Zabiak

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
nocojaviem
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 23, 2010 10:46 pm

Zabiak

#1 Nový příspěvek od nocojaviem »

Stale som snival posavit nejaky stroj a po dlhom citani tohto fora som sa na to aj odhlodlal. Kedze je to moj prvy stroj a vybavenost dielne spociva len vo flexke, zvaracke a vrtacke tak to nebude taky skvost ako niektore masinky na tomto fore.

Co zatial mam:
zadna naprava: Avia asi 30 - bez uzavierky
predna naprava: Skoda Octavia
motor: Citroen 1.5D
pneumatiky: predne-asi nejake 14 este v tom nemam jasno, zadne-7.5/20 neviem ci by som na aviacke disky obul 8.5/20
brzdy: delene zadne kvapalinove

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zabiak

#2 Nový příspěvek od liba23 »

předpokládám, že to bude 4x2 a tak bez uzávěrky to ani nezkoušej. K tomu motoru by slušelo nějaké 4x4 z nějakého offroudu

Uživatelský avatar
drobec
Příspěvky: 802
Registrován: stř kvě 13, 2009 11:51 pm
Bydliště: Horná Breznica

Re: Zabiak

#3 Nový příspěvek od drobec »

Alebo apoň už náprava z uzavierkou. Pv3s alebo podobne. Bez uzavierky no neviem, :-/ Neber to ako kritiku ale myslím že viacero ludí ti tu na fore povie že tu zadnú nápravu by si mal premyslieť. Tak nech sa darí. :)
Výpočet rýchlosti: http://prevody.alm.cz spáchal autor a užívateľ "Jiřin"

Stále tu zbieram inšpiráciu............

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabiak

#4 Nový příspěvek od Atlan »

TAk tak ked uz stavias taky vacsi traktor, daj si tam uzaviwerku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Zabiak

#5 Nový příspěvek od krajan »

su diferaky z avie aj s uzavierkou
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

lubán
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 22, 2008 7:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zabiak

#6 Nový příspěvek od lubán »

Jo jsou.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zabiak

#7 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...mám já uzávěrku ? Nemám !! Jezdím ? A jak.. Tak proč by nemohl i kolega..?

duff74
Příspěvky: 163
Registrován: stř zář 28, 2011 8:17 pm
Bydliště: Holešov - Žopy

Re: Zabiak

#8 Nový příspěvek od duff74 »

Taky bych to s tou uzávěrkou neviděl tak tragicky. Mám vzadu Avii bez uzávěrky a ještě jsem kromě jedné nerozvážnosti nezapadl. Paradoxně to hrozí spíš bez vozíku. Když si naložím na kouli, tak zatím nebyl problém. Čímž ovšem netvrdím, že uzávěrka není lepší. Je, jen není úplně nezbytná, a člověk musí uvážlivěji volit trasu.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Zabiak

#9 Nový příspěvek od krajan »

No zalezi na terene po akom bude jazdit . Ja som sa zapovedal ze bez 4x4 to nema ani zmysel nieco stavat .V idealnom pripade uzavierka aj vpredu ( ale o tom len zatial len snivam ) a nie len vzadu . Ak dokaze zohnat diferak s uzavierkou do tej avie za neaku rozumnu sumu tak si myslim ze je to dobra investicia do buducnosti
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zabiak

#10 Nový příspěvek od liba23 »

Vladimír2 píše:...mám já uzávěrku ? Nemám !! Jezdím ? A jak.. Tak proč by nemohl i kolega..?
Mají všechny traktory v provedení 4x2 uzávěrku ?? z 99 procent mají. A proč je mají ?? protože se počítá i s využitím mimo zpevněné komunikace.
A je nad slunce jasné a logické, že traktor bez uzávěrky má v terénu poloviční trakční schopnosti oproti tomu s uzávěrkou tak asi proto.........

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Zabiak

#11 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

liba23 píše:
Vladimír2 píše:...mám já uzávěrku ? Nemám !! Jezdím ? A jak.. Tak proč by nemohl i kolega..?
Mají všechny traktory v provedení 4x2 uzávěrku ?? z 99 procent mají. A proč je mají ?? protože se počítá i s využitím mimo zpevněné komunikace.
A je nad slunce jasné a logické, že traktor bez uzávěrky má v terénu poloviční trakční schopnosti oproti tomu s uzávěrkou tak asi proto.........
Kdy si nebyla :typek: a u skody 100 120 pribrzdit rucku a jaks e jelo :typek: u zetoru ty uzaverky moc nesly taks e to resilo stejne ;-)

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zabiak

#12 Nový příspěvek od liba23 »

Ale kolega ten traktor nestaví kdysi ale teď a teď je to prostě standart, tím taháním za brzdu přibržduješ i to druhé kolo tedy je to takové polovičaté řešení někde jinde jsou dělené brzdy ale uzávěrka je uzávěrka

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zabiak

#13 Nový příspěvek od oco13 »

Mne sa v tomto spore najviac páči príslovie : 4x4 znamená že zapadnete o 50m ďalej ako ostatní. Niekde na Youtube je video ako rusi pri ťahaní off roudu utopia postupne bežný traktor , kirovca , pásak a skoro aj buldozér.
Takže je to o luďoch niekto funguje bez uzavierky a inému nestačí ani 4x4 s zavretými oboma diferákmi.
Ja pri oračke už viem že ak aj ma na jednom mieste uzávierka vytiahne tak o 5m ju budem potrebovať znova a ked si nedám pokoj tak niečo odtrhnem. Takže ako alternatíva by sa mi viac pozdával navijak.
Ešte by som dodal že uzávierka je len jedným z mnohých spôsobov ako vylepšiť trakciu.

nocojaviem
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 23, 2010 10:46 pm

Re: Zabiak

#14 Nový příspěvek od nocojaviem »

V prvom rade dakujem za podporu a aj kritiku. V popise som uviedol prednu napravu Skoda octavia, ale som zabudol napisat ze je to zadna naprava z diferakom, ktora ak sa vsetko podari bude prerobena na prednu hnanu napravu. V3S napravu som zavrhol z dovodu ze napravu avia uz mam doma vo dvore a paci sa mi ze aj bez skracovania mam medzi stredy kolies 135 cm co mi vyhovuje.

tymto dakujem vladimirovi2 za jeho podporu, ktoreho vlakno som precital nie raz od zaciatku po koniec a uz ma nejaky ten traktor potaveny.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zabiak

#15 Nový příspěvek od liba23 »

oco13 píše:Mne sa v tomto spore najviac páči príslovie : 4x4 znamená že zapadnete o 50m ďalej ako ostatní. Niekde na Youtube je video ako rusi pri ťahaní off roudu utopia postupne bežný traktor , kirovca , pásak a skoro aj buldozér.
Takže je to o luďoch niekto funguje bez uzavierky a inému nestačí ani 4x4 s zavretými oboma diferákmi.
Ja pri oračke už viem že ak aj ma na jednom mieste uzávierka vytiahne tak o 5m ju budem potrebovať znova a ked si nedám pokoj tak niečo odtrhnem. Takže ako alternatíva by sa mi viac pozdával navijak.
Ešte by som dodal že uzávierka je len jedným z mnohých spôsobov ako vylepšiť trakciu.
tak takové přísloví neznám asi proto, že takové přísloví jsi si zrovna vymyslel. Taky je na youtube video jak opravují lakatoš. Všetko je o ludoch ale kolega stavitel a následný řidič je danný stejně jako to kudy a kdy pojede a je jen otázkou či bude zabírat jen jedním kolem a situaci nezvládne a nebo zabere oběma a bude za vodou. Tak asi všichni konstruktéři trakt. jsou padlý na hlavu a ty uzávěrky tam dávají z legrace a nebo je padlý na hlavu někdo jiný.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“