Tatra 805 sklopka

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marek805805
Příspěvky: 203
Registrován: pon úno 08, 2010 1:48 pm
Bydliště: Vaniškovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 805 sklopka

#16 Nový příspěvek od Marek805805 »

Zdravím ťa, ako pozerám ďalší do partie, musím uznať že tá sklopka je super vec, okolo domu, na vozenie dreva, štrku a všetkého čo potrebuješ. Krásne s tým všade vojdeš lebo je relatívne malá, prejde to skoro všade, niekedy ani sám tomu neverím že kde.. Sám jednu vlastním a u nás je nenahraditeľná, čo všetko už povozila, teraz by som si už bez nej nevedel predstaviť život... jediná nevýhoda je, že treba vysoko nakladať, ale na to si určite časom zvykneš alebo to vyriešiš tak ako ja :) Tak ti prajem veľa šťastných km na nej a nech slúži aspoň tak ako moja, za tých 15 rokov čo ju mám....
Obrázek
co je doma to se počítá

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Tatra 805 sklopka

#17 Nový příspěvek od harijaro »

pawka píše:zkus to poslat jinak,nejdemi to otevrit
Obrázek

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Tatra 805 sklopka

#18 Nový příspěvek od pawka »

to je ona,jak to vis? :'( pneu voltyre :'(
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Tatra 805 sklopka

#19 Nový příspěvek od harijaro »

pawka píše:to je ona,jak to vis? :'( pneu voltyre :'(
je z vysokého mýta a teraz jazdí u nás po dedine ;-)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Tatra 805 sklopka

#20 Nový příspěvek od pawka »

vypravej celej pribeh! ja jezdil do mejta do prace a porad sem s ni mluvil vyzualne! :-) zakolik ji koupili? nekdy v breznu myslim byla fuc a jak na tom byla a je? peknou dalku ste pro ni jeli
ty me zhavis, vzdy se hned odhlasis... :friends: musis me vse rict,ja uz ji videl doma
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tatra 805 sklopka

#21 Nový příspěvek od bastardtraktor »

hotday píše:tak, tak, pani maju pravdu, uzavierky su na obe napravy, ale ako osm urobil toto kopirovanie terenu, tak som ich este ani nepouzil...nebolo treba...stacilo mi, ze som zapol predny nahon...
Po nekolika letech jsem se podíval na forum a ten Tvuj Tatrastroj se mi MOC LÍBÍ !!
Ani nechápu, proč lidi, který za traktůtkem netahaj žádný nářadí, ale jen vleky, přoč stavěj traktůtky, proč radši něstavěj terení náklaďáčky. protože lehkej traktorek nic neutahne, zaro náklaďáček, když se naloží, tak nehrabe.
To Tvoje "kopírování terénu", tedy naklápění přední části rámu a nápravy, přesně tak to maj zemědělské náklaďáčky, co se dělaj ve Švýcarsku - například Schiltrac - pokračování kdysi slavné trakrorové značky Schilter. Dnes už nedělaj traktory, ale jen tyhle nosiče se vším příslušenství.
http://schiltrac.ch/index.php/produkte/transporter.html
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tatra 805 sklopka

#22 Nový příspěvek od bastardtraktor »

ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tatra 805 sklopka

#23 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Detaily rámu dole na stránce.
http://www.grundbichler.at/schiltrac.htm
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Tatra 805 sklopka

#24 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Pekna debata :ano: :)
Dobre už bolo

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tatra 805 sklopka

#25 Nový příspěvek od hotday »

presne na tuto 805 som hladel po nete, ze presne takto nechcem, aby to dopadlo...malo to par nedoriesenych veci...
ram bol puzity z valnika, co je vysoky ram a k tomu este korba co je zas dalsich 10-15cm naviac co je uz vela...az prilis...na jednej fotke bolo vidiet, ako predchadzajuci majitel dovaral dorazy na zadne polnapravy, lebo sa mu to asi velmi naklanalo doboku ked vyklapal..a vysku korby potom kompenzoval malymi kolesami...prvotny umysel dobry, ale nedoriesene...tie zadne torzky nie su velmi stastne riesenie na vyklapanie doboku...sa sypke hmoty ano, ale inac nevyuzitelne...presne pre tento dovod som urobil vyklapanie len dozadu, a dva majlery kvoli tomu, aby som ich mohol umiestnit vedla stredovej rury. inac mi tam vychadzalo len nejakych 27cm ciste, cize realne by to mozno mohlo byt len 20cm a investovat do majlera tolke tisice len preto aby to bolo na 3 strany to radsej nie...
viac by ma zato zaujimal tento original...vie o nom niekto nieco??? mal by byt v muzeu trhove sviny
Přílohy
PA280069.jpg
d894e38cd146fa03df25a0930091f958.jpg

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Tatra 805 sklopka

#26 Nový příspěvek od pawka »

vypada to ze mailejje na roure a pant na diferaku, jinak kde je ten clovek co me dluzi ten pribeh, cely den sem napjaty jak struna! jak ja to auto ocima hyckal,kdyz prselo,trpel jsem s nim! mavali sme na sebe a troubili! :'( sem rad ze je aspon v dobrych rukou!
tady jste to kopili vy
http://nakladni-vozy.yauto.cz/tatra-805 ... 79010.html
nasel jsem jeji predesly pribeh,vazne brecim
http://www.google.de/imgres?imgurl=http ... EK0DMDc4ZA
Naposledy upravil(a) pawka dne sob říj 25, 2014 10:17 pm, celkem upraveno 3 x.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

miňo
Příspěvky: 364
Registrován: ned lis 16, 2008 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tatra 805 sklopka

#27 Nový příspěvek od miňo »

harijaro píše:
pawka píše:to je ona,jak to vis? :'( pneu voltyre :'(
je z vysokého mýta a teraz jazdí u nás po dedine ;-)
Dosť dobre to vyzerá na tých gumách. :)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tatra 805 sklopka

#28 Nový příspěvek od bastardtraktor »

hotday píše:....presne pre tento dovod som urobil vyklapanie len dozadu, a dva majlery kvoli tomu, aby som ich mohol umiestnit vedla stredovej rury. inac mi tam vychadzalo len nejakych 27cm ciste, cize realne by to mozno mohlo byt len 20cm a investovat do majlera tolke tisice len preto aby to bolo na 3 strany to radsej nie...
Me se moc líbí právě jak jsi to udělal Ty s tou pevnou zadní nápravou a naklápění celého rámu v rouře. Ale nevim, jen se ptam, i dva majlery tesně vedle seby by mohly sklápět i třístraně, když jsou propojený. Nevim jistě , ale starý Tatry 138 měly myslím taky dva majlery a sklápěly i do boků. Měly dya stejný majlery tehdy jako měl Mates, ony se ty velký majlery asi začly dělat až později.
T 148 už měla jen jeden.

Tady je třísrtanka T 138 s dvěma mailerama- ale ty bys je asi nedal tak těsně vedle sebe
http://www.tatraportal.sk/data/popisky/t138/t138_18.jpg
ooooooooooooo

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tatra 805 sklopka

#29 Nový příspěvek od hotday »

no, toto bolo jedine mozne riesenie a najviac prijatelne...sice to bolo mrde vela roboty, ale vsetko sa da urobit, ked sa chce...na dalsi vikend budem doma a budem to preparkovavat, tak to zdvihnem a urobim par fotiek, ze ako som riesil spevnenia a vsetko to ostatne...
asi by to fakt fungovalo to sklapanie aj do stran, aj ked su tam dva majlery, ale musel by som potom ram riesit aj na bocne vyklapanie a v prednej casti je tam iba stredova rura a ta by bola asi dost namahana na krut...sice by to mala bez problemov vydrzat, ale nechcel som to nejako skumat...

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tatra 805 sklopka

#30 Nový příspěvek od poulm »

Ono stejně jak už je jednou udělané vyklápění dozadu,tak se už do boku málo kdy používá.
Mohla 805ka v originále tahat nějaký přívěs?
Já bych se toho přívěsu moc nebál,pokud by jsi jel pro něco někam dál,tak by se za to nějaká třítunka hodila,pak by jsi mohl pobrat s přehledem 10m dřeva. :) 8)
Je to šikovné a ještě úžasnější by bylo,kdyby ty "C"éčkové značky začali dávat i u nás. :(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“