Zetor 77 45 junior

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#46 Nový příspěvek od kopr »

no ta cena je taky pěkná a zase nezískám o tolik širší pneu pak se nabízí možnost 15,3 od mitasu ale to zase bude vysoký :vysmech: pak jsem našel tu ruskou 6,5 16 což vzhledem k bramboram atd bude asi idealní :)

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#47 Nový příspěvek od kopr »

Dnes jsme zajel do pneuservisu a objednal 6,50 16 a uvidim co to bude zač poměřim to a nejspíš je vemu jako kompromis u tech 200 70 r16 nezjistím výšku a ta darda za to. Další favorit 10,5 15,3 jsou vysoké kuli převodům :)
http://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/1 ... ka-973672/

a nástřel přední nápravy kardan vyjde vana motoru se taky vejde i při výkyvu mohlo by to být rozvor 175cm
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#48 Nový příspěvek od kopr »

Pneu jsou doma. Jsou velikostně jako mitas. Hned jsme to prubnul na disk a vychází předek rychlejc o 3% levá na disku :)
Obrázek

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#49 Nový příspěvek od kopr »

V Neděli se burza vyplatila přivezl jsme unašeč na čerpadlo z E-512 a píst na ramena a potom naheftovanej držák na závěs :) Pak jsme vzal kola a pro představu velikosti je dal k rámu
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#50 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jedeš jako drak , skoro jako já za mlada... 8)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#51 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...stylizovat se do podoby Z 7745 bude trochu oříšek vzhledem k poměru velikosti kol...

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#52 Nový příspěvek od kopr »

To je pravda ale je to kompromis a budou další :) musel jsme zachovat obvod kol kuli nápravám nechtělo se mi dělat převodvoku na zpomaleni nápravy kde by bylo slabé místo traktoru :) Budu se snažit udělat zmenšeninu ale ne za každou cenu co mi přijde lepší řešení udělám jinak :) přístrojovka a řazení bude taky jinak než origo spíš chci zachovat obrysy zetora zvenčí blatníky kabina jestli bude atd :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 77 45 junior

#53 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja uz jsem se rozhodl, ze budu delat vlastni design kapoty a nebudu kopirovat zetor

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#54 Nový příspěvek od kopr »

Tak ja mužů použít originál a hezčí jak origo se svetlama neudelam a velikost mi sedí akorát jeste budu muset udělat novy sání takze nevidím důvod proč nedat origo

Uživatelský avatar
Profous
Příspěvky: 202
Registrován: ned pro 08, 2013 4:45 pm
Bydliště: Zbýšov,Březí

Re: Zetor 77 45 junior

#55 Nový příspěvek od Profous »

Bude mít i zetor palubní počítač??
Jinak už se to začíná rýsovat.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 77 45 junior

#56 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja jsem dal saharu pred chladic a jeste kdybych pred tu saharu dal kulaty svetla, tak mi to hrozne prodlouzi kapotu, takze musim dat svetla pod saharu (budou dole, jak to ma treba Fendt tady: http://www.technikboerse.com/thumbnails ... 9a_0x0.jpg ) no a tam zas nebudou hezky kulaty, tak tam dam hranaty (z duvodu momentalniho setreni kazdy koruny bych tam chtel nabastlit mlhovky z felicie, protoze je mam) ...no a kulaty, co jsem mel mit na predek dam dozadu jako pracovni svelta :)

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#57 Nový příspěvek od kopr »

Profous píše:Bude mít i zetor palubní počítač??
Jinak už se to začíná rýsovat.
Ted nevím jaký počítač myslíš jestli tachometr z kola uvidíme :) na to je času dost ale kdyby byla kabina na nějaký kravinky určitě dojde ale nechci nic uspěchat a zamakat i na podvozku :) na práci je starej a to je neskutečná výhoda :)

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#58 Nový příspěvek od kopr »

Před složením náprav mám v plánu udělat spodní hřídel na vývod a vyztužit celej zadek s ramenama a nápravou a proto náčrt a výpočet ramen :) ramena jsou rozměrama stejný s původním kůli nářadí proto nejde použít ramena z traktoru. Uchycení je už uplně jinný. Je silnější a dělaný tak aby teoreticky nešlo zničit (na puvodnim se mi to zdá slabý ale nikdy nic neprasklo) :) Po nabodování ramen příjdou výztuhy. Propojit příjde jak vrchní rám tak spodní a ješte bych spodni ram chtěl propojit s nápravou tak uvidíme co nakonec bude pravda na puvodnim to planuju 5 let ale nepraská tak to tam neni :) Ještě že náprava neni vcelku dobře se s ni manipuluje 8)
Celkem se držím i plánu všechno na pevno na rám ale spodní propojení držáků ramen už musí být šroubovací aby šla vyndat náprava :vysmech: a pod to zespod příjde vývod což bude nejnižší bod traktoru vzadu :) jinak spodní propojení ramen bude o 10cm výš než u stávajícího takže bahno v Přelovicich teš se :rally: :D Toto rozhodnutí padlo po Přelovicich, kde jsem za spodek zustal viset :) Ještě že se dá testovat starý stroj a poznatky využít na novém :) Ještě nejaký rychloupínák na vývod a jsem zas o 5cm výš :)

Foto pouze z vývojového centra :)
Obrázek

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#59 Nový příspěvek od kopr »

Neco nového udělaná kozička na vrchní ramena a držák na vývodák ještě den dva práce a ve velkých materiálech bude hotovo pak posvářet rám a začnou práce které nejsou vidět :)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#60 Nový příspěvek od Vladimír2 »

kopr píše:Foto pouze z vývojového centra :)
Obrázek
:shock: ...panenko skákavá , plánky... :shock: :smich: :smich:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“