Zetor 77 45 junior

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Zetor 77 45 junior

#61 Nový příspěvek od peter bendr »

čim to tak pekne režeš tie jokle? :shock: 8) inak pekna praca

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zetor 77 45 junior

#62 Nový příspěvek od Daddy »

Hmmm, asi budu muset konečně dojet na inspekci :) , vypadá to zajímavě 8) . Ale nejdřív musím sehnat nějaký pojezd :( - s Fábinkou už nemůžu :( (a na kole jsem dlouho neseděl).

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#63 Nový příspěvek od kopr »

peter bendr píše:čim to tak pekne režeš tie jokle? :shock: 8) inak pekna praca
Ač to z fotek neni poznat narex flexa 150 uhelnice lihovka fixa omalovat dokola. V případě úhlů zminěné plánky výpočet uhlu a výrova šablony na potřebný úhel a zase omalova a dokola je to s tim sr..í ale lepší než to fláknout od oka a pak to brousit nebo vyvářet a pak hodně zničených kotoučků v minulosti a pak už jen :prace: Vybavení dilny není nic moc flexa 150 svařečka vrtačka narex a nějaký ten klíč atd svěrky uhelnice jo a sloupová vrtačka do 13ky vrtáku (veme i osoustruženou 20ku) ale ta ted klekla :vztek:

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#64 Nový příspěvek od kopr »

Daddy píše:Hmmm, asi budu muset konečně dojet na inspekci :) , vypadá to zajímavě 8) . Ale nejdřív musím sehnat nějaký pojezd :( - s Fábinkou už nemůžu :( (a na kole jsem dlouho neseděl).
Kdikoliv se ozvi a zastav oprášíme stávající a dáme projíždku a pokecáme zase u mých strojů :friends: Jinak vím o peugeotu 306 starý model v naftě po pánovi co znám a je zachovalý kdyžtak SZ

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#65 Nový příspěvek od kopr »

Vladimír2 píše:
kopr píše:Foto pouze z vývojového centra :)
Obrázek
:shock: ...panenko skákavá , plánky... :shock: :smich: :smich:
Na cestě je další celkový v měřítku kde by časem mohla na papíře vyrůst tebou doporučovaná kabina :friends:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 77 45 junior

#66 Nový příspěvek od Ondras83 »

:D ...ja mam na stavbu u dedy paradne vybavenou zamecnickou dilnu se soustruhem, dvema stojanovkama na morse, tri hopsalky z toho jedna i s posuvnym sverakem na uhly, 2 stojanovy brusky od nejhrubsiho brouseni po brusku na radeka a neprebernym mnozstvim (rozumej asi 3 nebo 4 skrine a regaly) s kuldama na soustruhy, vrtakama atd...hafo zeleza slozenyho ve stodole a za stodolou a stejne to vsechno kutim doma s flexou (od 115 do 230) COckem a inventorem GAMA, par pilnikama a truhlarskejma sverkama ... :D nekdy si rikam, kdybych mel tu dedovu dilnu ume doma, jak by se to vsechno paradne stavelo :)

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#67 Nový příspěvek od kopr »

No každej dělá podle možností ale mít takovou dílnu tak neváhám :) ale nestěžuju si ono to nějak dopadne :)
foto budoucího zadku přibylo nedokončené horní uložení nápravy. Nakonec jsem vrch neuříznul z důvodu otočení reduktoru dopředu a využiju původní uchycení aby se náprava neměla snahu zaklonit. Do oka příjde futýrko a jekly provrtat a do toho pevnostní 16ka šroub :) a na 6 šroubů příjde ještě náprava uchytit u kardanu podobně jako to mám na starym stroji :) Pak pořešit přední nápravu kde toho snad nebude tolik a můžeme finálně posvářet rám. A pak ....... však to znáte ještě moooře práce :prace: :prace: :prace: :) Musím taky vyřešit kam umístit kompresor zatím vše dělám tak aby brzdy byly origo vzduch jen zadek na kardan provozní nechci tam bude ručka v bubnu škody 100 (120) no a dopředu kdybych dával brzdy tak bych chtěl kotouče ale to je posilovač na brzdy a co se zadkem. Takže vyhrává vzduch ale uvidíme co tomu řekne řemenice na klice a místa není nazbyt. Kompresor mám doma z avie tak uvidíme. Uložení kompresoru taky komplikuje to že motor je na origo silentblocích což je test (snad nebudou měký) takže kompresor i čerpodlo budou muset být uchyceny na motoru :obchod:
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#68 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...ještě že stavíš traktor ,u kterého na nějakém tom kg nezáleží... 8) :smich:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zetor 77 45 junior

#69 Nový příspěvek od Daddy »

Vladimír2 píše:8) ...ještě že stavíš traktor ,u kterého na nějakém tom kg nezáleží... 8) :smich:
Také jsem při pohledu na obrázek konstatoval, že hlavním kriteriem je nejspíš nezničitelnost 8)

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#70 Nový příspěvek od kopr »

No z celkové váhy mám obavy budu rad kdyz se vlezu do dvou tun a jak to budu vozit na traktoriady je ve hvězdách to oktáva neveme :D no a kabina to by byly další kg nahoru ale na druhou stranu ty kola budou potřeba dotizit ale takhle to nejtěžší je vše :) a spíš bych to nazval blbovzdornost což nějaký domoviny postrádají a jak na to sedne někdo jinej než konstruktér nemusí to dopodnout dobře :) ale slibují ze blatníky uz budou slabší plech :D

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#71 Nový příspěvek od kopr »

:red: rád si hraju :prace: :) Jinak doma je vzduchová sedačka ale kam ten kompresor dám to nevim :-/
příjímám kritiku kabina, kapota a vše je v měřítku a mám dilema zda ta kabina není vysoká ale zase lepší než se tlouct do hlavy :) co vy na to ?
Obrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 77 45 junior

#72 Nový příspěvek od Milhauss »

Já si myslím,že je to hodně pěkné,bouda tak akorát ani malá,ani velká. Ono pak kdejaké místečko se hodí,určitě bych nesnižoval.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 77 45 junior

#73 Nový příspěvek od Milhauss »

Tady trocha inspirace,komplet prý doma dělané 8) 8) 8) 8) 8) 8) Vůbec ani nemysli na to,že by byl bez boudy :friends: Cabrio už máš

Obrázek

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#74 Nový příspěvek od kopr »

Zase mě někdo předběhl :D ovšem dost povedený kousek :) ale příjde mi že bych to mohl mít menší tohle vypada zadni kola ze zetoru 30 a přední nějaký 8,3 24 a i ta kabina je podobných rozměrů jako origo to ja se s tim peru porad to někde nevychází :) a pak už leda jak padlo v přelovicich ještě malou 512ku :vysmech: ne na to předem kašlu :vysmech:

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#75 Nový příspěvek od kopr »

Práce stojí proměřuje se a projektuje se :vysmech:

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“