Palov Traktor 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Palov Traktor 4x4

#46 Nový příspěvek od Gerhard »

dej na hlavní světla 25A pojistku a zbytek 15A

palo182
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 09, 2013 9:02 pm
Bydliště: Humenne

Re: Palov Traktor 4x4

#47 Nový příspěvek od palo182 »

Ok. Diky. Takže môžem takto ponapájať všetko.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Palov Traktor 4x4

#48 Nový příspěvek od Gerhard »

:friends: jo, zapoj to jak to mas v schematku, krom tech spotrebicu, ktere nepotrebujes ;-)

palo182
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 09, 2013 9:02 pm
Bydliště: Humenne

Re: Palov Traktor 4x4

#49 Nový příspěvek od palo182 »

Zdravim, chcem sa spytať ohľadom hydrauliky.
Pri zapojoní dvoch hydraulických valcou do serie cez t-kus mam k jednemu valcu hadicu 1,5metrovu privod od t-kusu aj do tkusu vratna a k druhy alec tak isto len je hadica tam aj späť len 1meter.
Bude to mať vply na valece. Ci nahodou nebude jeden rychlejsi a druhy pomalsi.
Dakujem.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Palov Traktor 4x4

#50 Nový příspěvek od harijaro »

Nebude. Pozri si pascalov zákon na Google.

palo182
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 09, 2013 9:02 pm
Bydliště: Humenne

Re: Palov Traktor 4x4

#51 Nový příspěvek od palo182 »

Hej, len neviem ked spustim vysuv jeden sa vysuva rychlejsie ako druhy. Pricom piesty su rovnake. Moze to byt tym ze este tam je vzduch.

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Palov Traktor 4x4

#52 Nový příspěvek od simpatak195 »

kdyz je vzduch, vecinou jakoby cuka- kdyz vysouva ,nejde plynule.. ale pokud nemas zatez a na volne, tak jeden jde lehceji viz gumicky atd.. tam ma mensi odpor a jde rychleji

palo182
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 09, 2013 9:02 pm
Bydliště: Humenne

Re: Palov Traktor 4x4

#53 Nový příspěvek od palo182 »

Obrázek

Obrázek

Zdravím, potreboval by som sa poradiť či toto čerpadlo je vybavené poistným ventilom a či to je ta vec v červenom krúžku. a vlastne ako to funguje.

Tiež by som potreboval info či treba mi aj poistný ventil na takíto okruh. hydro. nádoba, čerpadlo od pohonu prevodovky ku hydro. rozvádzaču a odtiaľ do piestov a späť do rozvádzača. Prepad do nádoby. Taktiež je ma aj hydro. filter. Lebo zatiaľ to mam takto napojene na čelnom nakladači. Len nechápem tomu, že keď dvihnem lyžicu hore tlači čerpadlo. Ale keď spúšťam lyžicu pustím olej z valcov do prepadu, či nezablokuje prepad stále idúceho hzdro. čerpadla, ktoré tlakuje olej. Nebude väčší tlak do rozvádzača.

ďakujem.

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: Palov Traktor 4x4

#54 Nový příspěvek od lavida »

Prečo by malo zablokovať výtlak čerpadla?Veď predsa rozvádzač je tak konštruovaný ,aby toto spĺňal.Pokiaľ púšťaš lyžicu,tak síce z jednej strany olej z piesta vytláčaš,ale olej ti zároveň ide aj do druhej strany piesta a nie všetok do nádrže.V rozvádzači je ventil,ktorým je nastavený maximálny tlak v okruhu a ten tiež funguje vlastne aj ako poistný.Keď piest príde do krajnej polohy,tak ten ventil prepustí tlak z čerpadla,ktorý predtým tlačil na piest do prepadu do nádrže.K tomu obrázku ťažko povedať,čo to tam je.Málo je vidieť.Taktiež rovno poviem,že s takým prvkom namontovaným priamo na čerpadle som sa v praxi nestretával,takže by som vedel niečo k tomu povedať len v prípade ,že by som to videl rozobraté.Možno v tom poradí niekto skúsenejší.

palo182
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 09, 2013 9:02 pm
Bydliště: Humenne

Re: Palov Traktor 4x4

#55 Nový příspěvek od palo182 »

Zdravím, opravujem orbitrol nakoľko mi ten O kus plastoví netesní. Pri rozoberaní som tam našiel tento valec a vyzerá ako by to tam niekto vložil. Orstu som kúpil od jedného tipka, ktorý ju mal v traktore. Je to orsta 500 zo škodovky 180. Keď som sledoval videa o oprave orbirolu nikto tam nič takéto nemal. Pripadá mi to tak akoby tam niekto chcel zmenšiť objem kvapaliny. Toto riešim preto lebo mam kolegu ktorý mi chce orstu upraviť magnetickou bruskou na menšiu cca na 160.

Obrázek

Obrázek

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Palov Traktor 4x4

#56 Nový příspěvek od jiriSBS »

...váleček je tam na vymezení hřídelky(kosti),aby nespadla ze záběru.Ta orsta je vadná propouští olej v dávkovacím tělese,na hvězdici jsou opotřebené plošky,vrcholky hvězdice musí být kulaté bez plošek,temto problemem trpěly Ś-180 ,neměly dostatečnou filtraci oleje.Hvězdice v tělese nesmi mít vůli,musí "klouzat" bez vůle.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“