GazMula 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: GazMula 4x4

#196 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja si dal jaks taks polohu sedadla, potom jsem k tomu jaks taks dal volant a hejbal jsem si s tim, jak mi to asi vyhovovalo...zmeril si to a podle toho, co jsem nameril jsem potom delal drzaky a pedaly :)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#197 Nový příspěvek od Chose11 »

volant je na místě, nakonec jsem to vychytal a jsem spokojený, docela jsem se toho bál a dopadlo to skvěle. Zítra to propojím s řízením a vše se může vyzkoušet. Dokoce se mi to i vzhledově líbí a konečně i sváry vypadají k světu. Holt je to boj se střídavou svářečkou, triodyna je triodyna.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#198 Nový příspěvek od Chose11 »

tady jsou obrázky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a připravená kulisa řazení, jen napojit lanovody pod podlahou

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#199 Nový příspěvek od Chose11 »

jak brzdí originál ruční pásová brzda na převodovce V3S ? Nebo je lepší tam dát kotuč? Mám obě varianty, kotoučovou s lanovodem, dokonce svrtanou s nábojem, ale jestli zbytečně nekombinuji.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: GazMula 4x4

#200 Nový příspěvek od jawis »

Ahoj,

tento týden jsem ručku dodělal, tak můžu poreferovat. Mám originál pásovou brzdu na převodovce V3S, akorát jsem vyhodil ten bazmek s excentrem co ji ovládá a dal jsem tam lanko z ručky z osobáku a ovládácí páku mám ze Š120. V zadu mám kola 9,5 x 32 - nové šípy, takže opravdu velká. Na pásouvou brzdu jsem dával nové obložení takže ještě úplně nesedí, ale i tak při slušném zatažení jdou zadní kola flokem. Brzdí to dobře. Navíc je brzda v zataženém stavu samosvorná - resp když se chceš rozjet se zataženou brzdou pás má tendenci se namotat na buben a tím se ještě vís utáhne.

Akorát je třeba mít tam ty protibružiny, které při povolené brzdě pás odtlacujou od bubnu. Když tam nejsou má i povolená brzda tendence se zakousnout.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#201 Nový příspěvek od Chose11 »

řízení řídí dobře, jde to celkem lehce, jen napravit nějaké mouchy. Ale stejně jak našetřím bude orbitrol, tohle bylo řešení že je to doma. Jdu na řazení a ruční brzdu a ostatní páky, nožní plyn...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#202 Nový příspěvek od Chose11 »

vydržela by nápor na zadní vývodové hřídeli rozvodovka gaz, kdybych ji použil jako mezipřevod? Abych ji zbytečně časem nevyčesal.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#203 Nový příspěvek od Chose11 »

mám doma dva rozvaděče, 4-pákový bude na pístnice a vývody dozadu a jednopákový na čelák. Dokážete mi o těch rozvaděčích něco říct, protože o tom vůbec nic nevím.

Obrázek

štítek z něho

Obrázek

a tady tenhle, ale nevím jak přesně funguje a co to má za válec na té trubce dole

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: GazMula 4x4

#204 Nový příspěvek od Ondras83 »

Na celak potrebujes dvousekcni, jednu sekci na zvedani a druhou na vyklapeni.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#205 Nový příspěvek od Chose11 »

on ten jednopákový má dvě polohy, takže je jakoby dvoupákový, dvousekční
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#206 Nový příspěvek od Chose11 »

objevilo se tu tolik domácích traktorů na profesionální úrovni, až je to deprimující, ani se mi sem nechce dávat fotky. No, ale konečně budu mít zase čas chodit do dílny, venku už mám hotovo
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: GazMula 4x4

#207 Nový příspěvek od liba23 »

Ten Jihlavan jde rozhodit a jednu nebo dvě sekce oddělit, je dosti háklivý na nečistoty v hydr. okruhu, pod manžetou je kolem páky takový pojistný kroužek, ten vyndáš a pak vyndáš páku a pak čtyři imbusy a celý demeček a taky můžeš vysunout ten píst - šoupátko a uvidíš, taky jsme to skládal z několika rozvaděčů stejného typu a problém je , že do toho domečku zateče voda a vyrezne funkční plocha na tom šoupátku a je to na vyhození, taky je problém, že nemá tzv. plovoucí polohu. Já to dal na traktor a teď toho lituji, je to velké mínus mít zadní hydrauliku bez plov. polohy.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#208 Nový příspěvek od Chose11 »

liba23 píše:Ten Jihlavan jde rozhodit a jednu nebo dvě sekce oddělit, je dosti háklivý na nečistoty v hydr. okruhu, pod manžetou je kolem páky takový pojistný kroužek, ten vyndáš a pak vyndáš páku a pak čtyři imbusy a celý demeček a taky můžeš vysunout ten píst - šoupátko a uvidíš, taky jsme to skládal z několika rozvaděčů stejného typu a problém je , že do toho domečku zateče voda a vyrezne funkční plocha na tom šoupátku a je to na vyhození, taky je problém, že nemá tzv. plovoucí polohu. Já to dal na traktor a teď toho lituji, je to velké mínus mít zadní hydrauliku bez plov. polohy.
hm, tak tam budu muset sehnat jiný, tohle bylo doma a kromě jedné sekce je to trochu přirezlý ty páky, jestli je to zarostlý až do funkční části, můžu to vyhodit.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#209 Nový příspěvek od Chose11 »

malinko pokračuji, udělal jsem pořádný kryt na akumulátor a vytvářím držák filtru sání, předělávám řízení, moc času na to zatím nebylo. Pomalu se stydím udělat fotky, laťka strojů se zde nebezpečně vysoko zvedla.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: GazMula 4x4

#210 Nový příspěvek od Chose11 »

práce pokračují, hotový pedál plynu s ručním plynem nezávisle, ale stále mi vrtá hlavou zadní hydraulika. Kolik je potřeba do zadní části traktoru vývodů? Dále zadní šavle, kvůli zjednodušení se používá jednočinná pístnice a tím se vyřeší plovoucí poloha. Mě se však nelíbí že se pak nedá jakoby zapatkovat v případě použití rampovače. Tak jsem z toho jelen co zvolit. Neexistuje kombinace rozvaděče, který se dá přepínat z klasiky na plovoucí?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“