Robuaz

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Robuaz

#1 Nový příspěvek od robyb »

rok výroby -.............. 2013
motor-...................... Ford tranzit 2,5D
prevodovky-.............. Ford tranzit a UAZ
nápravy -.................. UAZ
brzdy -...................... Kvapalinove
kolesa ......................
prislušenstvo- ............
hydraulika- ................
váha .........................
šírka .........................
rozvor........................
celková dlžka...............

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#2 Nový příspěvek od robyb »

Zaačinam zo stavbou traktora zatial mam len motor z prevodovkou napravy neaky ten material a par drobnosti ktore mozno puužijem.Začal som robit prednu napravu a to vykiv napravy.Dlzku a vahu zatial neviem cau ukaze ako to bude vypadat.Zatial mam len neaku tu predstavu v hlave.Napravy nebudem skracovat necham ich take ake su.
Riadenie tam chcem dat hydraulicke.Motor ktory tam chcem dat je este v aute musim ho vybrat a potom budem pokračovať.Uaz som kupil na 15 palcovych diskcoh,tak neviem ake budem mat kolesa.Keby som kupil 16 palcove disky tak by som tam dal kolesa 7,5x16.Samozrejme že to bude 4x4 do tych našich kopcov by som ani neuvažoval nad traktorom bez predneho nahonu.
Přílohy
3 [800x600].JPG
2 [800x600].JPG
1 [800x600].JPG

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Robuaz

#3 Nový příspěvek od vlk »

Ten výkyv bude masivní 8) .Tak ať se Ti práce daří a vydrží Ti elán. :) Jo a stihneš to letos dodělat. ;-)

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#4 Nový příspěvek od robyb »

Neviem ci to stihnem dokocit cez zimu aby som s tym mohol na jar na pole.Ak nenastanu neake komplikacie tak do jari by to mohlo byt hotove.

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Robuaz

#5 Nový příspěvek od vlk »

[quote="robyb"]rok výroby -.............. 2013

To jsem Tě jen chtěl popíchnou. :D :smich: :vysmech: Ale nic ve zlém. :)

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Robuaz

#6 Nový příspěvek od liba23 »

tak si to musíš propočítat co jak ti vyjde , co ušetříš na gumách dáš za disky a možná ještě víc. V 15 seženeš určitě nějaké mitasky ale budou úzké , ve skutečnosti ještě užší než v katalogu a ještě se dají SEHA, ty mám a v ČR je prodává firma Coltico.
Možná ti to ode mne přijde sprosté ale hned na začátku děláš velkou chybu, tím,jak jsi umístnil ten čep výkyvu vysoko - daleko od osy nápravy. Pokud budeš dávat motor nad nápravu tak tě to vytlačí hodně vysoko tím pádem budeš mít vysoko těžiště což je docela špatně pro stabilitu. Další problém bude vznikat při výkyvu nápravy, kolo dole se ti bude podsouvat blíž k podélné ose traktoru a tím pádem k těžišti a bude znatelně víc zatížené než to druhé což negativně ovlivní trakci - prostě ti bude to nahoře hrabat. V neposlední řadě motor vysoko, tím pádem i převodovka a výstup a budeš mít asi problém dostat se do výšky kardanu zadní nápravy bez toho aby jsi traktor musel zbytečně jenom kvůli tomu prodlužovat.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Robuaz

#7 Nový příspěvek od Daddy »

vlk píše:
robyb píše:rok výroby -.............. 2013

To jsem Tě jen chtěl popíchnou. :D :smich: :vysmech: Ale nic ve zlém. :)
Neprovokuj :) - já stavěl traktor téměř 3 roky a Ty na tom budeš za chvíli podobně :D :friends:
...a teď chvíli vážně :ano: : výkyv se na nápravu GAZ (UAZ) dělá hůře, než na ARO.
Naposledy upravil(a) Daddy dne úte říj 08, 2013 8:46 pm, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Robuaz

#8 Nový příspěvek od vlk »

Daddy píše:
vlk píše:
robyb píše:rok výroby -.............. 2013

To jsem Tě jen chtěl popíchnou. :D :smich: :vysmech: Ale nic ve zlém. :)
Neprovokuj :) - já stavěl traktor téměř 3 roky a Ty na tom budeš za chvíli podobně :D :friends:
No však právě,vím o čem mluvím. :D

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Robuaz

#9 Nový příspěvek od Daddy »

vlk píše:
Daddy píše:
vlk píše:
robyb píše:rok výroby -.............. 2013

To jsem Tě jen chtěl popíchnou. :D :smich: :vysmech: Ale nic ve zlém. :)
Neprovokuj :) - já stavěl traktor téměř 3 roky a Ty na tom budeš za chvíli podobně :D :friends:
No však právě,vím o čem mluvím. :D
Trochu podobnosti tady je: také mám ve svém tématu jako první fotky přední nápravy.
Ať se Ti stavba daří :ano: .

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#10 Nový příspěvek od robyb »

Nad vykivom tej prednej napravy som spekuloval dost dlho ale inak to nejde urobit pokial chcem aby tazisko na naprave bolo pri kolesach ako su pera.Jednoduchsie by bolo privarit cap vykivu rovno na napravu a jeto.To by bol najhorsie riesenie ake poznam.Uz som vydel par naprav zlomenych dosledkom nedobre zrobeneho vykivu.Nevohodou tej napravy je ze ma hrusku na boku.A co sa tyka vyskoveho rozdielu motora a zadnej napravy tak to uz tiez mam premyslene.Spravim si prevodovku z troma kolieskami a hotvo.Vsetko zalezi aky tam budem mat rozdiel.

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Robuaz

#11 Nový příspěvek od peter bendr »

pekne pekne tešim sa na konečny vysledok 8) inak trocha od temy čo to tam je v pozadi za strojovnu na tej tretej fotke? :zapomel:

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#12 Nový příspěvek od robyb »

V pozadi na tej fotke je taky maly traktorik je to jednovalec diesel.Pred dvoma rokmi som si postavil nimi mininakladak je aj na fore.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Robuaz

#13 Nový příspěvek od liba23 »

robyb píše:Nad vykivom tej prednej napravy som spekuloval dost dlho ale inak to nejde urobit pokial chcem aby tazisko na naprave bolo pri kolesach ako su pera.Jednoduchsie by bolo privarit cap vykivu rovno na napravu a jeto.To by bol najhorsie riesenie ake poznam.Uz som vydel par naprav zlomenych dosledkom nedobre zrobeneho vykivu.Nevohodou tej napravy je ze ma hrusku na boku.A co sa tyka vyskoveho rozdielu motora a zadnej napravy tak to uz tiez mam premyslene.Spravim si prevodovku z troma kolieskami a hotvo.Vsetko zalezi aky tam budem mat rozdiel.
Tak když to nešlo tak to nešlo, kdyby jsi udělal klec na způsob příhradové konstrukce bylo by to ok. a to že má hrušku mimo střed a tím i skřín difu vidím naopak jako výhodu neboť o to se dá jít s čepem níže. Máš psáno převodovka tranzit a taky uaz, ta tranzitová je celkem dlouhá a tu uaz chceš taky použít celou ??? Jaký plánuješ rozvor ??

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#14 Nový příspěvek od robyb »

Aky budem mat rozvor to este neviem musim si to vsetko poukldat za sebou a zmerat a podla toho sa rozhodnem ako dalej.Mam v plane dat kompletnu prevodovku z uaza.Je dost mozne ze ten vykyv tej napravy este prerobim alebo uplne zmenim ved predstava a realita su dve rozdielne veci.Tak ako to mam teraz zrobene mi vychadza ze spohok motora budem mat vo vyske asi 70 cm a bude cely pred napravou.Nechcem to robit moc dlhe.Ked budem mat motor v dielni tak budem vediet lepsie ako dalej.

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#15 Nový příspěvek od robyb »

Takze som o nieco pokrocil trochu som upravil ten vykyv znizil som ho 60 mm.Zacal som uz robit šasy.Chcel som zrobit par fotiek ale nestihol som uz zajitra tu nieco pridam.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“