Robuaz

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#196 Nový příspěvek od robyb »

Takze som to uz konecne zrobil.Akurat to namontovat na traktor.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Robuaz

#197 Nový příspěvek od Ondras83 »

v prostred toho unasece by jsi mel mit hridel s tisicihranem nasazenou do toho unasece a stahnutou matkou

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#198 Nový příspěvek od robyb »

Zatial to nemam este komplet poskladane chyba mi este lozisko co budem davat do toho domca.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Robuaz

#199 Nový příspěvek od Ondras83 »

nafotis vnitrek? :) je teda zatim pouzivam jinej system, ale mozna to budu asi potrebovat predelat a pak bych chtel pouzit tuhle spojku z auta na cerpadlo (ted mam spojku na klikovce a na cerpadlu jen remenici)

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#200 Nový příspěvek od robyb »

Ja to mam urobene tak ze cerpadlo je prikrutene nezavisle od osky co je v domci.Ked odkrutim cerpadlo tak sa nic nedeje bez problemu to bude fungovat dalej.Povodne som to chce urobit na pevno z cerpadlom.Jedno ihlickove lozisko je v tej spojke a druhe gulickove dvojrade je na konci toho domca od strany cerpadla.Ihlickove lozisko co je v spojke musi byt mazane olejom tak to mam zrobene tak aby som tam mohol naliat olej a potom tam mam aj gufero aby mi nevytekal olej z druhej strany.Mam tam urobenu aj trojzubu spojku aby ta hriadel co prechadza cez spojku mohla chodit tam a von ako je to riginal ked tam je kompresor.Preto mam ten domec taky siroky ma 75 mm.Mozno som to zrobil dost zlozite ale kod som to zacinal robit tak som na to nemyslel.dalo by sa to zrobit aj trochu jednoduchsie.Povodne som to cerpadlo nechcel robit na vypinanie tak som zrobil domec na pevno a ten mi teraz ost doma.

http://postimg.cc/image/j0j6nw25z/

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#201 Nový příspěvek od robyb »

Vcera som k povodnej remenici co je na motere pripevnil este jednu na pohon dvoch cerpadiel.Jedno bude na servo riadenie a to druhe na hydrauliku zapinane elektromagnetickou spojkou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Robuaz

#202 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...jen jsi to měl dělat 2x . Jednou pro mě... :smich: :smich:

ares
Příspěvky: 275
Registrován: stř led 27, 2010 6:00 pm
Bydliště: Liberec

Re: Robuaz

#203 Nový příspěvek od ares »

Vladimír2 píše:8) ...jen jsi to měl dělat 2x . Jednou pro mě... :smich: :smich:
3* 8)

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#204 Nový příspěvek od robyb »

Mam k tomu komplet vykresy.Na vsetky diely mam aj programy na CNC frezu.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Robuaz

#205 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...díky , dělal jsem si legraci . Mám jen dotaz : Ten kolíček , co je na klikovce jsi zesiloval ..?

Uživatelský avatar
rado1010
Příspěvky: 54
Registrován: ned říj 21, 2012 1:20 pm
Bydliště: michalovce

Re: Robuaz

#206 Nový příspěvek od rado1010 »

robyb píše:Ten motor co tam mam je vo velmi dobrom stave aj v zime nastartuje bez problemu.Tu prevodovku by som zrobil 1:1 ja nemam problem ju zrobit.Aj keby som dal neaky iny motor trebas z felicie 1.9d tak by to nebolo o moc nizsie.Poznam chalanou co maju traktor z motor zetor 52 trojvalec a prednu napravu maju u uazu.Mam odskusane ze prevodovka z uazu znesie dost ved je to predsa ruska vyroba.Ten motor ma len 59 KW to nie az tak vela.
mam 30 rocny motor 2011 nie v najlepsom stave a ide aj nastartuje bez problemov

Uživatelský avatar
rado1010
Příspěvky: 54
Registrován: ned říj 21, 2012 1:20 pm
Bydliště: michalovce

Re: Robuaz

#207 Nový příspěvek od rado1010 »

robyb píše:Takze som to uz konecne zrobil.Akurat to namontovat na traktor.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
No len aby ta spojka nesmikala

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Robuaz

#208 Nový příspěvek od Ondras83 »

nebude :)

Uživatelský avatar
rado1010
Příspěvky: 54
Registrován: ned říj 21, 2012 1:20 pm
Bydliště: michalovce

Re: Robuaz

#209 Nový příspěvek od rado1010 »

robyb píše:Pridavam par fotiek.Teraz mam razvor 1770.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Neviem ci vidim dobre zadna naprava je pri varena na pevno moze to na tich zvaroch praskat .komplikovanejsi ram som este nevidel co zvar to oslabene miesto a vstrede asi niesu prevarene ak su tak potom neviem ako si to robil motor je silny staci okolo 30 kw v pohode na prevodovku s gaza uaza staci priamo napojit nizkootackovy motor do 2000 ot napr zetor 30 a redukovana jednotka ide 3 km /h a us je to kratsie cim to bude jednoduchsie tym to bude spolahlivejsie .ele inak super 8) 8)

robyb
Příspěvky: 145
Registrován: ned čer 26, 2011 4:21 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Robuaz

#210 Nový příspěvek od robyb »

Co sa tyka toho ramu je to robene tak ze som pozvaral kompletny ram vntorny aj vonkajsi osobitne a potom som to dal dohromady.Takze zvar je aj z vnutornej strany.Zadnu napravu mam prikrutenu styroma srobami ktore nieje vidiet su zo spodnej strany.Na naprave je nevarene ucko a na ucku je platna 10 mm hruba ktora je privarena k ramu.V paltni co je privarena k ramu su zavity a v ucku su diery takze sa to deli v tom mieste.Mal som trochu inu predstavu ako bude ram vypadat.Ked som ju zacal zvarat tak som tam planoval dat iny motor.Ale ako cas plynul tak sa to nemilo.Keby som to robil teraz tak by som to riesil trochu inak.V kazdom mieste ako mam zvarane jokle ramu mam zo spodnej strany privarenu platnu hrubu 5 mm aby mi to v tom mieste nahodou neprasklo.Ten ram som si zkomplikoval sam a mozno aj zbytocne ale co uz.Prerabat sa mi ho uz nechce.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“