spojení 1. a 2. převodovky

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
g.santero
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 13, 2022 11:03 pm
Bydliště: Borovany

spojení 1. a 2. převodovky

#1 Nový příspěvek od g.santero »

Zdravím všechny

Mám takový dotaz: mám na traktoru motor z feldy 1.9 47kW) s převodovkou, druhou převodovku mám z robura-čím by to bylo nejlepší propojit? Chtěl jsem použít poloosu z feldy, ale v nejslabším místě má průměr 22, to mi přijde hodně málo, navíc bych jí musel zkrátit a vařit. Nebo můžu vyrobit kardanovou hřídel přesně na míru, tam se ale zase bojím otáček, na kardanku mi přijdou dost vysoký. Ještě mě napadlo sehnat homoklouby z co nejvýkonnějšího auta, tam by mohla být hřídel aspoň 32.. Co by tam tak bylo nejlíp?? Děkuji předem za nápady :)

Tom

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Poloos a homoklby z feldy nemáš šancu zničiť.
Obrázek
Motor Toyota diesel 50KW , druhá prevodovka Niva a diferák Desta 1622
Chodilo to s čelákom a ja som ho teda nešetril
Obrázek
Celý traktor mal 1500kg

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#3 Nový příspěvek od krajan »

ked to vydrzalo origo v aute tak to urcite vydrzi
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#4 Nový příspěvek od gastly »

Poloosa v autě při rychlosti do 150km/h točí max 1000 ot/min. Toho se neboj. A ukroutit ju taky není jednoduchý.
download/file.php?id=147914&mode=view
Víc najdeš v Bubin 4x4x4, Ale musíš hledat přes google. Vyhledávač na traktorech ti napíše, že téma neexistuje. Pepa.

g.santero
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 13, 2022 11:03 pm
Bydliště: Borovany

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#5 Nový příspěvek od g.santero »

Poloos a homoklby z feldy nemáš šancu zničiť.

Fakt? Ani když má tak "málo" (22) a je svařovaná? Napadlo mě ji ještě vyztužit, ale zas se bojím, abych ji nějak nechtěně tepelně nepo(u)pravil.
Ale jestli Vám to drží tak to asi risknu :)
Jinak mám taky kolem 1500kg, takže by to mohlo sedět. Dopředu chci vyvést tu druhou hřídel a plánuju takovou jakoby frézu, něco jak je na Teře, tam to bude asi trochu větší mazec :prace:
Naposledy upravil(a) g.santero dne pon dub 10, 2023 5:26 pm, celkem upraveno 1 x.

g.santero
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 13, 2022 11:03 pm
Bydliště: Borovany

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#6 Nový příspěvek od g.santero »

Dobrý, děkuju vám všem, asi to teda zariskuju, a pro jistotu si nechám vyrobit silnější hřídel s potřebnými tisícihrany-kdyby to snad někdy bouchlo ať jsem pojištěnej.

g.santero
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 13, 2022 11:03 pm
Bydliště: Borovany

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#7 Nový příspěvek od g.santero »

ked to vydrzalo origo v aute tak to urcite vydrzi

No, tam jsou ale dvě a navíc kola proklouznou, tady to jde natvrdo a táhne celý traktor jedna, tak z toho mám kapku nepříjemný pocit. Ale jo asi do toho půjdu :)

g.santero
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 13, 2022 11:03 pm
Bydliště: Borovany

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#8 Nový příspěvek od g.santero »

ještě se zeptám-co sestrojit ten kardanový hřídel? osu mám vysouvací, kříže bych dal aspoň 35průměr hrnku/97délku a vidlice podle potřeby, nebylo by to jistější?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#9 Nový příspěvek od Atlan »

Lenze ta poloos z tej prevodovky ide na dalsi previdovku alebo dif, tj znizi to namahanie tej poloosi tak 4x menej ako v aute. Ano sipaky maju lepsi zaber mozno ajxtroska vecsie su tak dajme tomu ze to bude 2x menej ako v aute res rovnako zatazena ako v aute.
Ozaj a ty si myslis ze prenesies cely vykon motora na zem :D jedine na ceste a s poriadnym dotazenim zadku.

Ked nebudes robit somariny ta polos vydrzi.
Zvaranabuz menej, ale nevynyslal by som uz teraz a vysjusal tu polos, jeto najednoduchsie riesenie a prerobit to ide vzdy.

Az tu polos bude zvarat tak na cap 10mm a zavarit to ok67.45 a pomali chladnut v zabale.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

g.santero
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 13, 2022 11:03 pm
Bydliště: Borovany

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#10 Nový příspěvek od g.santero »

Atlan:

Paráda, díky, jo je to rozhodně nejjednodušší. Elektrody mám, tak dneska na to vlítnu ;-)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#11 Nový příspěvek od Atlan »

Obrázek
Samozreme ukos musi byt na oboch poloviciach.
Zvarat na preskacku z 2 stran.
Do tej spodnej sa vrtne diera a ta cast co je hore na fotke sa spolu zlisuje, a nasledne zvari.
Kedze poloosi felicie su relativne rovne tak to ide vlozit do uholnika, stahnut svorkami a pekne zvarat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

g.santero
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 13, 2022 11:03 pm
Bydliště: Borovany

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#12 Nový příspěvek od g.santero »

Atlan

Moc pěkná práce-akorát problém, že momentálně soustruh nejede, a ještě chvíli nepojede :( půlku traktoru jsem musel řešit bezsoustružně, to byla síla, všechno vyrovnávat na střed a z nouze "stáčet" flexou na narychlo spíchlým stojánku, když bylo fakt nutný.. :pistol: tohle budu muset řešit podobně, akorát už jsem si na takové věci postavil cajk-dvě hlavy soustruhu proti sobě, do nich to upnu na špice k sobě a otočím si to už jak potřebuju. Nouze není v dílně dobrý kolega :ano:

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: spojení 1. a 2. převodovky

#13 Nový příspěvek od ceratio1 »

No furt to jde přepásat trubkou,zavařit to na úkosy v úhelníku, mít samozřejmě na jedné straně předem nasunutou trubku správného průměru pak ji přesunout přez svár a zavařit, za mě je to jistota...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“