Zelenáč 2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#136 Nový příspěvek od Ondras83 »

Moc pěkný! Jak to bude mít blatníky, kapotu a barvu, bude to moc užitečný fešák. Když vidím, jak to jde udělat kratounky, skoro mě mrzí, že jsem prodal všechny ty diesely, co jsem měl doma.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#137 Nový příspěvek od Lukibos »

oco13 píše:Paráda - podarilo sa. 8)
Jo konečně, teď mě bude čekat ještě pár úprav, ale celkově jsem spokojen. Jen mě zarazila ta citlivost hřebenového řízení na terén. To jsem u orsty na starém traktoru neznal. A řízení jde hezky i bez čerpadlo, takže to asi nechám tak, nevím, jestli by to ještě něčemu pomohlo mit ho tam.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#138 Nový příspěvek od Lukibos »

Ondras83 píše:Moc pěkný! Jak to bude mít blatníky, kapotu a barvu, bude to moc užitečný fešák. Když vidím, jak to jde udělat kratounky, skoro mě mrzí, že jsem prodal všechny ty diesely, co jsem měl doma.
Díky, ale ještě by to kousek šlo. Pořád se mi jednalo o rozměry aby mi blezl do dodávky, což je cajk, ale mám strach o jeho hmotnost.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#139 Nový příspěvek od Atlan »

Teda, pekne si to vsetko vtesnal. Len ho velmi nezatazuj, dovar ten jakel pod olejovym filtrom, lebo ked sa ti to ohne uz to nezrovnas, jakel musi byt uzavrety. Pozeram ze dopredu si dal len uholnik? Tam by to tiez chcelo jakel, aby to bolo spevnene, i ked mozno ho mas pod motorom a drzi na nom naprava.(tak ze nemas, bud pod ten uholnik na plocho k jaklu navar 10mm plech alebo uholnik vymen za jakel.
Cerpadlo na riadenie ide mierne upravit aby malo vecsi prietok, ale vsetko s citom.

Nahorsie je ta tom to spojenie zadnej napravy a prevodovky, ten jeden klb to nezachrani, a pochybujem ze to mas na volno, tj len na drazkach. Bud tam daj hardyspojku z 1203 alebo z lady, res nejaku priemyselnu. Lebo toto je velka sanca na odpravenie prevodovky alebo zadnej napravy.

Ten motylik nad prednou napravou, to niesu len plechy do X vsak? Tam si dovaril z boku plochace a vzniklo Icko? Hlavne na casti od capu k ramu?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#140 Nový příspěvek od Lukibos »

Atlan píše:Teda, pekne si to vsetko vtesnal. Len ho velmi nezatazuj, dovar ten jakel pod olejovym filtrom, lebo ked sa ti to ohne uz to nezrovnas, jakel musi byt uzavrety. Pozeram ze dopredu si dal len uholnik? Tam by to tiez chcelo jakel, aby to bolo spevnene, i ked mozno ho mas pod motorom a drzi na nom naprava.(tak ze nemas, bud pod ten uholnik na plocho k jaklu navar 10mm plech alebo uholnik vymen za jakel.
Cerpadlo na riadenie ide mierne upravit aby malo vecsi prietok, ale vsetko s citom.

Nahorsie je ta tom to spojenie zadnej napravy a prevodovky, ten jeden klb to nezachrani, a pochybujem ze to mas na volno, tj len na drazkach. Bud tam daj hardyspojku z 1203 alebo z lady, res nejaku priemyselnu. Lebo toto je velka sanca na odpravenie prevodovky alebo zadnej napravy.

Ten motylik nad prednou napravou, to niesu len plechy do X vsak? Tam si dovaril z boku plochace a vzniklo Icko? Hlavne na casti od capu k ramu?
No v předu je vinkl jen provizorka bude tam jakl.
Dira pod filtrem je minimální oproti díře v rámu z druhé strany, kde je zapuštěná převodovka, ale vše prijde dovařit.
Tím jedním křížem mě inspiroval Rendy. Pokud nevydrží tak to pak následně vyměním za dvě řetězová kola, zatim to tak nechám.
A přední naprava drží na dvou plochacich 60x20. Nerozumím co myslíš tím motýlkem.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#141 Nový příspěvek od Atlan »

Obrázek na tejto fotke, vytvara to pismeno X s capom v strede. Plech vyzera na nejaku 10mm. Ono to nejaku pevnost v skrute ma kedze to nieje rovno ale do V.

Na tejto fottke sa mi zda ze si na ten plech zo strany navaril plochac a vyrobil Icko. Stavci 3cm straana na Icku a uz to neohnes.
Obrázek

To spojenie v zadu, ti rozbije loziska bud v prevodovke alebo naprave. Je to otazka casu, obcas skontrolun skrutky na tom klbe a unasaci, ak budu volne prerob to, lebo je to znak ze je to zle. V principe to zle je ;)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#142 Nový příspěvek od Lukibos »

Atlan píše:Obrázek na tejto fotke, vytvara to pismeno X s capom v strede. Plech vyzera na nejaku 10mm. Ono to nejaku pevnost v skrute ma kedze to nieje rovno ale do V.

Na tejto fottke sa mi zda ze si na ten plech zo strany navaril plochac a vyrobil Icko. Stavci 3cm straana na Icku a uz to neohnes.
Obrázek

To spojenie v zadu, ti rozbije loziska bud v prevodovke alebo naprave. Je to otazka casu, obcas skontrolun skrutky na tom klbe a unasaci, ak budu volne prerob to, lebo je to znak ze je to zle. V principe to zle je ;)
To byla historie, to byly jen na test čtyř hrany 10mm jak to vychází kolem motoru, teď tam mám plochače 60x20, ale jen poheftovane.
https://photos.app.goo.gl/QdfgUyDUY2xE2rMt8

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#143 Nový příspěvek od Lukibos »

No a ten spoj tedy zřejmě pořeším v rámci rozebírání a svařování všeho možného. Nějaký tip kde bych koupil ty řetězová kola v včetně řetězu a jakou vůbec velikost??

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#144 Nový příspěvek od Ondras83 »

Kdekoli, to stojí pár korun, já dal za všechno na traktor 2x duplex kolo, 2x obyč kolo a řetězy do 1000kc, tuším že 600

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zelenáč 2

#145 Nový příspěvek od oco13 »

Ja kupujem tu http://powerbelt.sk/category/retazove-kolesa a nielen reťazové ale aj ozubené.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#146 Nový příspěvek od Lukibos »

oco13 píše:Ja kupujem tu http://powerbelt.sk/category/retazove-kolesa a nielen reťazové ale aj ozubené.
A velikost nebo typ těch ozubených kol??

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zelenáč 2

#147 Nový příspěvek od oco13 »

Nerobil som z toho spojky , ja som kupoval podla prevodového pomeru . Ale kúpil by som dve jednoradové s nábojom nejakú strednú velkosť 30 - 40z a spojil dvojradovou reťazou B10 alebo B12

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#148 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja mam na hlavni spomalovaci prevod 10b2 (duplex 10mm prumer valecku), spojka redukcni prevodovky a zadniho diferaku mam prumer kol, aby byl pres unasece (kola s nabojem a stocena hrana do unasece, svrtano do sebe) a retez 8b2 (duplex 8mm prumer valecku)

myslim, ze pro tebe bude nejlepsi na spojeni 10B2

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#149 Nový příspěvek od Lukibos »

Díky pánové 8)

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Zelenáč 2

#150 Nový příspěvek od cenda.t »

Teď se koukám, že krajan přes kopec... 8) :friends:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“