Zelenáč 2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zelenáč 2

#121 Nový příspěvek od oco13 »

Počkať chlapci- melete jeden o koze druhý o voze. Ondro má na traktore čelák a vzadu podkop. Lubikos chce len riadenie a odyčajný TBZ.
ZBC 12 má približne rovnaké parametre ako každé servo z osobáku- v mojom vlákne sme to preberali. :typek:
Dôkaz namiesto slubov : toto je ZBC 12
Aj je ho tam pekne vidieť s tou velkou remenicou.
Tu je zase obyčajné bežné servo z renolta
ťahá orstu, ramená tbz, hydraulický tretí bod a paletizačný vozík. Celkove 4 piesty- ten posledný je už dosť velký.
Ale zase je pravda , že na ďalšom traktore čo mám už s čelákom je normálne 25l čerpadlo a + ešte servo na orstu. :typek:

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#122 Nový příspěvek od Lukibos »

Ondras83 píše:Já používám tohle https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/searchq ... ?url=Nsz10

A letos zjišťuji, co práce udělá 160-180bar
A řemenici jsi si dělal do pomala?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#123 Nový příspěvek od Ondras83 »

Trošičku do rychla, neměl jsem tam místo. Mám tam el.mag spojku, průměr cca 140mm a na čerpadle je cca 110 nebo 120, už nevím. Na podkop bych uživil menší litraz,na čelak větší.

Používal jsem servo z oktávky. Na tbz a vlek dobrý, ale teď vidím, že pomaly. Nevím, jak to řízení. Na podkopu 80bar, co udělá servo, nic moc. Ale jen na zadní tbz bych ho asi použil.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#124 Nový příspěvek od Lukibos »

Ondras83 píše:Trošičku do rychla, neměl jsem tam místo. Mám tam el.mag spojku, průměr cca 140mm a na čerpadle je cca 110 nebo 120, už nevím. Na podkop bych uživil menší litraz,na čelak větší.

Používal jsem servo z oktávky. Na tbz a vlek dobrý, ale teď vidím, že pomaly. Nevím, jak to řízení. Na podkopu 80bar, co udělá servo, nic moc. Ale jen na zadní tbz bych ho asi použil.
Takže jak to tak vidím, nechám to servo a kdyby to nestačilo vyměním ho.
Díky

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#125 Nový příspěvek od Ondras83 »

Pokud to bude fungovat, bude ti zatuhavat řízení, ale na zadní tbz a sklapecku bych ho asi nechal. Průtok u toho z oktávky byl asi 7-8l ale nevím, jestli před tím nebo po tom, co jsem upravil redukcak.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Zelenáč 2

#126 Nový příspěvek od jiriSBS »

Díval jsem se na orbitrol,který máš připravený na montáž,podle mě je strašně velký ,vypadá to na "250",změř druhý díl od spodu, první je víko,druhý dávkovací jednotka ,tu změř na výšku.U servočerpadla by bylo vhodné omezit průtokovou regulací ,tím se zvýší litráž čerpadla.Čepadlo ZBC nepoužívat na hydauliku TBZ je to čerpadlo velmi náročné na příkon ,při odběru oleje při tlaku 8 MPa má příkon cca 8kw,klasické čerpadlo stejných parametrů(12lt/min;8 MPa)má příkon necelé 2 kW.ZBC může pracovat při tlaku 8 MPa pouze 30 sekund ,pak musí nasledovat 2 minutová pauza bez tlaku na ochlazení čerpadla-z manualu ZBC.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#127 Nový příspěvek od Ondras83 »

Včera jsem tím zbc sklápěl můj vlek, když jsem odvážel od podkopu. Při zvýšeném volnoběhu už jede max omezený průtok a zvyšování otáček nemá vliv na rychlost pohybů pístů. To je princip toho omezovače, resp regulátoru. Že zkušeností otce nejde použít na hydromotor ani v domácích podmínkách hřeje olej jako blázen. Ale na zadní tbz a ten vlek to normálně stačí. Ale to servo z auta bylo ještě pomalejší (menší průtok). Těch 80baru vzadu na šavlích na našich traktorech 2x1m stačí. Seš ale omezený na další příslušenství.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#128 Nový příspěvek od Lukibos »

jiriSBS píše:Díval jsem se na orbitrol,který máš připravený na montáž,podle mě je strašně velký ,vypadá to na "250",změř druhý díl od spodu, první je víko,druhý dávkovací jednotka ,tu změř na výšku.U servočerpadla by bylo vhodné omezit průtokovou regulací ,tím se zvýší litráž čerpadla.Čepadlo ZBC nepoužívat na hydauliku TBZ je to čerpadlo velmi náročné na příkon ,při odběru oleje při tlaku 8 MPa má příkon cca 8kw,klasické čerpadlo stejných parametrů(12lt/min;8 MPa)má příkon necelé 2 kW.ZBC může pracovat při tlaku 8 MPa pouze 30 sekund ,pak musí nasledovat 2 minutová pauza bez tlaku na ochlazení čerpadla-z manualu ZBC.
Raději jsem vyfotil vše.
https://photos.app.goo.gl/9UQmqDYex3Mp1NNv6

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#129 Nový příspěvek od Lukibos »

Ještě mě tedy napadlo, vykašlat se na tu orstu úplně a namontovat origo řízení z auta. Budu muset doupravit uchycení přední nápravy, ale to není zásadní problém. To řízení má, ale uchycení jen na dva šrouby tak nevím zda nedodělat ještě nějakou objímku. A jestli by mi vydrželo navařené táhlo řízení na kloubu nápravy. A taky zatím netuším kde bych pak umístil případné čerpadlo pro TZB.
https://photos.app.goo.gl/BL7fQcdApZDc1v8c9

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zelenáč 2

#130 Nový příspěvek od oco13 »

Nešpekuluj - toto servo Obrázek ťahá 4 okruhy a naozaj len velmi zriedkavo mi zatuhne riadenie. Totiž ak sa sústredíš na volant nemáš čas riešiť trojbod a zase naopak. :typek:

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Zelenáč 2

#131 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tak jsem se nespletl,ten orbitrol je "250",tzn. na jednu otáčku vytlačí 250ccm oleje,pístnici průměr 40mm a zdvihu 200mm,vysune na jednu otáčku ,to je nepoužitelné pro tento stroj.Můj názor-na traktor,této velikostí stačí mechanické řízení,velmi často se orbitrolem zakrývá přední náprava s konstrukčními chybami a nevhodným ustavením v traktoru.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#132 Nový příspěvek od Lukibos »

jiriSBS píše:Tak jsem se nespletl,ten orbitrol je "250",tzn. na jednu otáčku vytlačí 250ccm oleje,pístnici průměr 40mm a zdvihu 200mm,vysune na jednu otáčku ,to je nepoužitelné pro tento stroj.Můj názor-na traktor,této velikostí stačí mechanické řízení,velmi často se orbitrolem zakrývá přední náprava s konstrukčními chybami a nevhodným ustavením v traktoru.
No koupil jsem ji tady na fóru od jednoho před pár lety a ten se dušoval, že to je 80. No co už.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#133 Nový příspěvek od Ondras83 »

Okopíruj odeme, řízení z Peugeot 106 a náprava samuraj.funguje to výborně a točíme jedním prstem, navíc ke to řízení poloviční od toho, co chceš použít.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#134 Nový příspěvek od Lukibos »


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zelenáč 2

#135 Nový příspěvek od oco13 »

Paráda - podarilo sa. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“