Zelenáč 2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zelenáč 2

#106 Nový příspěvek od jirik610 »

Lukibos píše:Jak máte vysoko podlahu od země, mi to vychází na nějakých 645mm což se mi zdá hodně, ale měl bych zase rovnou podlahu. Musel bych ještě možná zvednout sedačku, protože se mi zdá, že mám moc pokrčené nohy.
A nebo mit tu podlahu zhruba 580mm, ale už bych tam musel mít nějaké skoky v místech rozvodovky, tak nevím.
Zkoušet musí to sedět tobě , věčně mladej nebudeš a nohy přez tunel se taky nestrkají nijak slavně :)

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#107 Nový příspěvek od Lukibos »

:D :smich: :D :smich:
jirik610 píše:
Lukibos píše:Jak máte vysoko podlahu od země, mi to vychází na nějakých 645mm což se mi zdá hodně, ale měl bych zase rovnou podlahu. Musel bych ještě možná zvednout sedačku, protože se mi zdá, že mám moc pokrčené nohy.
A nebo mit tu podlahu zhruba 580mm, ale už bych tam musel mít nějaké skoky v místech rozvodovky, tak nevím.
Zkoušet musí to sedět tobě , věčně mladej nebudeš a nohy přez tunel se taky nestrkají nijak slavně :)

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#108 Nový příspěvek od Lukibos »

Chlapi, dá se toto víčko použít jak na hydraulickou tak na naftovou nádrž?
Aby to mělo přisávání vzduchu a zároveň nestříkal olej či nafta ven??
https://www.kardanka.cz/navarovaci-vick ... escription

Na pohon celé hydrauliky použiju čerpadlo serva z auta a mám několik otázek.
Vstup do toho čerpadla stačí jen stáhnutou hadicí bez šroubení?
Nevadí, že orsta bude výš než nádrž, ale nádrž je výš než čerpadlo??
A poslední, mám to jít prvně do orsty a pak až do rozvaděče??

Díky za odpovědi :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zelenáč 2

#109 Nový příspěvek od oco13 »

Na prívod stačí bez tlaková hadica, orste je jedno či je nad alebo pod nadržou a čerpadlom, a najskôr do orsty potom do rozvádzača. Ale počítaj s tým že ak budeš naraz točiť a dvíhať tak ti volant zatuhne. Nestáva sa to často, ale niekedy sa človek pozabudne.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zelenáč 2

#110 Nový příspěvek od Navarson »

Tak problém "zatuhnutí" orbitrolu je známý, je to tím, že jakmile zabereš za rozvaděč, vyrovná se tlak na přívodu a odpadu orbitrolu, a tím pádem i tlak před a za pístem válce řízení. (patový stav). Podle typu orbitrolu, jaký máš, použij některý ze způsobů zapojení zde: http://hydraulika.tode.cz/jaknato/rizeni/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#111 Nový příspěvek od Lukibos »

Kluci díky a co ty uzávěry, můžu použít pro obě nádrže??

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Zelenáč 2

#112 Nový příspěvek od jiriSBS »

Zatuhavání orbitrolu při práci se dá předejít správným poskladáním komponentu hydr. systému.Pokud dobře sestaviš TBZ,tak při takové velikostí traktoru vystačuje pojistný tlak na rozvaděči TBZ nastavit na 5 MPa a orbitrol , podle typu na 8-13,5MPa a žádné zatuhavání se nekoná,protože když je rozvaděčTBZ na dorazu-poj ventil propouští,tak na řízení zůstává 3-8,5MPa což na pístnici o průměru 40mm představuje tlak 375-1080 kp,pro vychylování kol do požadovaného směru.Další problém je v ovládání,pojistné ventily v hyrd.soustavě jsou na to,aby chránily systém proti přetížení a obsluhu upozornily,že systém je v dorazu a že má páku a volant uvolnit.Pojistný ventil má být v činností co nejkratší dobu,jelikož se celý systém přetěžuje.Když držíš volant v dorazu(u orbitrolu),tak všechen olej se protlačuje přes pojistný ventil a pro rozvaděč TBZ je málo oleje(pomalu zvedá),ale když otočíš na doraz a volent povolíš(25-35mm na obvodu volantu),tak se rozváděč orbitrolu vrátí do neutrální polohy a olej proudí v plné dávce do rozvaděče TBZ.Pozor na některé malé orbitroly,mají omezený průtok a nejsou vhodné pro použití následného rozváděče,některé nové rozvaděče "50" mají doporučený průtok pouze 5 lt/min.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#113 Nový příspěvek od Lukibos »

jiriSBS píše:Zatuhavání orbitrolu při práci se dá předejít správným poskladáním komponentu hydr. systému.Pokud dobře sestaviš TBZ,tak při takové velikostí traktoru vystačuje pojistný tlak na rozvaděči TBZ nastavit na 5 MPa a orbitrol , podle typu na 8-13,5MPa a žádné zatuhavání se nekoná,protože když je rozvaděčTBZ na dorazu-poj ventil propouští,tak na řízení zůstává 3-8,5MPa což na pístnici o průměru 40mm představuje tlak 375-1080 kp,pro vychylování kol do požadovaného směru.Další problém je v ovládání,pojistné ventily v hyrd.soustavě jsou na to,aby chránily systém proti přetížení a obsluhu upozornily,že systém je v dorazu a že má páku a volant uvolnit.Pojistný ventil má být v činností co nejkratší dobu,jelikož se celý systém přetěžuje.Když držíš volant v dorazu(u orbitrolu),tak všechen olej se protlačuje přes pojistný ventil a pro rozvaděč TBZ je málo oleje(pomalu zvedá),ale když otočíš na doraz a volent povolíš(25-35mm na obvodu volantu),tak se rozváděč orbitrolu vrátí do neutrální polohy a olej proudí v plné dávce do rozvaděče TBZ.Pozor na některé malé orbitroly,mají omezený průtok a nejsou vhodné pro použití následného rozváděče,některé nové rozvaděče "50" mají doporučený průtok pouze 5 lt/min.
No to je na mě trochu moc čísel, potřeboval bych to trošku jednodušeji.
Jako nádobu na hydraulický olej mám koupený ocelový kouřovod průměru 150mm a délce 500mm po zkrácení a dodání filtru do ní by měla mít asi max 6 litrů snad to bude stačit, popřípadě budu muset zvětšit.
Jako filtr chci tento: https://www.kardanka.cz/filtr-hydraulik ... 23830.html popřípadě tento: https://www.kardanka.cz/filtr-hydraulik ... 23880.html .
Jako rozvaděč pro spracovní hydrauliku tento: https://www.kardanka.cz/hydraulicky-roz ... 29943.html
Orbitol nevím ani jaký mám, ale s největší pravděpodobností je to 80.
Pístnice řízení má vnitřní průměr 50mm, tyč 28mm a výsuv 160mm.
Pístnice pro zadní TBZ je taktéž 50mm, tyč 28mm a výsuv 160mm - snad bude stačit.
A to vše chci tedy pohánět tím servo čerpadlem.
Jestli to čerpadlo dává 85atm tak by píst pro zadní TBZ měl zvednout 1,7t cca což by mělo stačit.
A stačilo by na zadek toto? https://www.sbazar.cz/freefarmer/detail ... lotraktory
Nebo to chce už něco bytelnějšího?

Je tato kombinace dílů schůdná??

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#114 Nový příspěvek od Lukibos »


Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#115 Nový příspěvek od Ondras83 »

Neeee, neeee... prošel jsem si tím, nedávej servo z auta.nedavej dozadu tak slabý píst, nebo 50mm ale dva. Nevím, jakou máš představu toho tbz, ale prepakovani pístnice na ramena dokáže tu sílu hooodne zmenšit.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#116 Nový příspěvek od Lukibos »

Ondras83 píše:Neeee, neeee... prošel jsem si tím, nedávej servo z auta.nedavej dozadu tak slabý píst, nebo 50mm ale dva. Nevím, jakou máš představu toho tbz, ale prepakovani pístnice na ramena dokáže tu sílu hooodne zmenšit.
No tak původně měla být pístnice řízeni spolu z druhou na zadek(mám 2 stejné). Takže to předělám a dám na zadek tyto dvě a na řízení dám průběžnou pístnici, kterou jsem našel na netu.
A čerpadlo jsem počítal, že to na to bude stačit, když jsi to měl taky a kdesi jsi tu psal, že to bylo ok.
Každopádně pán mi nabízí i čerpadlo z ještěrky co má 160atm, ale tisícihran tak nevím zda ho vzít taky.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#117 Nový příspěvek od Ondras83 »

No ok to bylo na zadní tbz a taky jsem nevěděl, jak funguje zubové čerpadlo. Dneska bych už do serva znovu nešel.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#118 Nový příspěvek od Lukibos »

Ani s trambusu? Mám doma ještě tyto čerpadla.
https://photos.app.goo.gl/UXvV2BcoRB8pJ1uaA
Na předešlém traktoru jsem to měl a fungovalo to.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#119 Nový příspěvek od Ondras83 »

Vlevo dole je zbc 12, to používá otec a maka to. Ale jen tbz vepředu a vzadu a sklápěcí vlek.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#120 Nový příspěvek od Ondras83 »

Já používám tohle https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/searchq ... ?url=Nsz10

A letos zjišťuji, co práce udělá 160-180bar

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“