Zelenáč 2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#92 Nový příspěvek od Lukibos »

Díky, nakonec se mi podařilo obnovit závity. Ještě musím sehnat ty gumové krytky.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelenáč 2

#93 Nový příspěvek od Ondras83 »

Na škodovky se dali koupit a pasovat by to mohlo...např. z favorita

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#94 Nový příspěvek od Lukibos »

Ondras83 píše:Na škodovky se dali koupit a pasovat by to mohlo...např. z favorita
Dík za tip

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#95 Nový příspěvek od Lukibos »

Konečně mám nějaký postup od začátku stavby.
Podařilo se mi vyřadit imobilizér a a nastartovat motor poprvé od té doby co ho mám.
https://www.youtube.com/watch?v=Bv_69wQG8Fg
Měl jsem zapojen jen plus na čerpadlo ať to nastartuju a víc nic, ale bohužel se mi nazačal celý vodní okruh ohřívat rovnoměrně, , ale jen jedna horní trubka od motoru. Přepokládám, že by se to mělo ohřívat celé, nebo je tam nějaký ventil, který následně celý okruh otevře?
A další otázka, nevím co vše z elektriky musím mít zapojené aby mi to jelo a i něco ukazovalo.
Můžete mi tedy poradit co jednotlivé kontakty jsou, značil jsem je různě barevně a taky proč se to celé neprohřálo??
A taky co jsou ty bazmeky na motoru, taky v kroužcích a jestli se dají vyřadit popřípadě k něčemu jsou?
A je nutné mít nádrž na hydrauliku a naftu nad úrovní čerpadel??
Díky předem.
https://photos.app.goo.gl/pDnBexczyDJPcV3V9

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zelenáč 2

#96 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Mam tento motor v tatre, ide celkom pekne, taha od spodu..
Mam tam zapojene 12V na cievku cerpadla, teplomer a tlak oleja.. viac asi nepotrebujes. Teplomer som prisposobil skodovacky s jednym kontaktom a tlakové cidlo na olej tiez s jednym kontaktom ale to si mozes spraviť aj na budik takze len hadicku..
Z motora idu dve hadice na radiator kurenia tie si lstaci len prepojit no a dve co ide tepla voda do chladica a z neho naspät do motora.. skontroluj hlavne termostat daj radsej novy mas istotu..nepotrebne bazmeky zaslep alebo demontuj pokial nebudu ovplyvnovat chod motora
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zelenáč 2

#97 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

To v tom tyrkysovom na konci motora na hlave je myslim tlakovy snimac na ziarovku, cerveny ruzovy na prevodovke neviem, odhadujem neutral a spiatockove svetlo ale neviem, odhad..
V modrom kruzku je cidlo teploty vody, tam som prisposobil ten jednopolovy skodovacky snimac,
Cervena sipka 12V na privod paliva, ked to vypnem - zhasne motor.. zelena sipka je predsuvnik mechanicky som to spravil ako sytic na benzinaku.. zhavenie som dal bez tych relatok len na tlacitko a si zhavim cca7az12sek. zlty a ruzovy motylik bude asi ten imobilizer, ja to tam nemam.. no a macka bude nabijanie a kontrolka nabijania je tam tusim kontakt W+. Na kontrolku pouzi 12V ziarovku 2W. To si premeraj pripadne ti poradi autoelektrikar..ostatne tam nemam..
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

jendas87
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 15, 2016 10:10 pm
Bydliště: M. Třebová

Re: Zelenáč 2

#98 Nový příspěvek od jendas87 »

Vladislav Šebeň píše:macka bude nabijanie a kontrolka nabijania je tam tusim kontakt W+. Na kontrolku pouzi 12V ziarovku 2W. To si premeraj pripadne ti poradi autoelektrikar..ostatne tam nemam..
kočka je na kontrolku dobíjení W je alternátoru vývod na otáčkoměr 8)

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#99 Nový příspěvek od Lukibos »

Pánové díky za rady, dřív jsem se nedostal abych poděkoval. Tedy díky já na to mrknu a snad co nejdřív zprovozním.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Zelenáč 2

#100 Nový příspěvek od jiriSBS »

Neznám tento motor ,ale logicky vzato, máš asi špatně připojený chladič,vést chlad. kapalinu z hlavy motoru na spodek chladiče a ze spodu motoru vést na horní výstup z chladiče,postradá logiku,mělo by to být naopak,(pokud vidím dobře,
foto může klamat).

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zelenáč 2

#101 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Aj mne sa to vidi ze to mas naopak lebo ja to mam inak zapojene ako mas na videu.
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#102 Nový příspěvek od Lukibos »

To je fakt, zkusím předělat a ještě vyměním i ten termostat.
Díky za radu, nečekal jsem, že to může být problém, když ti honí čerpadlo. A k těm vývodům na chladiči to lépe pasovalo takto.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Zelenáč 2

#103 Nový příspěvek od rezis »

A dívám se projekt po letech ožil :) Tak snad se někde potkáme 8)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#104 Nový příspěvek od Lukibos »

rezis píše:A dívám se projekt po letech ožil :) Tak snad se někde potkáme 8)
Doufejme 8)

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#105 Nový příspěvek od Lukibos »

Jak máte vysoko podlahu od země, mi to vychází na nějakých 645mm což se mi zdá hodně, ale měl bych zase rovnou podlahu. Musel bych ještě možná zvednout sedačku, protože se mi zdá, že mám moc pokrčené nohy.
A nebo mit tu podlahu zhruba 580mm, ale už bych tam musel mít nějaké skoky v místech rozvodovky, tak nevím.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“