Zelenáč 2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pitrsss
Příspěvky: 634
Registrován: pon říj 19, 2009 7:39 pm
Bydliště: klášterec n o

Re: Zelenáč 2

#46 Nový příspěvek od pitrsss »

ten vykyv jsem od Frgala zkopiroval a funguje to dobre .trochu se od jeho verze sice lisi ale maka to dobre.mohu to doporucit

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#47 Nový příspěvek od Lukibos »

pitrsss píše:ten vykyv jsem od Frgala zkopiroval a funguje to dobre .trochu se od jeho verze sice lisi ale maka to dobre.mohu to doporucit
Mi by to nešlo,mám rám celkem vysoko.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#48 Nový příspěvek od Lukibos »

Co si myslíte o motoru z Felicie 1,6 MPI.

Uživatelský avatar
Rostislav
Příspěvky: 235
Registrován: ned lis 18, 2007 11:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zelenáč 2

#49 Nový příspěvek od Rostislav »

Ahoj, momentálně přecházím z cívky na naftu a dávám tam španěla (seat toledo 55kw).A jelikož jsem jezdil 17 roků s Š1203 tak určitě to bude poznat.U nás chlapi co vyndali motor Š 1203 a nahradili ho jenom favoritem ,říkali rozdíl byl dost velký.Spotřeba klesla a hold nověší motor.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Zelenáč 2

#50 Nový příspěvek od Jarda-k »

Lukibos píše:Co si myslíte o motoru z Felicie 1,6 MPI.
Poctivej litinovej motor s hliníkovou hlavou. Má slušnou sílu od nízkých otáček.
Spotřeba bude ale větší než u škodovácký 1,3ky. Taky budeš asi muset zachovat systém vstřikování.
Bývají problémy s elektronikou škrtící klapky. Nebo to předělat na karbec co měly starý golfy s tímto motorem.

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Zelenáč 2

#51 Nový příspěvek od mourke »

Lukibos píše:Co si myslíte o motoru z Felicie 1,6 MPI.
tak do traktoru lepší než 1.3, má krouťák odspodu jak píšou kluci... ale má hydroštely, rozvodovej řemen, žere olej a je chouloustivější než 1.3mpi
šel bych do dieselu - peugeot 1.9D s čerpadlem bosch, případně citroen, ty motory jsou stejný...XUD9
ten motor stojí málo a je dobrej...

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Zelenáč 2

#52 Nový příspěvek od Jarda-k »

Problém jenom trochu je tu peugeotáckou 1,9 D v zachovalým stavu sehnat. Přeci jenom se už přes 20 let nevyrábí.

Uživatelský avatar
Rostislav
Příspěvky: 235
Registrován: ned lis 18, 2007 11:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zelenáč 2

#53 Nový příspěvek od Rostislav »

Zkoušel jsi rozhodit sítě po známých kteří třeba budou dávat auto do ekologické likvidace?Mě pro auto přijeli(s odtahovku, firma co likviduje auta)a za celé auto jsem dostal 1000Kč ,ale pokud by tam scházel motor tak bych dostal 500Kč takový je ceník.Za pokus by to určitě stálo.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#54 Nový příspěvek od Lukibos »

Rostislav píše:Zkoušel jsi rozhodit sítě po známých kteří třeba budou dávat auto do ekologické likvidace?Mě pro auto přijeli(s odtahovku, firma co likviduje auta)a za celé auto jsem dostal 1000Kč ,ale pokud by tam scházel motor tak bych dostal 500Kč takový je ceník.Za pokus by to určitě stálo.
Zkusím,ale moc tomu nevěřím.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#55 Nový příspěvek od Lukibos »

Každopádně díky všem za tipy. Jinak výkyv nápravy po našroubování origo šroubu co drží stírací kroužek a za současného stavu rámu je 320mm. A kolo je tak 10mm od rámu což mi teda nevadí a jsem prozatím maximálně spokojený.

Uživatelský avatar
Rostislav
Příspěvky: 235
Registrován: ned lis 18, 2007 11:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zelenáč 2

#56 Nový příspěvek od Rostislav »

Ještě dotaz,jak máš udělaný vstup do příd. převodovky z vetřiesky . Bodnul by nějaký typ .

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#57 Nový příspěvek od Lukibos »

Rostislav píše:Ještě dotaz,jak máš udělaný vstup do příd. převodovky z vetřiesky . Bodnul by nějaký typ .
Ještě nijak, ale bude to s ozubeného kola, navařeného prstence,který bude v guferu a zbytek podle poloosy. Víceméně podle předchozího traktoru.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Zelenáč 2

#58 Nový příspěvek od Lukibos »

Dostal jsem nabídku, felda 1,6 komplet předek uřízly za palubovkou za 4 litry. Co říkáte?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Zelenáč 2

#59 Nový příspěvek od rezis »

No mohla by s tím být sranda.... jen bacha na elektroinstalaci. To už má ŘJ a imobilizér. Bratr tu má jeden i-čkový motor doma a aby se to rozjelo jsou kolem toho svazky drátů... Zas otočíš klíčem ono to chytne na 4válce na první šup a drží volnoběh. Taková trošku jiná liga...
Jinak mám pocit, že to má čerpadlo v nádrži - to si musíš vzít taky jinak to nepojede.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Zelenáč 2

#60 Nový příspěvek od Jarda-k »

První ročníky imobilizér ještě neměly. Já mám (manželka :) ) feldu 1,6 z 96 roku a imo. ještě nemá. Čerpadlo bude nutnost, dá se koupit i pro montáž mimo nádrž, ale stojí dost pěnez.
Taky záleží jak na tom bude škrtící klapka, odcházel tam servomotor řízení volnoběžných otáček. Ale 4 tkč není málo, to už by chtělo nějakou záruku dobrýho stavu.
Já před rokem tohle auto koupil za tisícovku a mělo ve výbavě servu, klimu atd. Kompletní servo jsem z něj přendal na manželky feldu. 1,6tka bez serva není nic moc...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“