Diely na stavbu traktora 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Diely na stavbu traktora 4x4

#1 Nový příspěvek od fronterman »

Dobrý deň. Už dlho sledujem toto fórum, ale pri prestavbe rodinného domu a narodení synátora som nemal času nazvyš a len som slintal pri vašich nádherných kúskoch. No natrafil som na toto: http://stroje.bazos.sk/inzerat/7390593/ ... apravy.php a rozhodol som sa ísť do toho.
Majiteľa som kontaktoval a chystám sa to ísť pozrieť už aj s vozíkom, aby som to doniesol. Ale stále som na vážkach, predsa len nie je to malý peniaz. Iste toto bude čítať aj on a možno je tu aj zaregistrovaný, ale ja potrebujem vedieť aj Váš názor, názor skúsených, či do toho ísť, či nie. Poradíte mi?
Ináč na doplnenie: nápravy sú už zúžené, takže od stredu po stred pneu je 126cm,prvá prevodovka za tento motor MB W124 by šla z UAZU, nakoľko ju mám doma aj s prírubou na motor MB W124 ale len dvojliter. Ale myslím, že to je rovnaké, len pri tom 3litri je o dva valce viac...alebo nie? Plán je taký, že by som chcel kompaktný traktorík, obratný, s hydraulikou aj navijakom do lesa aj na záhradu s výkyvnou prednou nápravou.
Ďakujem za každú radu.
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#2 Nový příspěvek od Daddy »

Díly vypadají velice dobře. Nápravy určitě vydrží dost! Gumy jsou pěkné - snad dokonce nové! Postavit z toho dobrý stroj určitě půjde! Když bude UAZ převodovka jako první, tak také nevidím problém. Bude to mít ještě nějaký další převod? Jestli celou převodovku V3S anebo jenom přídavnou, tak je to velice solidní základ! Peněz je to tedy dost (hlavně, když se mají vydat najednou), ale to se těžko posuzuje - jenom ta kompletní kola mají docela velkou hodnotu.....

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#3 Nový příspěvek od jirik610 »

ta přední náprava je moc pěkná tky bych chtěl , a teď počítej se mnou pokud jsou k tomu 4 kompletní obutá kola 11,2/20 tak jen ty by tě stály kolem 1000E no tak co ještě řešit , ten zbytek ja za dobrou cenu kdy to teď tak počítám tak se to liší od ceny v kovošrotu jen asi o 400Kč neváhej a už jeď pro to :smich: 8) 8) 8)

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#4 Nový příspěvek od fronterman »

Tak v nedeľu pre to idem. Som zvedavý. Problém bol zohnať dvojnápravový valníkový príves tu v okolí.
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#5 Nový příspěvek od Daddy »

Až to přivezeš domů, tak udělej fotky a dej nám je sem :)

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#6 Nový příspěvek od fronterman »

Veci sú doma, teda okrem motora. Ten nenaštartoval ani po dvojhodinovom úsilí :-/ A možno to bolo aj šťastie, lebo mal niekoľko chýb, ktoré nasvedčovali, že bol búraný. Zváraná olejová vaňa, prasknutý držiak na servočerpadlo, tekutým kovom zalepená podtlaková pumpa a červený tesniaci tmel trčal z celých predných pŕs.
Takže nové nápravy Robur, skrátené, zadná s uzávierkou, kolesá nové 11,2-20 Voltyre, nový kardan a nová prevodovka PV3S = 1100Eur
Na fotky som zabudol, ale pofotím a dodám, ale asi až cez víkend.
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#7 Nový příspěvek od Daddy »

Motor seženeš určitě jiný - jestli vypadal, jak popisuješ, tak je dobře, že jsi ho nevzal. Ostatní vypadalo velice dobře - z fotek v inzerátu.

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#8 Nový příspěvek od fronterman »

Ja prakticky motor aj mám, len neviem, či na tieto veci nebude slabý. Je to MB W124 dvojliter hladký diesel s prírubou a prevodovkou UAZ. Jazdí doteraz v mojom stroji a točí tú prevodovku uaz a cez prídavnú prevodovku z gazu 66 na nápravy ARO 461 s kolesami 6,5-16. Čo by to robilo v tomto, neviem: v poradí: motor MB W124 200D+prevodovka UAZ+prevodovka PV3S+diferáky robur+kolesá 11,2-20 = predpokladaná váha budúceho traktoru 2500kg
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#9 Nový příspěvek od jirik610 »

Daddy píše:Motor seženeš určitě jiný - jestli vypadal, jak popisuješ, tak je dobře, že jsi ho nevzal. Ostatní vypadalo velice dobře - z fotek v inzerátu.
souhlasím , dobře tak , být tebou poohlídl bych se po motoru z avie nebo i turbodiesel , dvoulitrový diesel nebude by asi nebyl slabí , je to p převodech nebylo by to asi na závodění ale sílu bys docílil dobrým spřevodováním

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#10 Nový příspěvek od fronterman »

Tu sú tie sľúbené fotky. Pribudol mi motor MB W124 300D 6valec. Zatiaľ je s originál prevodovkou, ale pôjde tam prevodovka UAZ, ak mi to dovolí výkyv a rejd prednej nápravy. Na prevodovku PV3S ešte musím pozháňať vývod na navijak + ešte ďalší kardan na náradie, ktorý zrejme bude poháňaný z predného náhonu prevodovky uaz. Mám to na starom traktore a poháňalo mi to navijak.
Teraz musím premyslieť pár základných vecí:
-rám asi účka zvarené do joklu, neviem, či 100, či 120
-predný kĺb
-osadenie motora v závislosti od predného kĺbu
-či dať celú prevodovku V3S, či len prídavnú
No, pár nocí sa nevyspím.
Přílohy
Kolieska 11,2x20.jpg
Prevodovka PV3S.jpg
MB 124 300D 6Valec.jpg
Zadná náprava robur s uzavierkou.jpg
Predná náprava robur.jpg
Nápravy robur.jpg
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#11 Nový příspěvek od jirik610 »

no tak ten motor s tím bude hejbat dost dobře 8)
nevím z jakyho důvodu tam dávat převodovku uaz , nechal bych tam mercedes - pokud ti to teda něja mýrazně neprodlužuje celej traktor :-/

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#12 Nový příspěvek od fronterman »

Dnes som sa k tomu konečne dostal. Pôjde to veľmi pomaly, času je málo a ešte to staviam u otca, čo je + jedna cesta 50km. Potreboval by som poradiť. Je tu viac chlapov, čo majú motor v traktore uchytený na pevno. Je to iste v poriadku, pokiaľ je to origoš traktorový motor, alebo minimálne avia. Sú to masy liatiny. Ale čo motory z osobákov? Predsa len majú tie steny o niečo tenšie. Môžu sa montovať do traktorov napevno? Mám konkrétne ten MB 300D W124 6valec. Má zlomený jeden držiak (foto).
Ďalšia vec, kto vie, ako má vypadať predná náprava z roburu? Mám ju dobre poskladanú? Nezdá sa mi, lebo napríklad spojovacia tyč ide do držiakov pri kolesách zhora...napríklad na are M 461 sa spojovačka montuje z dola. Kvôli nej sa bude musieť urobiť asi horný kĺb výkyvu. Pridávam foto:
Přílohy
Obrázok 007.jpg
Obrázok 005.jpg
Obrázok 004.jpg
Obrázok 002.jpg
Obrázok 001.jpg
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Peter Ďuriš
Příspěvky: 114
Registrován: sob lis 13, 2010 9:53 pm
Bydliště: Púchov

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#13 Nový příspěvek od Peter Ďuriš »

nazdar ja mam mercedes 300 5 valec mal som ho na sineblokoch a nebolo to dobre dal som ho napevno a je to super pozri stary stroj.

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#14 Nový příspěvek od fronterman »

Peter, mohol by si urobiť detailnejšiu fotku uchytenia motora o rám a dať to sem? Díky.
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Peter Ďuriš
Příspěvky: 114
Registrován: sob lis 13, 2010 9:53 pm
Bydliště: Púchov

Re: Diely na stavbu traktora 4x4

#15 Nový příspěvek od Peter Ďuriš »

Tu maš to foto .
Přílohy
Snímka0329.jpg

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“