Rozzikův 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#31 Nový příspěvek od Rozzik »

Díky,

na tom ventilu máme stále připojené plus...
No že by ta nafta z tech trubiček na d vstřikama nějak kouzelně stříkala to teda ne...
Hadičku od přepadu jsme měl jen tak navolňáska... :( takže tu musím potopid pod hladinu...
No zkusíme odvzdušnit a uvidíme...
Když jsme žhavili tak to bylo i slyšet jak to v motoru šumí... :))
No uvidíme
Dobijím baterku... už toho měla taky asi dost
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův 4x4

#32 Nový příspěvek od fajlla »

bílej dým je známka toho že tam nafta de jen to nechytá. Dej tam sytič,nažhav cca 30s ani možná né tolik a musí jet. Chtělo by to ale opravdu povolit ty matice na trubkách ke vstřikům a pořadně to odvzdušnit. popřípadě rozdělat a profoukat ty trubky. A jesi ten motor někdo před tebou honil na BIONAFTU :vztek: tak budou zalepené vstřiky jesi to dlouho stálo.

Ty malé hadičky na vštřikách sou propojeny mezi sebou a z posledního de na čerpadlo a první má na tom druhém konci jen víčko. Zpátečka s čerpadla pod hladinu stejně jako přívod.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Rozzikův 4x4

#33 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tady je docela pěkný návod, jak správně odvzdušnit nafťák 8)

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Rozzikův 4x4

#34 Nový příspěvek od liba23 »

BohousSPE píše:Tady je docela pěkný návod, jak správně odvzdušnit nafťák 8)
zkus to ještě jednou

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#35 Nový příspěvek od Rozzik »

Tak z trubiček nad vstřikama vytíkala nafta bez bublin, bylo vidět jak to tlačí do jednotlivejch válců...
Ještě mě napadla blbost... nemám tam nasazenej výfuk jen parohy, tak jestli to nevadí... A do sání jsem teda dal i ten papírovej filtr, jestli to nepomůže... další zkouška zítra ráno... jen co se nabije baterie...

Uvidíme...
Čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Rozzikův 4x4

#36 Nový příspěvek od liba23 »

Absence sání nebo výfuku by neměla mít na start vliv. A ten motor dřív běžel ?? nemůžou být pootočené rozvody nebo čerpadlo ?? To by jsi měl překontrolovat a taky bych dřív než ty vstřiky vytáhnul a překontroloval ty žhaviče

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův 4x4

#37 Nový příspěvek od fajlla »

s těma rozvodama má kolega pravdu. tam stačí kousek na čerpadle a už to nemusí valit.

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#38 Nový příspěvek od Rozzik »

Zkoušel jsem na netu najít nějakou literaturu. Knížku jak na to passat nebo golf, ale nic jsem nenašel... Ty rozvody by to zkontrolovat chtělo, má to nějaké rysky nebo značky na těch ozubených kolech pro ten ozubený řemen...? No motor jsem koupil od strejdy a ten doposledka s tím starým passatem jezdil... Takže předpokládám že tam na tom nic nedělal... Bohužel ale stál asi tak 3-4 roky na dvorku pod plachtou... :'(
No uvidíme po dnešní zkoušce... Dám vědět.
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův 4x4

#39 Nový příspěvek od fajlla »

na čerpadle je dírka zkrz to kolo myslím 6mm. Na setrváku značka(blbě se hledá) a na vačce je myslím drážka na straně u převodovky která musí bejt vodorovně se styčnou plochou víka vačky. Všechny musí bejt ve správných polohách v jeden okamžik ale to snad víš.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Rozzikův 4x4

#40 Nový příspěvek od BohousSPE »

liba23 píše:
BohousSPE píše:Tady je docela pěkný návod, jak správně odvzdušnit nafťák 8)
zkus to ještě jednou
Asi jsem to málo zvýraznil, ale přímo to "TADY" je ten odkaz :) Jinak já když jsem zkoušel startovat motor po více jak roku a půl stání, tak jsem dělal start bez výfuku a taky to moc nešlo. Musely jsme to tůrovat jako kráva, aby to vůbec chytlo a když se tak stalo, neběžel moc stabilně. později jsme to zkoušeli s výfukem a bylo to o moc lepší. Chytlo to normálně bez plynu, takže na to může mít absence výfuku nějaký vliv :-/ Později jsem přišel na to, že mám problém i s naftovým filtrem. Motor běžel tak zhruba půl minuty a vždycky zhebnul. Pak jsme přišli na to, že ve filtru byla taková kašička a nemohl nasát naftu. Tu půl minutu to běželo jen na naftu z hadic/čerpadla, kterou jsme před každým startem nacepovali ručně. Poté co jsem filtr dočasně vyřadil to startovalo ještě mnohem lépe a hlavně, už to nechcípalo :)

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#41 Nový příspěvek od Rozzik »

BohousSPE píše:
liba23 píše:
BohousSPE píše:Tady je docela pěkný návod, jak správně odvzdušnit nafťák 8)
zkus to ještě jednou
Asi jsem to málo zvýraznil, ale přímo to "TADY" je ten odkaz :) Jinak já když jsem zkoušel startovat motor po více jak roku a půl stání, tak jsem dělal start bez výfuku a taky to moc nešlo. Musely jsme to tůrovat jako kráva, aby to vůbec chytlo a když se tak stalo, neběžel moc stabilně. později jsme to zkoušeli s výfukem a bylo to o moc lepší. Chytlo to normálně bez plynu, takže na to může mít absence výfuku nějaký vliv :-/ Později jsem přišel na to, že mám problém i s naftovým filtrem. Motor běžel tak zhruba půl minuty a vždycky zhebnul. Pak jsme přišli na to, že ve filtru byla taková kašička a nemohl nasát naftu. Tu půl minutu to běželo jen na naftu z hadic/čerpadla, kterou jsme před každým startem nacepovali ručně. Poté co jsem filtr dočasně vyřadil to startovalo ještě mnohem lépe a hlavně, už to nechcípalo :)

Čus,

já to mam napojené z pet flašky hadičkou přímo do čerpadla a odpadní hadičku mám do další pet flašky... Je to mimo podávací čerpadlo i filtr...
No zkusím tam nějak nasadit provizorně výfuk a uvidíme zda to pomůže...
To nastavování jak píšeš, tak pokud je ryska na setrváku, tak to musím sundat převodovku???
Čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův 4x4

#42 Nový příspěvek od fajlla »

nene nemusíš sundávat převodovku je to vidět tím otvorem z vrchu.(velká plastová záslepka) musíš tam svítit baterkou a pomalu točit klikou. asi by bylo dobré pozvat nějakého kolegu mechanika at ti to z koukne.

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#43 Nový příspěvek od Rozzik »

Tak jsem tu zase...
Nechal jsem u jednoho pána zkontrolovat vstřiky a byly všechny v tahu. Tak za 1360Kč mi je celé zrepasoval...
Pln očekávání že to chytne jak fík jsem odvzdušnil naftu. A začal točit, bohužel než to alespoň začlo nějak poblafávat, tak zdechla baterka... Takže pokračování asi až v pondělí...
Jinak info od původního majitele motoru je ta že motor se do poslední minuty než opustil motorvý prostor z passata točil... takže jestě možná zkusím vyzkoušet jestli to opravdu dává naftu i těma vstřikama, abych vyloučil čerpadlo a pak už jen ventily...
Asi mě z toho trefí...
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
pitrsss
Příspěvky: 634
Registrován: pon říj 19, 2009 7:39 pm
Bydliště: klášterec n o

Re: Rozzikův 4x4

#44 Nový příspěvek od pitrsss »

nebude v háji ten stop ventil,nebo nějakej bordel nebo rez v čerpadle

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#45 Nový příspěvek od Rozzik »

Čus,

ještě odpoledne jsem pak zkoušel startovat, už už to mělo snahu, ale zdechla opět baterka. V pondělí si zpět do práce přivezu 150Ah, tak snad se to už podaří...
Jinak jsem zkoušel vyndat všechny vstřiky a povolit trubičky od čerpadla, tím že jsou smontované do čtverce, tak jsem je o 90° pootočil a našrouboval na ně vstřiky. Abych vyzkoušel že dává přes nové vstřiky i to čerpadlo. A to byli více jak půl metrové stříkance naftové mlhoviny, takže čerpadlem ani vstřikama to už být asi nemůže... Uvidíme v pondělí... co na to řekne ta baterka... Doteď jsem to točil obyč 44Ah a ta byla po pár pokusech už slaboučká...

Čus
Dám vědět
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“