Rozzikův 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milda 4x4
Příspěvky: 67
Registrován: úte led 13, 2015 1:09 pm
Bydliště: Žatec-Louny

Re: Rozzikův 4x4

#151 Nový příspěvek od Milda 4x4 »

Ahoj,

jak pokracujes s tim motorem? Sehnal si neco? Ptal sem se svagra a povidal ze o jednom vi, zepta se jestli je jeste k mani, tak dej vedet jestli jeste 1,6D potrebujes.

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#152 Nový příspěvek od Rozzik »

Čus, motor jsem nakonec sehnal.

Pán ve vsi mi ho přestrojil z toho vylágrovaného... měl jsem tam udělané vstřiky a tím jak to bylo z Golfa a já měl z Passata, tak přeci jen to mělo jinak upínání... takže teď už mám motor doma...
Jak jsem konstruoval, tak jsem nenatíral, takže když už mám vyndanej motor, tak to pod ním rovnou všechno natřu a natřu i ten motor.

Díky za pomoc.

Čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#153 Nový příspěvek od Rozzik »

Čus,

potřeboval bych poradit.

Bohužel co jsem tam měl připravený chladič vody, tak už je dost na hadry a je asi i malej...
Dostal jsem od kámoše chladič ze Zetora 3011. Ten je pěknej. Bohužel bych potřeboval aby měl převrácené rozměry. Pro mě je moc vysoký, ale málo široký... zkoušel jste někdo otočit chladič o 90° jestli to bude fungovat taky???

Dík moc za rady a typy
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Rozzikův 4x4

#154 Nový příspěvek od gason1 »

Ja mam otoceny chladic na mojom traktore JMD a nieje problem, mam ho z passata 2,5 tdi kde je nalezato. Jasom ho dal na stojato a nieje problem, ide tam o to aby voda mala volny prietok. Zvrchnej strany odtok teplej a zo spodnej pritok zimnej - ochladejnej.

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#155 Nový příspěvek od Rozzik »

Čus, po dlouhé době. Motor jsem dal do kupy. I chladič. Motor běží jak švícary :prace:
Ale problém mám s hydraulikou. Mám čerpadlo proti klice (klasickou zubačku U16). Předělával jsem ji jen směr otáčení. Musím zkontrolovat zda mi přes filtr teče olej do čerpadla. Protože z čerpadla mi nic neteče... Myslel jsem že je to pojišťákam. Mám v okruhu jako by dva. Jeden hned za přívodem oleje do orsty na řízení a pak druhý je součástí ručního šestisekčního rozvaděče. U pojišťáku mám i manometr, že si budu moc nastavit nějaký přesný tlak. Ale zatím se mi ručička ani nehla :-/ :-/
Zítra doleju plnou nádrž oleje, abych vyloučil nějaké přisávání vzduchu a pak budu vidět.

Jo taky jsem zjistil že mi nechodí škodovácký otáčkoměr na dieslovém motoru z VW golf I. I když to má z altíku vysílat nějaký signál, tak asi ten benzínový otáčkoměr to nepochroupne...
Tak držte palce ať najdu závadu na té hydraulice. Bez ní to sice pojede, ale nezatáčí a nejde mi zvednout čelák, který je nyní v dolejší poloze...
Čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův 4x4

#156 Nový příspěvek od Ondras83 »

vyhod filtr na sani a myslim, ze to bude OK

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#157 Nový příspěvek od Rozzik »

Čus, měl bych ještě dotaz, určitě to tady někdo již řešil. Řeším brzdy a na nápravách, které mám na traktoru jsou velká prasátka a do nich je šroubení se závitem M14x1 (nebo 1,25) a tomu by odpovídala přívodní trubička brzdovky asi 6mm. Tuším, že to tak je. Teď píšu od stolu a dlouho už jsem to neměřil. Ale kde je tedy můj problém? Dal jsem tam brzdový válec z favorita a ten má teda 4 vývody. Dva z nich proklemuju, to není problém, ale ten válec má díry pro šroubení tuším M12 nebo dokonce M10x1 (1,25) a tomu odpovídá trubička asi pr.5mm. Řešil jste někdo někdy tenhle problém. Jak udělat přechod z většího šroubení a větší trubičkou na menší šroubení a menší trubičku??? :-/ :-/
KDyž jsem zakomponovával válec do traktoru, tak mě nenapadlo zajímat se o to jestli se ty šroubení budou shodovat potažmo trubičky...
Máte nějaký nápad.
Díky čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův 4x4

#158 Nový příspěvek od pinkygsx »

Ja mam na traktoru take 6 medene trubky, a do valce je jen desitka dira. Sroubeni jsem provrtal aby tam prosla 6ka trubicka a rozlisoval konec jak bylo potreba.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův 4x4

#159 Nový příspěvek od Ondras83 »

v obchode prodavame trubky, kde je jeden vyvod ze zavitem na facko a druhej vyvod se zavitem na gaz (aro by melo byt stejny), z valce jsem pouzil favo trubku, propojkou propojil a druhej konec jsem dal do valecku :)

muzu se podivat, jestli to jeste je na sklade a kolik to stoji

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#160 Nový příspěvek od Rozzik »

Čus,
tak nový poznatek. Nešel mi skoro žádný olej přes filtr do čerpadla... Tak jsem vyndal filtrační vložku z filtru a ejhle ono to začalo fungovat... Ale bohužel ne nadlouho. Pěkně jsem si naolejoval celý přístřešek i s traktorem. Stala se mi menší nehoda. Nejdřív jsem myslel že jsem někde něco neutáhl, pak že by to mohla být hadice. Ale bohužel po druhém nastartování se ukázalo že olej my doslova lítal kolem hřídele u čerpadla.
Tuším že by to mohlo být to těsnění v čerpadle. Je to klasická zubačka U16 (jihostroj, nebo tak nějak)
Původně se to čerpadlo točilo opačně než jsem potřeboval. Tak jsem ho musel otočit. Bohužel jsem při té příležitosti měl vyměnit i ta těsnění. Což jsem neudělal a tak si myslím že je to to místo kudy mi to teče. Když to čerpadlo nešlo do nějakého velkého tlaku, tak dobrý. Ale když jsem dotočil volat na konečnou, tak to vyletělo...
Nemáte tušení kde se dají ty těsnění koupit. Budou ho mít klasické prodejny, kdy dělají i hyd. hadice???

Díky za info, jestli mířím správným směrem při opravě čerpadla. V mém albu je ta rozborka toho čerpadla.

Čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Rozzikův 4x4

#161 Nový příspěvek od Toreto »

Máš tam redukčný ventil v systéme ked ti to vyletelo pri doraze piestu neni sa čo čudovat!

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#162 Nový příspěvek od Rozzik »

Toreto píše:Máš tam redukčný ventil v systéme ked ti to vyletelo pri doraze piestu neni sa čo čudovat!
Jasně že tam mám redukčák. A dokonce dva. Jeden hned za čerpadlem a druhý na rozvaděči... Když to vyletělo, tak na manometru nebylo ani 10atm... takže tím to určitě nebude...

Ještě doplňuji fotku při předělávání čerpadla na opačné otáčky...

https://postimg.cc/image/sq6yaz1f1/
Obrázek
Naposledy upravil(a) Rozzik dne ned lis 20, 2016 9:15 pm, celkem upraveno 2 x.
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Rozzikův 4x4

#163 Nový příspěvek od Toreto »

Potom pardon, bolo to 1 čo ma napadlo. :friends:

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův 4x4

#164 Nový příspěvek od Rozzik »

Tak to asi nebude sranda sehnat na to stare cerpadlo tesneni. Vsude mi nabizeli nahradu. Nove za cca 3900 bez dph. Coz se mi teda fakt nechce. Zase neco jen tak zkouset taky ne. Protoze se to cerpadlo dost nepekne vyndava. Cus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův 4x4

#165 Nový příspěvek od Ondras83 »

Kup polský a je to

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“