svecho 4 x 4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svecho 4 x 4

#31 Nový příspěvek od zde »

Daddy píše:Fotka rozmístění převodovek na náprav je hodně malá :( . A jestli tam nepřijdou nějaké kardany, čím by se zástavba prodloužila, tak se mně to zdá hodně krátké :( . Až obuješ gumy, tak moc místa nezbyde..... :-/
no mne sa to zda prave tiež malo medzi napravamy 140cm ,pretože venkom kolies širka vychadza 136 cm a neviem aka by bola stabilita .kardany asi budu musiet ist ,alebo tam predsa len necham aj tu prevodovku aro tak ako je na fotke ./myslel som že ju tam nebudem davat ./a ta to predlži .
Toreto píše:Vlož tu fotku ešte raz nejde otvorit :friends:
večer hodim novu

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: svecho 4 x 4

#32 Nový příspěvek od Daddy »

Např. na DDT mám rozchod kol na středy pneumatik 127 cm a rozvor náprav asi 185 - 190 cm (nevím přesně) :-/ .
Celková šířka včetně pneumatik je vpředu přibližně 145 cm a vzadu asi 165 cm - také nevím přesně.
Poměr šířky a délky se mně zdá "tak akorát" - ale to je věc vkusu. Na výšku je o něco vyšší, než jsem chtěl mít, ale nevadí to.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: svecho 4 x 4

#33 Nový příspěvek od Atlan »

Ono keby nechcel aby mu paky zavazdali na podlahe tak to predlzi o 30cm a uz to bude lepsie, navyse ked nebude spajat vsetko na tvrdo ale cez hardy spojku pripadne posuvne kardany tak sa to predlzi urcite.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svecho 4 x 4

#34 Nový příspěvek od zde »

Toreto píše:Vlož tu fotku ešte raz nejde otvorit :friends:
nove foto
Obrázek

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: svecho 4 x 4

#35 Nový příspěvek od Toreto »

8) Dobrá praca :)
Čo je teraz na rade? Obut gumy, a tvorit rám? :)

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svecho 4 x 4

#36 Nový příspěvek od zde »

vyrobit domce ,hriadelky a poskladat tie prevodovky čo som vyrabal.Zvrtat prirubu na spojenie motora a prevodovky atd . budem mat čo robit .
gumy obujem rychlo len ešte čakam na duše a limce .

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svecho 4 x 4

#37 Nový příspěvek od zde »

domčeky su na 90 % vyrobene ešte hriadelky .

A nastala zmena .Dnes som doviezol motor diesel :) 1,6td z audi 80 od uživatela frgal 8)

valsorim
Příspěvky: 106
Registrován: čtv bře 31, 2011 9:30 am
Bydliště: Prešov

Re: svecho 4 x 4

#38 Nový příspěvek od valsorim »

na aký rozchod si skrátil zadnu nápravu V3S na 16" kolesách, aby ti tam vošli?

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svecho 4 x 4

#39 Nový příspěvek od zde »

valsorim píše:na aký rozchod si skrátil zadnu nápravu V3S na 16" kolesách, aby ti tam vošli?

16" kolesa vojdu ale na naprave nie su brzdove bubne ,vonkom pneumatik by to malo mat 1360 mm .pneu 7,5 x 16 širku maju tušim 195 mm.zajtra to mozem zmerat . disky som prevaral .

valsorim
Příspěvky: 106
Registrován: čtv bře 31, 2011 9:30 am
Bydliště: Prešov

Re: svecho 4 x 4

#40 Nový příspěvek od valsorim »

16" kolesa vojdu ale na naprave nie su brzdove bubne ,vonkom pneumatik by to malo mat 1360 mm .pneu 7,5 x 16 širku maju tušim 195 mm.zajtra to mozem zmerat . disky som prevaral .[/quote]

tiež bojujem so skrátením nápravy V3S a chcem tam dať disky z avie 15/20 rozmer 7,50-16 a aj napriek prevareniu a vloženiu stredov z disku V3S-ky sa neviem dostať pod 140 cm (chcel by som 135). Asi budem musieť skrátiť viac než na najkratšiu poloos ((nechcel som ich zvárať). Ak môžeš daj mi dlžky tvojich poloosi. Vďaka

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svecho 4 x 4

#41 Nový příspěvek od zde »

valsorim píše:16" kolesa vojdu ale na naprave nie su brzdove bubne ,vonkom pneumatik by to malo mat 1360 mm .pneu 7,5 x 16 širku maju tušim 195 mm.zajtra to mozem zmerat . disky som prevaral .
tiež bojujem so skrátením nápravy V3S a chcem tam dať disky z avie 15/20 rozmer 7,50-16 a aj napriek prevareniu a vloženiu stredov z disku V3S-ky sa neviem dostať pod 140 cm (chcel by som 135). Asi budem musieť skrátiť viac než na najkratšiu poloos ((nechcel som ich zvárať). Ak môžeš daj mi dlžky tvojich poloosi. Vďaka[/quote]


takže poloosi mali pred skratenym dlžku 643 mm a 932 mm

po skrateny maju obe poloosy 520 mm


skratenie trubky napravy :
na kratkej strane mala pôvodnu dlžku 225 mm po srateny 105 mm
na dlhšej strane mala pôvodna dlžka 515 mm po skrateny 105 mm
ked su tam teraz nahodene disky tak na stred diskov je 1185 mm

neviem či to takto stači

valsorim
Příspěvky: 106
Registrován: čtv bře 31, 2011 9:30 am
Bydliště: Prešov

Re: svecho 4 x 4

#42 Nový příspěvek od valsorim »

zde píše:
valsorim píše:16" kolesa vojdu ale na naprave nie su brzdove bubne ,vonkom pneumatik by to malo mat 1360 mm .pneu 7,5 x 16 širku maju tušim 195 mm.zajtra to mozem zmerat . disky som prevaral .
tiež bojujem so skrátením nápravy V3S a chcem tam dať disky z avie 15/20 rozmer 7,50-16 a aj napriek prevareniu a vloženiu stredov z disku V3S-ky sa neviem dostať pod 140 cm (chcel by som 135). Asi budem musieť skrátiť viac než na najkratšiu poloos ((nechcel som ich zvárať). Ak môžeš daj mi dlžky tvojich poloosi. Vďaka
takže poloosi mali pred skratenym dlžku 643 mm a 932 mm
po skrateny maju obe poloosy 520 mm
skratenie trubky napravy :
na kratkej strane mala pôvodnu dlžku 225 mm po srateny 105 mm
na dlhšej strane mala pôvodna dlžka 515 mm po skrateny 105 mm
ked su tam teraz nahodene disky tak na stred diskov je 1185 mm
neviem či to takto stači[/quote]

Pravda že stačí. Ja som len nechcel rezať tu najkratšiu poloos 64,25 cm, ani príslušnu nohavicu a skrátiť som mal v pláne len tu dlhšiu stranu na rozmer poloosi 64,25 cm aby diferak bol v strede, tak preto mi to viac nešlo. Ty si sa s tým pohral na obidvoch stranách.
Keď sme vyriešili nápravu, tak sa ťa spýtam na názor na prevodovku. Pôvodne som mal v úmysle davať prevodovku z V3S-ky aj s prídavnou a teraz riešim jej náhradu prevodovkou z Liaz MTS (staršie sklápače a používali to aj cestári).Neviem či váhovo nebude ľahšia, tiež má prídavnu prevodovku síce radenú vzduchom, ale dá sa riešiť aj el.magnetický a je určite užšia. Hlavnú výhodu vidím v lepšom odstupňovaní, je 5-stupňová a radí sa systémom že každý stupeň je prídavnou delený na polovicu. Tiež je bez synchronu, ale nepresúvajú sa ozubené kolieska iba zubové spojky. Ak vieš ty, alebo niekto iný niečo čo by som mal brať do úvahy, tak dajte vedieť.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svecho 4 x 4

#43 Nový příspěvek od zde »

valsorim píše: Pravda že stačí. Ja som len nechcel rezať tu najkratšiu poloos 64,25 cm, ani príslušnu nohavicu a skrátiť som mal v pláne len tu dlhšiu stranu na rozmer poloosi 64,25 cm aby diferak bol v strede, tak preto mi to viac nešlo. Ty si sa s tým pohral na obidvoch stranách.
Keď sme vyriešili nápravu, tak sa ťa spýtam na názor na prevodovku. Pôvodne som mal v úmysle davať prevodovku z V3S-ky aj s prídavnou a teraz riešim jej náhradu prevodovkou z Liaz MTS (staršie sklápače a používali to aj cestári).Neviem či váhovo nebude ľahšia, tiež má prídavnu prevodovku síce radenú vzduchom, ale dá sa riešiť aj el.magnetický a je určite užšia. Hlavnú výhodu vidím v lepšom odstupňovaní, je 5-stupňová a radí sa systémom že každý stupeň je prídavnou delený na polovicu. Tiež je bez synchronu, ale nepresúvajú sa ozubené kolieska iba zubové spojky. Ak vieš ty, alebo niekto iný niečo čo by som mal brať do úvahy, tak dajte vedieť.

no to ti neporadim

jagermajster
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 27, 2012 7:07 pm
Bydliště: trenčin

Re: svecho 4 x 4

#44 Nový příspěvek od jagermajster »

:)

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: svecho 4 x 4

#45 Nový příspěvek od zde »

všetko najlepšie do roku 2013

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“