Traktor M25

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#31 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Angel píše:safra nic nic a už skoro jedeš :rally:
Toto čo je vidieť na fotkách je práca asi tak za dva týždne ale nie stálej práce.Čistá práca je asi tak 4 dni.Už by som to rád vyskúšal ako to chodí tak sa ponahlam...

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor M25

#32 Nový příspěvek od Angel »

no zase aby ses neunáhlil :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#33 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Dnes som sa odviezol a musím vyneniť prevodovku za M25 aj s redukciami. :'( 7,5x 16 je moc velký priemer gúm na Multikáru.Este tak niekde zakopnúť o takú prevodovku.Už ju hladám asi dva mesiace a zatial som ju nezohnal. :'( :vztek:
Nepovaluje sa vám niekomu doma zvyšná???

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#34 Nový příspěvek od Tom-Tom »


Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#35 Nový příspěvek od Tom-Tom »

podarilo sa mi konečne zohnať prevodovku s redukciami ale neviem kedy sa k práci dostanem lebo musím doízť do zahraničia zarobiť peniaze lebo keď chce človek bývať vo svojom tak to bez toho nejde ak ovšem nepočítam naše skvelé možnosti ( banky ) ktoré vám síce radi požičajú ale nevedia čo si majú vypýtať za vrátenie.Tak zatial nazdar uvidíme sa tak asi o mesiac...

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#36 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Tak konečne som sa dostal aj k webu.Medzičasom som si kúpil prevodovku k M25 s redukciami, ale zase som narazil na problém že mi nepasuje na motor z M24 lebo tam bol iný zotrvačník aj zo spojkou.Dotaz .... nevedeli by ste mi poradiť, že či by pasoval zotrvačník zo spojkou M25 na motor z M24?Lebo nechcel by som zase kupovať nový motor ale len by som vymenil zotrvačník... .Fotky priložím potom keď budem doma a možno sa konečne dostanem k robote lebo teraz nieje čas. :) :) Ďakejm za rady

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Traktor M25

#37 Nový příspěvek od CB750 »

ešte je tu jedno šalamúnske rišenie, M25 má dif 1:7,5 a M22 má diferák 1:15 takže je M22 je o polovicu pomalšia
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#38 Nový příspěvek od Tom-Tom »

To by tiež stalo za úvahu len v tom prípade, že by som začínal od začiatku a nemal porobený diferák naporiadok a vrazené nekrestanské peniaze donho.Asi musím zavolať pánovi Loduhovi z Púchova a opýtať sa ho.

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#39 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Trocha som pokročil kúpil som nové obutie 7,5 R 16
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#40 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Trocha som sa sekol a skoro to odoslal. Ešte foto

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Padyšák
Příspěvky: 168
Registrován: ned říj 28, 2012 1:18 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#41 Nový příspěvek od Padyšák »

Ahoj, prosím ťa, tie zadné disky máš originál z multikáry? neviem sa dopátrať k tomu aký majú rozmer, dajú sa na ne obuť tie gumy 7,5/16..? Také isté pneu mám totiž aj ja, no nemám zatiaľ disky...

Dik

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3110
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Traktor M25

#42 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, tiež som sa nato tak pozeral, že to bude M-24 a to podľa výtlačného ložiska a štítu spojky, aj podľa brzdových valčekov a pakní na brzdovom štíte. Inak stavbu pozorne sledujem, tiež som sa pohrával s tým, že by sme doma vyrobili stroj z komponentov M-25. Jednak preto, že sa mi to dosť pozdáva a jednak preto, že M-25 máme doma tri :) Bohužiaľ, prevodovku s redukciami nemáme ani jednu...a celkovo tie prevodovky.. :( ..už sme s nimi mali problémy....Inak, držím palce, nech sa dielo vydarí :friends:

spida píše:Tak jestli dobře vidím tak ten motor a převody není M25 ale M24 tuším že s těmi koly bez redukčky to bude moc rychlé
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#43 Nový příspěvek od Tom-Tom »

Padyšák píše:Ahoj, prosím ťa, tie zadné disky máš originál z multikáry? neviem sa dopátrať k tomu aký majú rozmer, dajú sa na ne obuť tie gumy 7,5/16..? Také isté pneu mám totiž aj ja, no nemám zatiaľ disky...

Dik
Sú to disky z Avie a musel som vyrobiť nové usadenie dier a zväčšiť otvor aby to prešlo cez usadenie duplového kolesa.Za väščiu dieru vďačím mojemu dobrému svokrovi ktorému by som sa chcel POĎAKOVAŤ!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom-Tom
Příspěvky: 286
Registrován: úte led 24, 2012 4:08 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#44 Nový příspěvek od Tom-Tom »

[quote="Ursus 73"]Ahoj, tiež som sa nato tak pozeral, že to bude M-24 a to podľa výtlačného ložiska a štítu spojky, aj podľa brzdových valčekov a pakní na brzdovom štíte. Inak stavbu pozorne sledujem, tiež som sa pohrával s tým, že by sme doma vyrobili stroj z komponentov M-25. Jednak preto, že sa mi to dosť pozdáva a jednak preto, že M-25 máme doma tri :) Bohužiaľ, prevodovku s redukciami nemáme ani jednu...a celkovo tie prevodovky.. :( ..už sme s nimi mali problémy....Inak, držím palce, nech sa dielo vydarí :friends:

Tiež som bol uvedený do omylu keď som to kupoval lebo ten pán z Lokce mi povedal že to je M25 a presviedčal ma o tom.A ja mladý, hlúpy som to kúpil a slepo veril.Ale keby som vedel to čo viem teraz, tak to nezrobím lebo ja som chcel buď M25 motor alebo kôli úspore miesta M22. Mal som v pláne zrobiť taký malý traktorík na obrobenie záhradky a teraz musím zkupovať pozemky, aby som mal kde využiť takýto stroj :D .Ale stále je dosť takých ludí čo ti prenajmú pozemok za skoro nič, len aby sa nemuseli starať.

Tomáš

Padyšák
Příspěvky: 168
Registrován: ned říj 28, 2012 1:18 pm
Bydliště: Čadca

Re: Traktor M25

#45 Nový příspěvek od Padyšák »

Inač to ozubené koleso diferencialu si mal podľa mňa ešte celkom OK, bolo len tak "liznuté"..
Ja som mal oveľa horšie, nevedel som čo s tým, do nového sa mi nechcelo investovať, tak som sa rozhodol že zuby skúsim vyvariť, aj sa mi to celkom podarilo, nadvarené zuby som ručne vybrúsil do potrebného tvaru podľa zdravej časti zubu, koľko to vydrží uvidíme, celkovo je ten dif na takýto traktor predimenzovaný, tak len dúfam že tie nadvareniny nevypadnú a nenarobia ešte večšie škody... :)
To staré koleso ešte máš? možno by som ho aj zobral, akurát tiež neviem z čoho mám presne dif, či M24 alebo M25, ale asi 24 lebo je trocha iný od tvojho...
Mám aj jedno náhradné ozubené koleso od pána Loduhu, ale je na iný typ, prírubu ktorou sa upevňuje na obal difu má na jednej strane a má iné diery oproti môjmu, to moje má prírubu v strede..
Ty máš aké..? možno by sme mohli spraviť nejaký výmenný obchod... :)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“