Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#631 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak od posledního výjezdu jsem s traktorem nic neudělal, protože teď vůbec nemám čas :'( Celý víkend teď budu pryč, takže práce holt musí počkat :hm: Nicméně dneska se mi poštěstila aspoň hoďka a půl v porodnici 8) Protože jsem čekal, až traktor bude na čtyřech a mohl zkontrolovat, jestli přední kola jedou ve stejných kolejích jako zadní a popř. doladil rozchod předních kol. Ukázalo se, že pneu jsou krásně v ose a rozchod přední nápravy zůstane, tak jsem se pustil do spojovačky přední nápravy. Nejdříve jsem si vyrobil přípravek k měření sbíhavosti (materiál - co dům dal) a na spojovačku mám delší dobu připravenou trubku 34mm se sílou stěny 4mm, tak jsem to poměřil, fiknul a navařil pravo-levé matky čepů. Tím jsem skončil, takže příště se může nastavit ta sbíhavost 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Další věc, co by se mohla dělat je výroba pedálů - už mám připravený všechen matroš. Hlazenku, bronz na futra a trubku, ale to bych musel otravovat kolegu, zda-li by mi nepustil na soustruh a to se mi teď před vánocema nechce, tak spíš po novém roce :vztek: Budu holt zatím ladit něco jiného :prace:
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#632 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak jak jsem psal, na traktor se tenhle víkend nedostanu, ale aspoň drobet tvořím mimo porodnici 8) Nedávno jsem tady na fóru sháněl nefunkční otáčkoměr Zetor, abych ho vykuchal a do originálního obalu zabudoval svoje kontrolky + cyklocomputer. Nakonec můj dvorní dodavatel součástek Daddy opět nezklamal a našel ho ve svých zásobách a dokonce mi ho věnoval jako dárek, za což mu moc děkuji :potlesk: :friends: Hned jak otáčkoměr dorazil, zkoušel jsem ho na stole a přišel na to, že otáčkoměr funguje, ale počítadlo motohodin ne (motůrek kaput). Pohyby otáčkoměru mě nabudily a přesvědčily, že otáčkoměr tam prostě musím mít taky, takže jsem poupravil můj původní plán :smich: :co?: Napadlo mě vyndat věci spojené s počítáním motohodin (na obou stranách budíku) a zkusit zabudovat cyklocomputer. Za ten jsem dal v Kauflandu asi 90Kč, takže mě netrápilo, jestli můj pokus přežije nebo ne :typek: Kuchnul jsem ho a celý plošný spoj měl kulatý tvar a do budíku by se nevešel. Nicméně horní strana desky byla holá (bez plošných spojů), tak jsem ji ubrousil na brusce a spodní část (původně s tlačítky) taky - tlačítka budou vyvedené na palubce. Po těchto úpravách už šel zabudovat do budíku. Dále jsem si oskenoval do PC šablonu otáčkoměru, překreslil ji k obrazu svému (původní barva se hrozně loupala), vytisknul jsem novou a nalepil na plech. Výsledek není sice žádná hitparáda, ale jsem rád, že mám multifunkční budík - otáčkoměr + cyklocomputer, který dokáže měřit rychlost a ještě dělá statistiky jako počet ujetých kilometrů, min a max rychlost a kdo ví co ještě...... :)

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1494
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Isuzetor 2108

#633 Nový příspěvek od pedro643 »

Vyzerá to dobre, ďalšia super vychytávka, som zvedaví čo všetko ešte vymyslíš. 8)

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Isuzetor 2108

#634 Nový příspěvek od Daddy »

A už budík není Made in Hungaria ale Made in Isuzetor 2108 :) :) .
8)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Isuzetor 2108

#635 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Kam se vytratila tvá preciznost?
Doufám,že kolem toho displeje to doladíš

Jinak teda obdivuju tvý nápady,trpělivost a šikovnost 8)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#636 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ale tak preciznost, nepreciznost.......když jsem si vytiskl nálepku a nalepil jí na původní terčík, váhal jsem jakým způsobem vyřešit to okýnko pro display. Byla zde možnost skalpelem obříznout, ale to by byl vidět ten hliníkový "řez" plechu nebo zkusit přehnout papír dospod - nakonec jsem to udělal takhle, ale není to ideální, no :red: Za prvé se ten papír vlní (kousek od toho jsou ty okýnka číslic motohodin) a za druhé se prudkým ohybem porušila ta vytisklá černá barva, takže prosvítá bílý papír. No každopádně to teď neřeším, protože tohle je stejně provizorní šablona. Já okopčil tu zetoráckou, takže tam mam všechno včetně stupnic na otáčky vývodového hřídele, což vlastně ani nepotřebuji. Přemýšlím, že počkám až to bude jezdit a poznamenám si rychlosti při jednotlivých rychlostních stupních a vyznačím to tam (podobně jako měla třeba V3S). Prostě vizuálně chci, aby to vypadalo zetorácky, ale obsah si určitě pozměním k obrazu svému, takže až to budu přelepovat, vyřeším tu oblast u displeje jinak a lépe - tohle je prototyp :ano:
Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#637 Nový příspěvek od Atlan »

Ja to riesim tak ze okienko vystrihnem alebo vyrežem, vzniknuty biely okraj prejdem ciernou fixou, a tak ako to je cele prelepim priehladnou samolepiacou foliou, len treba davat potom bacha aby sa spin aalebo prsty nedostali no cast kde je okienko bude tam odtlacok, je mozne v papiernictve ties kupit priehladnu foliu a vlozit ju to toho okienka, vtedy je ta lepiaca vrstva chranena.

Alebo kup bielu samolepiaci papier, vytlač to nato, vyrez otvor pre okienko ale mensi ako je na tom origo plechu, ta kti ostanu v okienku cca 3mm precienavajuce lepiace hrany, a do okienka vlozis priesvitnu foliu ktora ma presne rozmery okienka v plechu, drzat bude na krajoch 3mm tej samolepiaceho papiera, bude to vyzerat super.

Nejako taktoObrázek
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#638 Nový příspěvek od BohousSPE »

Zdarec kolegové :ahoj: Tak po dlouhé době jsem se dostal do porodnice, takže jsme hned nastavili tu sbíhavost. Z příručky Ursus C360 (z kterého mám tu přední nápravu) jsem vyčetl, že sbíhavost musí být 3-11mm, takže jsme naštelovali 7mm :) Dále proběhl start, protože už od prvního výjezdu se chudák ani neprotočil. Nechali jsme ho chvíli bublat a potom se i projel ven 8) Nechali jsme ho ohřát jen na nějakých 50°C (už je znát, že teplota stoupá pomaleji, než před měsícem). Taky jsem začal formovat kabinu na druhé straně a teď začátkem týdne se asi pustím do kastlíku na baterku, protože se v týdnu dostanu na céóčko, tak toho hned využiji (a ušetřím elektrody 8) )
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#639 Nový příspěvek od pawka »

ahoj,kde kupujes ty magneticky drzaky? nebo sis je nadelal z pasoviny a pouzil jsi magnety z repraku? nejsou slaby stronciove magnety?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#640 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ne nejsou dělaný, jsou kupovaný :) Tenkrát jsem je kupoval tuším zde. Jsou to dobří pomocníci :ano: Mám jich několik (různé druhy i velikosti), jsou vidět tady :)
Obrázek

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#641 Nový příspěvek od pawka »

80 korun a ja si koupil sverak 90° za litra :jazyk:
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#642 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak jsem se včera pustil do výroby skříně baterie. Mám doma spousty 3mm plechů, takže volba materiálu byla jasná 8) Dělám jí ve stylu Zetoru (jak jinak :typek: ). V jednom rohu jsem ale musel udělat úskok, protože tam zasahují vzduchojemy, ale zepředu (z viditelné strany) bude dlouhá, jak má být. Vzniklý zmenšený prostor nebude jalový, protože tam s výhodou umístím předřadný odpor a relé žhavení :ano: I tak na baterku zbývá 380mm, což je až až :) Příště dodělám přední dvířka se schůdkama + držáky a bude hotová 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#643 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak jsem se byl ráno projet s traktorem na poli a stál tam nějakej strejček na zvláštní bryčce a táhla ho nějaké divná mula, která mu zhebla nebo co....a on, že potřebuje doručovat balíky (asi to bych chlapík od PPL - i když měl teda nějakej srandovní župan :smich: ), tak jsem ho teda zapřáhnul a odtáhl ho :)

Obrázek

Přátelé, kolegové, děkuji Vám za přízeň v tomto roce a přeji Vám mnoho štěstí, zdraví, lásky, peněz, dobré nálady, skvělých a bezstarostných zážitků s Vašimi stroji :vanoce: :juuuu: :ejchuchu:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#644 Nový příspěvek od Angel »

Velmi originální přání :smich: :smich: :potlesk: :potlesk: I tobě přeji mnoho zdarů, úspěchů, spousty dárků pod stromkem a do nového roku dosytosti zdraví

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Isuzetor 2108

#645 Nový příspěvek od jara1303 »

Angel píše:Velmi originální přání :smich: :smich: :potlesk: :potlesk: I tobě přeji mnoho zdarů, úspěchů, spousty dárků pod stromkem a do nového roku dosytosti zdraví

8) 8) pěkné,v podobně šťastné a veselé vánoce, bohatého ježíška, hodně dárečků a tvořitelských nápadů !!
J.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“