Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1786 Nový příspěvek od BohousSPE »

No jo, s tím časem to máme těžký asi všichni :( Jak zpívá Petr Janda - "osmý den schází nám".....a někdy mám pocit, že i ten devátý a desátý.... :vysmech: Jinak včera jsem dodělal zase kousíček, který mi pomůže uklidit a zpřehlednit Aťas - držák na drážkovací nože :wink: Fotky jsou čerstvě po vyvrtání, takže díry ještě nejsou odjehleny ;-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Pokud to vyjde, tak v neděli vlítneme s tchánem na traktor a začneme pracovat na opětovné kompletaci pohonného agregátu, takže se pomalu a jistě zase začne pokračovat na traktoru.......aby si Lukashil a spol. přišli taky na své.....to obrábění moc lidí evidentně nebere :typek: :smich:

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Isuzetor 2108

#1787 Nový příspěvek od radim.strnad »

BohousSPE píše:to obrábění moc lidí evidentně nebere :typek: :smich:
ale bere, ale né vždy je čas reagovat :friends: ......každá fotka dobrá 8)
To se musí kalit co to dá....

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1788 Nový příspěvek od BohousSPE »

:friends: Ale tak jasně, že Vás tu pár je, ale je tady holt víc lidí co maj radši ty traktory - ale však jsme na fóru o traktorech, takže je to pochopitelné 8)


Taky stojí za zmínku, že včera jsem byl na kontrole s rukou u doktora specializovaného na rehabilitace, fyzioterapie, atd., poněvadž jsem už absolvoval všech 17 předepsaných rehabilitací a byl moc spokojen :wink: Dokonce povídal, že na začátku by ani neřekl, že se mi ruka takhle dá do kupy, že jsem to tak pěkně rozcvičil....prohlásil, že ruku mám prakticky už stejně obratnou jako tu druhou (je tam deficit tak do 10%). Taky včera když jsem dovrtal ten držák na ty obrážecí nože, řekl jsem si - hurá, zase jsem vrtal "černý plast" a vyvázl jsem bez újmy :jasan: :skodolibe: :smich: Sranda musí bejt ;-)

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Isuzetor 2108

#1789 Nový příspěvek od harijaro »

nazdar. dva mesiace si tu nedal nič o traktore tak hod nejaké foto-video ak máš nejaký pokrok na stroji. ak nie tak aspoň pofoť pavučiny ako minule :D

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Isuzetor 2108

#1790 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Mě to obrábění taky bere,ale není k tomu co říct,páč jsem v tomto úplnej amater.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1791 Nový příspěvek od BohousSPE »

Kluci díky za přízeň :friends: Shodou okolností mám dnes po dlouhé době fotomateriál z traktoru :wink: Ve čtvrtek když jsem v Aťasu vyráběl ten držák na drážkovací nože jsem shodou okolností poměřoval kuželový pastorek z moji nápravy s náhradním od Radima a na lisu posunul ložiska, jak to má být (tenkrát jsem si s tím hnul). Dnes jsme s tchánem po roce vyndali hadr z díry po hrušce, namazali tmelem, hrušku olejem ať to tam neleze nasucho a osadili pastorek zpět na místo. V mnou dělaném náboji jsem vyřízl závit na poslední pojistný červík (kde se mi tenkrát zlomil ten vrták), všechny šrouby jsem zajistil lepidlem a běželi jsme s tím na traktor plní očekávání, jestli to tam bude pasovat - největší otázka byla, zda brzdový kotouč nebude kolidovat s držákem motorku uzávěrky, ale naštěstí to ničemu nevadí :potlesk:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Zítra by mi měl kolega z práce přinést 3/4" ráčnu s 41mm ořechem a potom budu moct utáhnout náboj k pastorku. Ten náboj jsem záměrně udělal tak, aby tam šel vsunout právě ořech a mohlo se to pořádně utáhnout - kdo povoloval nebo utahoval originální unášeč kardanového kříže z V3S ví, že to stojí pěkně za Obrázek, protože ořech nasunout nejde nebo zachytí jen za okraj a obyčejný klíč jde nasadit jen v určité poloze a stejně člověk začne spíš natahovat hranu matky, než by to povolil/utáhl :vztek: Taky jsme připravili Garanťáckou převodovku, která se tam jen namontuje a traktor by měl být během chvíle připraven na výjezd :wink: Už aby to bylo!!!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1792 Nový příspěvek od BohousSPE »

Kolega přinesl golu jak slíbil, takže jsem se mohl pustit do utahování matice. Z počátku to šlo dobře, ale pak se začal otáčet buben který je ve vzduchu....s tím se samozřejmě počítalo a proto jsme mezi štefty strčili páskovinu, ta se opřela o zem a už to šlo 8) Myslím, že takhle ta matka nebyla utažená ani ve vejdě z fabriky :vysmech:
ObrázekObrázekObrázek

Poté jsme matku zajistili plechovou podložkou - ohnutím. Nasadili jsme na střešní lať kočku a spustili jsme dolů přemostění se sedačkou, které by stejně bránili výjezdu traktoru (potřebuju s ním vyjet a zároveň mít minimum nastrojeno - později objasním). Další na paškál přišla převodovka Garant - tu jsme namontovali opačným způsobem, než jsme ji sundali (šoupla se pod traktor a zvedla nahoru). Zajímalo mě hlavně, jestli se nezměnila vzdálenost mezi koly, ale vypadalo to při prvním spasování OK :wink: Nicméně jakmile jsem utáhl převodovku k držákům, mezi zadními koly se mi zdála poměrně malá vůle pro řetěz. Vyrobil jsem tedy podložky 1mm silné a umístil je mezi převodovku a její držáky, takže se místečko udělalo a vše šlo namontovat, jak má 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

No a zde je výsledek - snad už to bude v cajku, ale to se samozřejmě ukáže až při provozu ;-)

NEZAPOMEŇTE KLIKNOUT ZDE PRO LEPŠÍ POKOUKÁNÍ!!!

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1793 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak jsem si dneska zamakal na frézce :wink: :wink: :wink: Nejdříve jsem najížděcím trnem "očuchal" hrany krytu, chvilinku jsem analyzoval jaké mají ty noniusy vlastně dělení :typek: nastavil pozici díry, dvoubřitou stopkovou frézou jsem udělal zahloubení - aby vrták začínal pěkně na rovině. Velkým vrtákem jsem udělal zahloubení kam dosedne hlava šroubu a menším vrtákem pak vyvrtal díru až do budoucí spodní půlky, kam se vyřízne závit. Kryt bude sešroubovaný čtyřmi šrouby M4 a protože díry jsou poměrně hluboké, musel jsem si vyrobit dlouhý vrták - našel jsem tyčku s dírou M4 na konci, vsunul do ni vrták a přivařil ho TIGem. Na soustruhu jsme tyčku stočili, aby se vešla do předvrtané díry. Tím jsem získal vrták potřebné délky. Nicméně na frézku to bylo moc dlouhé - stůl sjetý až dolů + něco svěrák, kryt vysoký cca 200mm, shora upínač JAL....no prostě se to tam nevešlo. Naznačil jsem si pozici krytu fixou, vyndal jej ze svěráku a upnuli jsme ho na radiální vrtačku a díry pro šrouby vyvrtali tam 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Poté jsme upnuli kryt zpět na frézku, do kleštinového držáku jsem upnul pilový kotouček, nastavil ho do poloviny krytu a pustili jsme se do řezání. Původně jsem chtěl proříznout čelo, které má nejtlustší stěny (12mm) a nakonec boky po obvodu, kde je stěna silná jen 6mm. Přišli jsme ale na to, že z čela se kotoučkem moc nepřiblížím, protože by kameny unášející trn naráželi do krytu :vztek: No nic, fíknul jsem nejdřív ty boky - nastavil jsem 180ot/min, posuv 20mm/min, kotouček chladil vodou a šlo to dobře 8) Později jsme vymysleli způsob a prohlodávali to čelo z rohu ručním posuvem a docela to šlo. Už jsem to měl až na jednu stranu skoro rozříznutý a najednou lup a pilový kotouček prasknul :shock: Nevím jak k tomu došlo, ale vypadá pěkně :vysmech:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Každopádně jsem rád, že to funguje a mám tu možnost to nějak přesně rozříznout a zadarmo :potlesk: Koupím nový kotouček a někdy to dorozříznem....prozatím je kryt v tomto stavu:
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1794 Nový příspěvek od Ondras83 »

a kdy uz bude traktor hotovej?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1795 Nový příspěvek od BohousSPE »

V příští pětiletce by už snad mohl být hotov.... :vysmech:

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Isuzetor 2108

#1796 Nový příspěvek od pepa.traktor »

tahle dílna má jednu nevýhodu --není pro mě u ruky poblíž :'(

moc pěkný kolego jen tak dál :potlesk:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1797 Nový příspěvek od BohousSPE »

Díky pane :friends: Jsem rád, že se Ti můj Aťas líbí :red: A až bude jednou hotovej a dovybaven, to bude teprve žůžo ;-)


Zrovna teď promýšlím další výhledové práce a řeším teď takový detail a dostal jsem se až do oboru, který jsem tu ještě neměl. Tak ke každé stavbě určitě patří obor matematika - co si vybavuji, tak jsem ji hodně využil, když jsem propočítával zkracování zadní nápravy nebo při výrobě kabiny. Později když jsem řešil výrobu vlastních vzduchojemů došlo dokonce v mém vláknu i na fyziku v podobě výpočtů sil na stěny nádrže :vysmech: Při mých odrezovacích pokusech by se dalo říct, že se okrajově nakousla i ta chemie.....no každopádně teď jsem se dostal až do oblasti kinematických mechanizmů pro transformaci pohybu :shock: Ano, sám tomu nemohu uvěřit, ale došlo už i na tento obor a to ještě nedělám ani žádný čelní nakladač :smich: Zatím jen malá ochutnávka v podobě krátké animace, ale víc v současnou chvíli prozradit nechci..... ;-)


Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1798 Nový příspěvek od BohousSPE »

Hurá :wink: :wink: :wink: PROŠÉÉÉÉÉÉL :juuuu: :juuuu: :juuuu: :ejchuchu: :ejchuchu: :ejchuchu: :ejchuchu: :juuuu:
Pro někoho běžná věc, ale my v našem věku už míváme z STK mírné obavy.....ale zadařilo se, vše je bez problémů :potlesk: Technik potřásl rukou a poděkoval za zážitek 8) Tak příští technická nás čeká v krásných půlkulatých 35 letech :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Isuzetor 2108

#1799 Nový příspěvek od Daddy »

Zachovalý kousek 8) . A kdyby se příště náhodou nemělo zadařit, dáš ho na veteránská čísla :ano: . Při Tvé pečlivosti bude jezdit ještě hodně dlouho.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Isuzetor 2108

#1800 Nový příspěvek od Gerhard »

gratulace 8) 8) hezka ;-)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“