Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1756 Nový příspěvek od BohousSPE »

Servus kolegové :ahoj: Tak dnes jsem byl opět ve špitálu na kontrole, udělali mi kontrolní RTG a odstranili náplasti, takže už mám jizvy jen tak volně (pod ortézou). Ty se hojí výborně. Dle snímku mám kosti v dobrém postavení, ale zatím není vidět náznak, že by se spojovaly - to je holt proces na delší dobu. Dnes jsem totiž viděl rentgenový snímek se šrouby poprvé (po operaci jsem byl jaksi v limbu :hvezdicky: ). Mezi kostmi jsou vidět mezerky a plechové dlahy za pomoci šroubů drží kosti u sebe. Postupně se budou konce kostí nabalovat, vymezovat mezeru a pak dojde ke spojení, ale to celkem trvá, no :) Tak já jenom abyste si nemysleli, že jsem simulant a nechce se mi dělat na traktoru, přikládám fotky odkrytých jizev :321: :friends:
ObrázekObrázek

Jinak ten chirurgický zákrok který mi prováděli se nazývá "Osteosyntéza", takže jsem se dnes snažil najít na internetu rentgenový snímek podobný tomu mému, abych ho mohl připojit jako demonstraci, jak to zhruba vypadá u mě. Našel jsem jeden a docela se podobá tomu mému. V první části A je vidět zlomenina před operací, což je opravdu hodně podobné tomu mému případu. Jedna kost je jen zlomená a druhá i trochu vychýlená - což přesně jsem měl já jen s tím rozdílem, že jsem to měl o něco blíže k zápěstí. Na snímku B jsou vidět plechové dlahy a šrouby, což je opět úplně stejné jako u mě - tedy plechy mám z vnější strany ruky a šrouby směřují dovnitř - jen jich mám 7 na straně palce a 4 na straně malíčku :) Takže opakuji - TENTO SNÍMEK JE POUZE ILUSTRAČNÍ
Obrázek

Doufám, že brzo budu moct opět dávat snímky s lepší tématikou......třeba i to soustružení :skodolibe:

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Isuzetor 2108

#1757 Nový příspěvek od Gerhard »

Isuzore :friends: mas tu ruku polatanou jak ja monterky, brrr, jen at ti to dobre sroste 8)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1758 Nový příspěvek od BohousSPE »

Včera jsem se byl po delší době podívat na traktor (naposledy jsem tam byl den před úrazem, když jsem sundával horní víko hydrauliky a nakládal ho do auta). Celého jsem ho obešel a připomněl si co se už udělalo a co je právě v řešení....dokonce jsem ho nastartoval po 5 měsících 8) Baterka se nenabíjela asi tak 2 roky a stále točí. Akorát s naftou už jsem musel zapumpovat, už byla spadlá, ale chytil :wink: Aspoň dílčí radost, že ještě žije :ano:

Zde ve větším okně

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1759 Nový příspěvek od BohousSPE »

Dnes jsem se dostal na chvilku do Aťasu, kde jsem čekal na tátu, tak jsem neváhal a hned vlítnul na soustruh :smich: Vyndal jsem radeco z minula a upnul jsem tam nůž na vnitřní soustružení, takže jsem provedl přípravu na další operaci (teď nemyslím operaci jako lékařský zákrok :smich: ). Kdy se ale realizuje, toť otázka :-/ No měl jsem to aspoň jako posilovnu a výzvu (vše jsem měnil jen jednou rukou, samozřejmě). Taky jsem soustruh zapnul poprvé od toho incidentu a protočil mu pérka....taky jsem se koukal na ty otáčky a zavzpomínal si, jakej to byl fofr :des: ;-)
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1760 Nový příspěvek od BohousSPE »

Se musím pochlubit....dnes jsem poprvé od úrazu pracoval zase na soustruhu i radiálce - vše samozřejmě jednou rukou (popř. taťulda přiložil ruku). Na to že je pátek třináctýho, tak jsem vše přežil bez újmy :vysmech: :smich: :wink: Koncem víkendu dám fotky a video 8) Mám z toho takovou radost, že jsem se musel svěřit :friends:

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Isuzetor 2108

#1761 Nový příspěvek od Gerhard »

8) 8) hlavne ze mas elan

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1762 Nový příspěvek od BohousSPE »

Mám za sebou nádherný víkend :wink: Doteď jsem se skoro dva měsíce válel a v pátek, jak už jsem psal, jsem pokusil své štěstí (pátek třináctého) a stoupnul k soustruhu vrtačce a brusce a byla to nádhera ;-) Dnes jsem to završil broušením bruskou úhlovou i přímou, svařování TIGem, obalenou elektrodou a i jsem si zaohříval a zaletoval autogenem....to vše de facto jednou rukou :potlesk: V pondělí totiž nastupuji do zaměstnání, tak jsem chtěl ještě trochu pohnout s traktorem, než se vrátím do pracovního cyklu :) Začal jsem tam, kde jsem skončil úrazem levého předloktí :vysmech: Vyvrtal jsem nožem díru na rozměr a tím jsem na plastu zatím skončil, protože se musí otočit, vyrovnat hodinkama a to by bylo na dlouho (to přehození a vyrovnání by musel udělat taťka).....
ObrázekObrázek

Místo toho jsem se pustil do úpravy tělesa termostatu, kde je nutné přendat trubku topení na jiné místo. V Aťasu jsem vyvrtal novou díru a v porodnici dnes došlo na uříznutí trubky, zaslepení díry a naletování na jiné místo. Byla to trochu výzva, protože těleso je litinové a tam vždycky hrozí riziko prasknutí při nedodržení správného postupu. Trubku jsem letoval technickým stříbrem a poté jsem zabalil svařenec do skelné vaty a nechal jej pomalu chladnout. Rozbalil jsem to po 6h a dopadlo to na výbornou 8) Na posledních fotkách, kde je záběr na zaletovaný spoj už zbavený skelné strusky, je vidět že pasují obě teplotní čidla, takže se díry se závity nestáhly a nic není prasklé...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Další malá fuška v Aťasu byla oprava díry úchytu alternátoru. Převrtal jsem ji na větší a v budoucnu ještě do nich vysoustružím nové pouzdra.
ObrázekObrázekObrázek

Dnes jsme navíc na traktoru natřeli horní stranu "rozvodovky" základovkou, protože to bylo rezavý jak sviňa! :vztek: (ostatně jako zbytek traktoru....). Udělali jsem to než navrátíme zpět horní víko hydrauliky.....
ObrázekObrázek

A teď už samotné video, snad se Vám bude líbit :friends: Je trochu výjimečné tím, že obsahuje svařování, což jsem zatím v předchozích videích neměl, ale hlavně tím, že se v něm i povídá :smich: Normálně nemám potřebu mluvit, ale teď když jsem "jednorukej" a pomáhal mi taťka, museli jsem komunikovat, takže tam je i pár dialogů a průpovídek :)

NEZAPOMEŇTE KLIKNOUT ZDE PRO LEPŠÍ POKOUKÁNÍ!!!

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1763 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak malá aktualizace mého zdravotního stavu....dnes jsem byl na kontrole po 7 týdnech od operace a konečně nastal dlouho očekávaný okamžik - kosti se začali spojovat :wink: :wink: Když doktor porovnával RTG snímek měsíc starý a ten dnešní, byli tam vidět markantní rozdíly. Teď už tam byl vytvořený kostní svalek. Z nemocnice už jsem odešel bez ortézy a zítra jedu ještě k primářovi domluvit se na rehabilitacích 8) Celý průběh jsem měl bezbolestný, ale něco mi říká že teď při rehabilitaci to asi doženu, protože to zápěstí je líný jako kráva! (postfixační ztuhlost). No ale zaplať pán bůh za to :potlesk: Teď mě tak napadlo...pojedu do Aťasu, dám si židli před šeping, zapnu ho a položím levou ruku na berana a to bude rehabilitace - sem, tam, sem, tam..... :smich:

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Isuzetor 2108

#1764 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Gratuluji a přeji brzké uzdravení 8)

Ale příště opatrně, nemusí to vždy dopadnout takhle ''dobře'' :(

M.
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1765 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak takový narozeninový dort jsem ještě nedostal....... :D :D :D :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Tenkrát jsem operaci prospal, ale do téhle ruky jsem si mohl osobně říznout :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Isuzetor 2108

#1766 Nový příspěvek od vitex »

8) :smich:

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Isuzetor 2108

#1767 Nový příspěvek od Gerhard »

cernej humor 8) 8) 8) :D :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1768 Nový příspěvek od Ondras83 »

tyvole :D

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Isuzetor 2108

#1769 Nový příspěvek od Daddy »

Nu což? Nediv se! Náhradní díl - a parádní nápad! :) ;-) :friends:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1770 Nový příspěvek od BohousSPE »

.....a parádní ňamina! Právě si dávám ke kafíčku kus zápěstí a palec :smich: V lednici už zbyly jenom tři prsty :typek:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“