Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1726 Nový příspěvek od kenybz »

tak se uzdrav chlape :friends: a možná zapřemýšlíš nad použitím srdce které sis pořídil před časem
fotky jsou o pár stran zpět
u vrtání plastů je velký problém ono si to ten vrták potáhne samo a je to jak vývrtka
vrták musí byt jinak nabroušený a nebo použít korunkový a nebo nožem a nožem můžeš klidně toho plastu brát na šířku plátku a chladit jak to začne tavit je problém
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#1727 Nový příspěvek od pawka »

co to je za hororový sceny s relativne dobrym koncem. hodně zavodníků má někde na těle šrouby, takže jsi ted závodník!
jsou schopný tyden po sešroubování,už zas lítat:-D takže ne že budeš taky takovej!
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1728 Nový příspěvek od kenybz »

no a vykružovací vrták si uděláš když tak....
by ses divil jak je to jednoduché a navíc ti zůstane výpich /váleček který můžeš použít dál/ kámoš co dělá velké silonové rolny vypichuje díry o průměru 60mm do hloubky 140mm musí to sice otočit najednou to nejde ale zbydou krásné válečky pro další použití
vypichovák je z běžného materiálu a neni to ani kalené ale ,musíš tam valit hodně emulze aby se to nezatavilo to vypichnutí trvá jedna strana asi 5 vteřin pak otočit a znovu samozřejmě to nebudeš vyrábět kvůli jednomu kusu to je jasné...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Isuzetor 2108

#1729 Nový příspěvek od kopr »

Chlape brzo se uzdrav :friends: Tohle je hned a může se to stát každýmu z nás. :friends:

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Isuzetor 2108

#1730 Nový příspěvek od pepa.traktor »

brzo at jsi fit přeji :friends:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1731 Nový příspěvek od BohousSPE »

Kluci díkes :friends: Samozřejmě trik se zajištěním šroubovitého vrtáku unášecím srdcem znám ale.......no měl jsem to jezdit tim nožem a byl by klid :pohlavek: Z jedné strany potřebuji vyvrtat díru 125mm a z druhé dokonce 145, tak jsem si řekl že to vrtákama otevřu tak na 55mm a zbytek pojedu nožem.....no jel jsem tak maximálně do špitàlu :-/ Díra 40mm šla dobře, ale ta osudová "padesàtka"......no jsem psal, byl to mžik. V nemocnici jsem zjistil, že mi to dokonce natrhlo rukáv na rameni, jakej to byl štos.
No nic, tak buďte opatrní až budete dělat na točícím se stroji. Nikdy bych neřekl, že budu mít takovouhle osobní zkušenost, ale už je to tady. Teď už budu dělat dost věcí jinak a mnohem opatrněji ;-) Tak se mějte....tady je hrozná nuda.

Uživatelský avatar
vlk25
Příspěvky: 43
Registrován: stř zář 10, 2014 10:48 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1732 Nový příspěvek od vlk25 »

Kdyby byly v pr**** ryby,nemusely by bejt v rybníce!!!Bud rád,že to dopadlo takhle a radši mysli nato co dál,než nato co se stalo...přeju brzké uzdravení! :friends:

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Isuzetor 2108

#1733 Nový příspěvek od petr laz »

Uz jen ta predstava me boli. Tak se brzy uzdrav.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1734 Nový příspěvek od BohousSPE »

Kolegové, moc Vám všem ještě jednou děkuji za podporu :friends: Moc si toho vážím! Poslušně hlásím, že už Vám píši z pohodlí domova :wink: Dnes dopoledne jsem byl propuštěn z nemocnice. Žádné komplikace se naštěstí neobjevily, stehy dle doktora jsou OK, dostal jsem ortézu a jsem doma....ani neberu žádné léky 8) Párkrát půjdu do nemocnice na převaz pak mě čeká vyndávání stehů, rehabilitace atd. Doktor se ve středu zmínil že 8-10 týdnů by to mělo zpravit :) Ještě jednou mohu zopakovat, že......jako jo.....jsem blbec mohl jsem tomu předejít....ale dopadlo to nejlépe, jak jen mohlo :ano: Kdyby to byla otevřená zlomenina a odsral to nějaký nerv nebo šlacha, popř. zápěstní kloub, bylo by to mnohem, mnohem horší. Snad nebudou žádné komplikace poněvadž, jak už tady padlo, jsem muzikant takže by to bylo pro mě velice nepříjemné. Jen tak pro vaši představu: v kapele hraji na basovou kytaru, ale mimo to ještě hraji na kytaru, částečně i na banjo, mandolínu, ukulele + klávesové nástroje. Nástrojů mám doma asi cekem 14, takže kdyby to poznamenalo moje hudební schopnosti, asi bych se z toho picnul :pistol:

No ale nemalujme čerta za zeď ;-) Jinak koukal jsem se do tý kamery a opravdu to tam je, ale neměl jsem koule si to pustit...jen zrychleně a trhaně. Nechám si to na dýl, teď si nechci nabourávat psychiku :) Tady přidávám aspoň dvě fotky - jedna je z rána ještě v nemocnici čerstvě po "přebalení" a ta druhá už je z domova - tedy můj současný stav 8)
ObrázekObrázek

Přes víkend sestřihám to video (bez úplného konce) abyste vlastně viděli, co jsem tvořil :321: Sakra tenhle víkend jsme měli s tchánem v plánu dávat dohromady traktor a zase nic :vztek: :hm:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Isuzetor 2108

#1735 Nový příspěvek od Matúš »

Tak prajem skoré uzdravenie :friends:
Pred pár rokmi som mal podobné zranenie, jedna kosť zlomená v kĺbe, druhá po takmer celej dĺžke (skoro po lakeť) prasknutá ,,napoly"... 3x operácia, doživotné následky atď, ale už je to chvalabohu za mnou 8)

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Isuzetor 2108

#1736 Nový příspěvek od radim.strnad »

BohousSPE píše:Kolegové, moc Vám všem ještě jednou děkuji za podporu :friends: Moc si toho vážím! Poslušně hlásím, že už Vám píši z pohodlí domova :wink: Dnes dopoledne jsem byl propuštěn z nemocnice. Žádné komplikace se naštěstí neobjevily, stehy dle doktora jsou OK, dostal jsem ortézu a jsem doma....ani neberu žádné léky 8) Párkrát půjdu do nemocnice na převaz pak mě čeká vyndávání stehů, rehabilitace atd. Doktor se ve středu zmínil že 8-10 týdnů by to mělo zpravit :) Ještě jednou mohu zopakovat, že......jako jo.....jsem blbec mohl jsem tomu předejít....ale dopadlo to nejlépe, jak jen mohlo :ano: Kdyby to byla otevřená zlomenina a odsral to nějaký nerv nebo šlacha, popř. zápěstní kloub, bylo by to mnohem, mnohem horší. Snad nebudou žádné komplikace poněvadž, jak už tady padlo, jsem muzikant takže by to bylo pro mě velice nepříjemné. Jen tak pro vaši představu: v kapele hraji na basovou kytaru, ale mimo to ještě hraji na kytaru, částečně i na banjo, mandolínu, ukulele + klávesové nástroje. Nástrojů mám doma asi cekem 14, takže kdyby to poznamenalo moje hudební schopnosti, asi bych se z toho picnul :pistol:

No ale nemalujme čerta za zeď ;-) Jinak koukal jsem se do tý kamery a opravdu to tam je, ale neměl jsem koule si to pustit...jen zrychleně a trhaně. Nechám si to na dýl, teď si nechci nabourávat psychiku :) Tady přidávám aspoň dvě fotky - jedna je z rána ještě v nemocnici čerstvě po "přebalení" a ta druhá už je z domova - tedy můj současný stav 8)
ObrázekObrázek

Přes víkend sestřihám to video (bez úplného konce) abyste vlastně viděli, co jsem tvořil :321: Sakra tenhle víkend jsme měli s tchánem v plánu dávat dohromady traktor a zase nic :vztek: :hm:
paráda, že jsi doma.....doma se vždy léčí o mnoho lépe než v nemocnici...
moc to s tím džusem nepřeháněj! :) :friends:
To se musí kalit co to dá....

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Isuzetor 2108

#1737 Nový příspěvek od Daddy »

To by chtělo návštěvu hudebně nadaných "traktoristů" - a mohla by být prča ;-) .
Péťo, nezoufej - taky jsem byl "na palici", když jsem 10 týdnů marodil. Čas to spraví, jenom nepodléhej špatným náladám. Optimismus a domácí prostředí dělá divy :ano: :friends:

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Isuzetor 2108

#1738 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: Prajem skoré uzdravenie 8) 8) a nech ti ruka funguje na sto pro 8) a nabudúce opatrne pri strojarine treba dávať bacha stále ja robím na strojoch už hodne dlho a samozrejme sem tam nejaký škrabanec ale radšej nech rupne nástroj alebo stroj a nie moja končatina. Viem že teraz už je každý múdry :nene: Takže ešte raz skoré uzdravenie prajem

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#1739 Nový příspěvek od pawka »

JJ bylo to obrovský štěstí! ikdyž to je zlý. pěkně naber sílu, dej si džusíček relax hrušku,ten mám já rád. věnuj se manželce a jestli nejseš dobrej na pamatování čísel, tak budeš říkat: jo ten se narodil,jak sem měl tu ruku :D (novej pomocník/ice) :vanoce:
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1740 Nový příspěvek od BohousSPE »

Děkuji všem :friends: Ano, tento incident mě vyškolil, takže v budoucnu si všechno rozhodně více promyslím. Na bezpečnost jsem vždycky dbal, nikdy jsem to nebral na lehkou váhu....i když v mých videích je několikrát vidět, jak používám rukavice. To je věc, která by taky neměla být a jsem si toho vědom. Na druhou stranu když už je mám, tak nikdy nestrkám ruce k rotující části (rukavice mám abych neměl tak špinavé ruce a nezmastil kameru). Jsou stovky věcí, o kterých člověk ví...co se může stát a tak na to dbá a chová se podle toho. Třeba ale to co se mi stalo, tak s tím jsem nepočítal, že by k tomu mohlo dojít :( Ale jak jsem psal bylo to takové školení, že v budoucnu si to dobře rozmyslím, co by se mohlo stát!


Teď Vám ukážu fotky a video z toho dne, co jsem vlastně tvořil - bylo toho povícero. Primárně jsem vyráběl kryt na řetězovou spojku z plastu (Tecamid 66). S tím souvisela i výroba speciálního nožového držáku díky kterému budu moct vysoustružit hluboký vnitřní zápich. Plast měl na tloušťku poměrně velký přídavek, tak abych jej nemusel soustružit, odebral jsem jej na šepingu (už jenom ze zvědavosti) 8)
ObrázekObrázekObrázek

Nožový držák jsem udělal z nějakého co už jsem měl, ale upravil jsem ho. Dále jsem vzal starý soustružnický nůž s dojebaným plátkem, uřízl konec a zalisoval je do sebe. Bohužel na ten držák už nedošlo :vysmech:
ObrázekObrázekObrázek

Mimo to jsem ještě upravoval horní víko hydrauliky odmontované z Isuzetoru. Litinový odlitek měl nahoře takový šikmý patvar, tak jsem ho trochu zhobloval, aby se mezi to víko a přemostění ze sedačkou vešli hydraulické trubky, které povedou k zadním rychlospojkám. Zhobloval jsem dobrých 8mm masa a při poslední šponě se ukázalo, že už bych byl skrz, tak jsem zastavil. Vzniklá škvíra ale vadit nebude, hlavně že vzniklo místo pro trubky. Víko se de facto neoslabilo...je tak masivní, že nemusím mít strach, že by to mělo na něco vlil :ano:
ObrázekObrázekObrázek

Poté jsem začal obrábět plast na soustruhu...z kvádru jsem udělal válec a pak jsem začal odvrtávat středovou díru, při čemž se mi stal ten úraz...
ObrázekObrázekObrázek


NEZAPOMEŇTE KLIKNOUT ZDE PRO LEPŠÍ POKOUKÁNÍ....I KDYŽ TOHLE ZROVNA NENÍ NEJLEPŠÍ POKOUKÁNÍ...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“