Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1606 Nový příspěvek od Ondras83 »

kopr píše:já nemám slov 8) Tiše závidím a přeju další úspěchy při práci na mašinách 8) Ty jsi přesně to co na trhu práce chybí :)
presne tak :) sikovnej a jeste premejsli, co dela :)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#1607 Nový příspěvek od pawka »

díky za tohle video! není prdel to nastavit vše do roviny, povedlo se to pěkně! suprová ukázka!
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1608 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak hoši, zítra se měla stěhovat nová hračka do Aťasu, ale musíme to bohužel o pár dnů posunout kvůli manipulační technice.....přesunuto na jeden den v příštím týdnu, ale jestli to klapne, tak budu mít u Aťasu dvě Tatry, to už se asi nikdy nebude opakovat :skodolibe: Každopádně posledních pár dní jsme všichni intenzivně připravovali věci potřebné ke stěhování. Ještě než opravdu odtajním o jaký stroj vlastně jde, dávám sem fotky toho, co jsem před chvílí dokončil - jsou to vlastně jednorázové přípravky, které použiju pro stěhování/přesouvání stroje. Schválně....jestli Vám to pomůže uhádnout o jaký stroj se jedná :co?:
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Isuzetor 2108

#1609 Nový příspěvek od Jindra »

Můžu se zeptat jak dlouho trvalo srovnání děličky a nástroje? a potom samotné obrážení? Taky jsem uvažoval o koupi obrážečky ale nakonec jsem se nechal ukecat, že není kam dát :-( a to byla menší a starší než ta tvoje

jinak typuju to vrtačku radiálku vzhledem ke kamenům do T drážky- na stěhování kostky :-)
kdo si hraje nezlobí

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Isuzetor 2108

#1610 Nový příspěvek od radim.strnad »

Zdar,

No já bych to podle toho nepoznal... :smich: Ať se stěhování vydaří 8)
To se musí kalit co to dá....

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Isuzetor 2108

#1611 Nový příspěvek od peyrak »

jsem zvědavej co z toho bude, za poslední 3 týdny jsme u kamaráda přestěhovali celou strojní dílnu, aby bylo místo na nové stroje, bylo to teda jen v rámci jedné haly, ale stejně to byla fuška, 2ks VR4, horizontální i vertikální obrážečku, 4 nástrojové brusky, horizontku, souřadnicovou vyvrtávačku Weidemann, 3 různé brusky na plocho a 2 na kulato, 4 drátovky Agie Charmiles a 2 obráběcí centra Haas, nehýbalo se jen soustruhama (5ks), frézkama (5ks), strojníma nůžkama a ohýbačkama, nepočítal jsem ty drobný strojky jako sloupovky, dvoukotoučové brusky, kalicí pece, atd.

myslím si že se chystáš na pořádnou radiální vrtačku nebo frézku, každopádně zdraví v první řadě, tak na sebe dávejte bacha

2 tatry? jedna to poveze, druhá bude jeřáb?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#1612 Nový příspěvek od pawka »

to zas bude dlouhá neděle :pc:
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1613 Nový příspěvek od BohousSPE »

Teda přátelé, tady je to jedna velká detektivní kancelář......ano jedná se o radiální vrtačku 8) Už několikrát tady padl typ VR 4 - ta je velikostně a parametrově hodně podobná, ale já budu mít maďarskou RF50/1250. Frézka by se mi samozřejmě taky líbila, ale na tu si budu muset ještě počkat :-/ Ohledně těch tater - ano, jedna ji přiveze na korbě a druhá bude autojeřáb (T148) 8) Až jí složíme na asfalt před Aťasem, namontuji na její základnu ty moje přípravky a vrtačku tak vybavím kolami. Potom přijedeme s traktorem a vrtačku budeme tlačit, brzdit a natáčet za pomoci tažné tyče, kterou flákneme do předního závěsu traktoru a na ten navařený čep na plechu. Přijde mi to jako nejlepší řešení, jak překonat ten náš svah. Nechtěl bych se tam vztekat v fošnama, trubkama a posouvat to pajcrem.....to bych si akorát pojebal beton :hm: A nechat rozjet 3t vrtačku z kopečka bych taky nechtěl zažít! No uvidíme, jak to dopadne. Tady je pár ilustračních fotek a videí - už se na ní těšíme :wink: :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek



dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Isuzetor 2108

#1614 Nový příspěvek od dvk »

Tak to je velká krása, gratulace k parádnímu "dospělému" stroji. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1615 Nový příspěvek od Ondras83 »

taky gratuluju, ale zaroven se chci zeptat, k cemu je tohle dobry? :) nejsme strojar a nikdy jsem to nevidel jak nazivo, tak v chodu a ani si nejak neumim predstavit, naco to primo je...misto vrtaku das frezu a muzes frezovat?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1616 Nový příspěvek od BohousSPE »

dvk: Díky, už aby byla pod střechou :friends:

Ondras83: No frézovat asi ne, ale je to pořádná bytelná radiální (křídlová) vrtačka. Za prvé má obrovskou tuhost, můžeš vrtat velké díry a v neposlední řadě můžeš vrtat věc velkých rozměrů. U stolní, stojanové nebo sloupové vrtačky si limitovaný nějakou vzdáleností osy vrtání od sloupu, kdežto tady je ta vzdálenost mnohonásobně větší. Budu k tomu mít naklápěcí kostku, takže se věc může upnout tam nebo přímo na základnu vrtačky (přes 1m výšky). Těším se, že využiji svoji vyvrtávací hlavu a budu moc vyvrtávat přesné díry 8) Pokud si to nikdy neviděl, tak takhle vypadá práce na radiálce:



Jinak místo sobotního stěhování jsem oprášil náboj na nápravu V3S, vysoustružil poslední čelní osazení, takže mi už zbývá jen obrazit vnitřní drážkování a vyvrtat díry a bude hotov :) Taky jsem vzal šestihran 41mm a vytočil si novou matku - ta stará je už omlácená majzlíkem od několikanásobného povolování / utahování. Udělal jsem ji o pár mm vyšší...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Jinak dnes je to přesně rok, co jsem naposledy řídil Isuzetor :'( Bylo to kvůli natahování kabelu...poté jsem s ním zajel dovnitř a prakticky se nehnul :(

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Isuzetor 2108

#1617 Nový příspěvek od peyrak »

Naopak to vypadá s radialkou? Přinese ji až Ježíšek? Nebo už je doma a střihas nám videjko?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1618 Nový příspěvek od BohousSPE »

Radiálka se bude stěhovat v pondělí dopoledne, tak držte palce ;-) Pokusím se natočit i nějaké to video, ale moc času na to nebude, tak uvidíme jak to dopadne 8) Ideální by bylo mít nezávislého kameramana, ale....fláknu aspoň kameru na stativ a nějak to dopadne :)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1619 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak hoši, je v Aťasu pod střechou :wink: :wink: Byla to dřina a celodenní práce, ale zadařilo se 8) Nakonec na ty moje kola ani nedošlo, protože bylo hned několik čar přes rozpočet - chlapi, kteří to přivezli ji flákli na kraj vrat a museli hned odjet, protože potřebovali ty Tatry někde jinde na práci. Prostě nebyl čas, abych tam ty kola rouboval 15min, protože by na mě musel jeřábník čekat až budu hotov, zvednout to a postavit na kola - pak by teprve mohl jet. Navíc jsme zjistili, že nemáme traktor :hm: Tím, že to přivezli na T815, jejich traktor zůstal tam, jeho soukromej je už zazimovaný a soused, kterej traktor má nebyl doma :vztek: Nezbývalo tedy, než stěhovat postaru za pomoci trubek, pajcrů, hřebenového heveru, paleťáku a konzole s kočkou - šlo to, ale trvalo to půl dne :) Když už jsme byli s vrtačkou dole na rovném betonu, nainstaloval jsem tu nápravu z koňky a chvíli ji používali - jeden metr to jelo krásně, ale pak s ní byly problémy, že jsem ji nakonec stejně sundal. Jedna pneu má z boku prasklinu, takže pod zatížením se duše vyvalila ven, udělalo to bouli jako kráva a o to víc ta pneumatika klesla....a vzhledem k tomu, že to mělo malou světlost, drhli jsme základnou o podlahu. No ale je to na místě a to je nejdůležitější :ano:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

A tady už je na svém místě. Zvolili jsme takovou mezeru od zdi, aby šlo křídlo vrtačky vyklánět do stran (jde to o něco víc než 180°). Osadil jsem motor, který zdvihá a spouští rameno (oni ho museli sundat, protože nemají tak vysoké dveře), připojil ji k elektrice a vyzkoušel. Mám i video, ale to musím nejdříve zpracovat ;-)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Tady je ještě detail kostky - je dokonce naklápěcí....to se taky může hodit :dostdobry:
ObrázekObrázek

No a protože jsou vánoce - čas dárků, dostal jsem se ještě k otočnému stolu SMA 3 :wink: Sice ho musím rozebrat, odrezit (moje oblíbená elektrolýza), namazat, rozhýbat a určitě prokoukne 8) Budu ho používat právě na radiálce a budu na něm vrtat různé příruby a tak - prostě kde budu potřebovat díry v přesných rozestupech - třeba jako teď na ten náboj na traktor. Tam jej hodlám použít poprvé :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Isuzetor 2108

#1620 Nový příspěvek od STEEL »

paráda 8) koukám že jsi nakonec ani nepoužil ty podvozky co jsi dělal
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“