Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Isuzetor 2108

#1501 Nový příspěvek od vitex »

:smich: :smich: :smich: A máš po ptákách. :friends:Budeš muset šetřit bokem.Ale neboj,jsem na tom stejně.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1502 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ale tak to je jasný, vždyť s tím jsme do toho manželství šli, né? ;-) Proto ten šeping tak začerstva, než se manželka rozkouká v rodinném účetnictví :smich: :smich: :smich: Kdyby mě slyšela Obrázek nebo rovnou Obrázek

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#1503 Nový příspěvek od Angel »

8) 8) 8) krásné smajlíky kdes je vvzal?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Isuzetor 2108

#1504 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Třeba tady? http://smileys.smilchat.net/emoticon
Stačí citovat a tam vidíš adresu obrázku

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1505 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak šeping stál od soboty na stejném místě, ale v úterý jsem jel do Aťasu (tak říkám své velké, nedodělané dílně :dostdobry: ) a čtyři hodiny jsem se v tom vrtal :potlesk: Nejdříve jsme ho s taťkou přesunuli dolů, kde bude nějakou dobu, než vybetonujeme další kus podlahy. Poprvé jsem ho zapnul, všechny rychlosti smyku fungují, strojní posuv stolu taky, akorát jeden zub je takovej pojebanej a na něm to občas přeskočí (je to vidět na videu), takže ho budu opravovat. Přišel jsem na to, že vůbec nefungoval centrální mazací systém, šeping byl suchej jak Martini :vztek: Otevřeli jsme všechny kryty a zjistili, že na dně bylo jen trochu oleje. Přilil jsem tam starej olej ze soustruhu, ale pořád to nešlo. Vyšrouboval jsem sání čerpadla, vynořil "telefon" a byl hrozně zasranej (viz první foto) :typek: Umyli jsme to tech.benzínem, vrátili ale stále nic. Vyšrouboval jsem výtlak, abych viděl, jestli čerpá a nic. Naplnil jsem trubku sání olejem a postupně se to prorazilo...nejdřív tekly sračky a pak už to bylo OK 8) Připojil jsem trubku na výtlak zpět, ale stále nic. Olej jde do takové kostky, která rozvádí olej na různá mazací místa přes škrtící ventily (lze korigovat množství dodávaného oleje). Nakonec jsem to rozhýbal, ale z některých trubiček to ještě neteče...mají malou světlost a zacpali si (bůh ví jak dlouho to neběželo). Už se moc těším, až zahlodnu do materiálu :wink: Už mám vymyšlené minimálně dvě práce na traktoru, co budu potřebovat zhoblovat. První práce na tom ale bude výroba přípravku na obrážení drážek...už jsem si sehnal i obrážecí nože 3,4,5 a 6mm 8) Jinak tatí šeping v neděli začal čistit a ukázalo se, že byl zelený, ale někdo ho přetřel na šedo...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Zde ve větším rozlišení (doporučuji)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1506 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak se po delší době hlásím :ahoj: Na traktor se de facto nešáhlo, protože řeším výrobu nového náboje a věci s tím spojené. Původně jsem si chtěl náboj jen vysoustružit a oslovil jsem jednoho místního borce, jestli by mi nevyštochal vnitřní drážkování, ale ani se mi neozval :vztek: :hm: Mezitím se objevil ten můj nový šeping, takže jsem se nakonec rozhodl, že si to drážkování udělám sám i za cenu, že to bude trvat déle :ano: Posledních pár dní jsem shromažďoval potřebný materiál, opravoval mazací systém obrážečky a taťka ho vyčistil, takže už nevypadá jako jedna velká, mastná koule, za což mu moc děkuji :friends: Když se kouknete na fotky jak vypadal, když jsem ho dotáhnul uznáte, že odvedl skvělou práci 8) Minulý víkend jsem se pustil do výroby jednoduché děličky, kterou potřebuji, abych by schopný obrazit vnitřní drážkování. Začal jsem pálením 15mm plechu (silnější nemám k dispozici), takže jsem poprvé použil můj pálící stroj Chotěboř RS13.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Tento víkend jsem přečistil hrany plechů na šepingu, ale né všechny...nutně potřebuji sehnat nebo vyrobit upínky do T drážek, abych plech pořádně upnul :( Dvě strany jsem udělal ve svěráku, ale druhé dvě strany už jsou moc vyložené ze svěráku, chvěje se to a vykopne se to ven ze svěráku jako nic :typek: Potřebuji upínky, abych to přichytil k boku kostky. Taky jsem na soustruhu vyráběl přírubu na sklíčidlo. Taťka sehnal v kovošrotu litinovou placku, tak jsem ji ohruboval, utočil náboj (který jsem nepotřeboval), začistil vnitřní díru (měla drážku pro klínek), ale vznikla větší díra, než potřebuji. Vytočil jsem tedy pouzdro, které jsem s přesahem zalisoval do kotouče. Vystružil jsem přesnou díru a celý kotouč nalisoval na soustružnický trn a soustružil mezi hroty - poprvé v životě :potlesk: Klucí to je paráda, hned jsem tomu přišel na chuť. Když pominu o něco delší přípravu, tak to nemá chybu, mohl jsem obrobit více stran najednou a hlavně jsem to asi 4x otáčel a běží to pořád krásně rovně, což u sklíčidla neexistuje 8) Natočil jsem i pár videí, kde je vidět jak šeping, tak soustruh...vlastně i to pálení ;-) Potřebuji tu děličku dokončit co nejdřív, abych se dal do výroby samotného náboje. Koncem měsíce náš čeká i betonování dalšího kusu podlahy v dílně :)

Zde ve větším rozlišení (doporučuji)


ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Taky jsem si konečně obstaral pevnou lunetu na můj soustruh :wink:
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1507 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak pomalu pokračuji na výrobě děličky. Původní záměr bylo vypálit (viz příspěvek výše) dva plechy + dva podpěrné trojúhelníky, které budou vyztužovat děličku zezadu (za sklíčidlem - proti směru obrážení). V sobotu jsem ale byl navštívit kovošrot a přivezl jsem si něco málo přes 60kg dárečků :wink: Za prvé jsem našel silnější plech (18mm) a krásnej kousek HEB profilu s masivní stěnou (16 a 11mm). Rozhodl jsem se použít HEBko na děličku, protože nebudu muset tolik svařovat = menší deformace. Dnes jsem dopálil poslední kousky a má to finální podobu. Teď už to jen svařím dohromady a pak se musím natlačit ke známému na frézku kvůli přerovnání :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
A tady je vysoustružená příruba na sklíčidlo a taky jak bude zhruba celá dělička vypadat ;-)
ObrázekObrázekObrázek

Taky přidávám další video z řezání....mám z pálícího strojku radost, řeže to moc pěkně. Akorát budu muset někdy dodělat stolici, abych furt nemusel stavět tu zhovadilost z palety a ostatních věcí. Je to pracné, furt musím měřit a kontrolovat vzdálenosti, kolmost, přímočarost :hm: A navíc to dělá bordel všude okolo. Stolice by měla kolmost a ostatní parametry zaručené, snadněji a rychleji by se to celé dělalo a bordel by padal do zásobníku....

Zde ve větším rozlišení (doporučuji)

P.S.: Zítra mám dovču a čeká nás betonování dalšího kousku podlahy v Aťasu, takže určitě dám pak foto 8)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1508 Nový příspěvek od BohousSPE »

Takže další pruh betonu za námi 8) Dnes to byla obzvlášť fuška v tom hicu. Jestli budeme příště zase betonovat v tomhle počasí, radši vezmu beton konzistence S2, protože tenhle zavlhlý byl docela na hraně! Celkově se hůř dělalo, měl o poznání míň vody a při kletování rádi vylejzaly kamínky no prostě peklo, ale zvládli jsme to. Oproti minule jsme se s tím pachťali mnohem dýl, spotřebovali jsme víc cementu na kletování, ale došli jsme o pěkných pár desítek cm dál, než předtím 8) Tloušťka byla zhruba stejná, ale ty fotky zkreslujou, takže to vypadá jako bůh ví jaká megavrstva. Ono u stěn bylo víc než uprostřed, to je dáno terénem. Na posledních fotkách je vidět na kraji uprostřed flek - už nám nezbyl cement - pouze hrudkovatý, ale s tím to nefunguje. Já s tchánem už jsme jeli domů, ale taťka jel ještě do stavebnin pro pytel a ještě to dodělal, dokud je čas na spojení - příště už by to stálo za prd. Teď budeme zase měsíc čekat, než na to bude moc přijít nějaká mašina, ale pak tam nastěhuji další mašiny. V rohu za těma skříněma už mám na svém místě (dokonce už zapojenou a funkční) brusku, hopsalka už taky stojí vedle soustruhu, takže pak nastěhujeme ještě sloupovku a šeping ;-) Na druhou stranu pod okno přijde ponk.....
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: Isuzetor 2108

#1509 Nový příspěvek od zambro »

Zdravím Tě kolego,máš můj obdiv s jakou chutí do toho jdeš,jenom by to chtělo zakrýt ty stroje. Ta voda co se odpařuje vleze všude, tak aby to nechytlo lišku, byla by to škoda.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1510 Nový příspěvek od BohousSPE »

Vycházíme ze zkušeností, minule jsem měl trochu obavy, ale bylo to naprosto v pohodě. Stroje (obzvlášť soustruh) mám nakonzervované, takže to bude OK. Jediné co se minule orosilo byly vstupní plechová vrata vlivem rozdílu teplot :)

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Isuzetor 2108

#1511 Nový příspěvek od dvk »

Klobouk dolů 8) Připomíná mi to, když děda kdysi sám betonoval obývák ... nábytek na jednu půlku, vybetonovat, za měsíc přestěhovat a vybetonovat druhou ... hrozná práce. Máš můj obdiv. :friends:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1512 Nový příspěvek od BohousSPE »

Díky, ale tady si zaslouží největší pochvalu hlavně můj tchán 8) Bez něj bychom to asi nedali :nene: Má s betonováním hodně zkušeností :ano: Taky se mu tenhle beton moc nelíbil...ten minulý byl podle jeho slov mnohem lepší a má dokonce podezření, že tenhle byl první z míchačky v ten den, tak proto byl sušší :) Asi jako první pivo ze sudu, taky stojí za prd....

Včera jsem přivařil upravený HEB profil k plechu (fotky bohužel máznuté) a v týdnu bych chtěl zajet ke kamarádovi na radiální vrtačku vyvrtat díry a budeme se snažit přemluvit jednoho frézaře, aby mi přefrézoval dosedací plochu na sklíčidlo. Za prvé se tím docílí kolmosti na základnu přípravku a taky musíme odfrézovat část těch rádiusů, aby sklíčidlo sedělo celou plochou - teď nejde úplně přirazit, protože se to v rohách už začíná zvedat
ObrázekObrázek

Před pár minutami jsem zrovna dokončil drobnou práci na vysoustružené přírubě sklíčidla. Nechci, aby ocelový kroužek držel v litině jen zalisováním, tak jsem vyvrtal díry, vyřízl závity a spoj zajistil ještě třemi červíky. Ty ještě zajistím lepidlem Loctite a myslím, že to bude adekvátní spoj 8)
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1513 Nový příspěvek od McPeci »

vypadá to zatím dobře, jak to bude celé fungovat?? tam budeš mít nalepený úhloměr na 360° či jak??
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1514 Nový příspěvek od BohousSPE »

No z té příruby sklíčidla bude čumět čep, který povede skrz HEB profil přesnou vystruženou dírou a na jeho konci bude vyříznutý závit M27 a matka. Tou se bude sklíčidlo povolovat a utahovat. Na konci čepu bude ještě takový terčík se stupnicí 360°, takže se sklíčidlo povolí 41 klíčem, natočí se potřebný úhel, utáhne se a může se štochat další drážka 8) Terčík si budu vyrábět sám, inspiroval jsem se u torzních úhlových klíčů, takové ty jak se nandavají na momentové klíče.....akorát můj bude mít 120mm v průměru :)
Obrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1515 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak malá aktualizace...minulý týden jsme sjeli ke kamarádovi do práce a na radiální vrtačce jsme vyvrtali díry do základny děličky. Udělal jsem jich víc, takže si mohu vybrat, které použiju :) Rozteče jsou stejné jako v kostce mého šepingu
ObrázekObrázekObrázek
Minulý čtvrtek jsem konzultoval s frézařem, jestli by mi to nepřefrézoval a i přes to, že má vertikální frézky dvě, řekl že by to nebylo to pravé ořechové a dal mi kontakt na člověka z blízkého okolí, který má horizontku (horizontální vyvrtávačku). Ještě jsem ho ale nekontaktoval, takže nevím jestli to klapne...asi to nechám až po víkendu :-/ Teď je stejně takový hic, že se člověku do ničeho nechce :vztek: Na traktoru jsem dělal v posledním týdnu asi 30min...nějaký malý pokrok na táhlu plynu, ale jinak nic moc :( Letos si užívám dovči spíš nepracovně...

Už se mi podařilo dát dohromady skoro všechen potřebný materiál na výrobu nového náboje :wink: Poslední a nejhlavnější přírůstek je materiál, z kterého to bude celé vyrobené. Tady bych chtěl poděkovat kolegovi oshurty, který se nabídl a obstaral mi ho, díky 8) :friends: Jedná se o kruhovou ocel 160x65mm (ocel třídy 12050). Konečně se budu moct pustit do výroby náboje a v mezičase musím pokračovat na děličce. Tady je pár fotek, kde je vidět vyndaná hruška (kolega kopr dal dobré instrukce, takže se vyndání zadařilo 8) ), nový řetězový disk a brzdový kotouč. Podařilo se mi sehnat fungl nový kotouč za super cenu - má průměr 265mm a je tlustý asi 6mm, tuším :) Ten bude na ruční brzdu akorát a zabere jen malinko místa. Ještě řeším brzdič a věci s tím spojené.....tož zatím asi tak ;-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“