Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Isuzetor 2108

#61 Nový příspěvek od Daddy »

Nevím, jestli si v návodu v japonštině počteš :( , ale obrázky budou stejné :) .
S motorem neporadím - toto neznám :( .

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#62 Nový příspěvek od BohousSPE »

Daddy píše:Nevím, jestli si v návodu v japonštině počteš :( , ale obrázky budou stejné :) .
S motorem neporadím - toto neznám :( .
No tak s japoncema dělám už 8let a vídám se s nima denně, takže by to mělo být v pohodě ;-) Teda né že bych uměl japonsky, ale kluci mi to kdyžtak vysvětlí :jazyk:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#63 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak dneska se zadařilo. Frézař konečně dokončil převrtávání ráfků, takže jsem vzal hned náboj z vejdy a zkusil všechno sešroubovat dohromady, jestli sedí rozteče a matky do frsenků. Sedlo to jako prdel na hrnec :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázek

No a když už jsem měl jistotu, že disky jsou OK, vzal jsem gumy s dušema a šlo se nasazovat :prace:
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#64 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak dneska už jsme začali zběžně vyměřovat zkracování....
ObrázekObrázek
A taky jsme začali dělat přední blatníky :prace:
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#65 Nový příspěvek od Atlan »

hm vidim ze to berieš od podlahy (teda od blatnikov) :D 8)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#66 Nový příspěvek od BohousSPE »

Atlan píše:hm vidim ze to berieš od podlahy (teda od blatnikov) :D 8)
No víš jak, to jsou takový ty drobný práce, když není do čeho rejpnout :smich:

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Isuzetor 2108

#67 Nový příspěvek od harijaro »

kolko ti vychadza sirka bez skratenia? ja nemam skratene nic a sirku mam 185 cm. sirka je k nezaplateniu hlavne ak tam u vas mate kopce :friends:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#68 Nový příspěvek od BohousSPE »

harijaro píše:kolko ti vychadza sirka bez skratenia? ja nemam skratene nic a sirku mam 185 cm. sirka je k nezaplateniu hlavne ak tam u vas mate kopce :friends:
No šířku s kolama bez zkrácení jsem neměřil, ale určitě to bude vycházet hodně podobně. U nás tady právě zase tolik kopců není, takže neplánujeme nějakej brutální rozchod alá horal system :smich: Chceme tu zadní zkrátit na stejný rozchod jako přední, čili těch 142cm. Ještě nevím, jestli budu muset zkracovat jenom tu dlouhou nohavici nebo i tu kratší. Nejdříve musím upravit ten motor, abych ho dostal do rámu a potom teprve uvidím, jestli mám motor (tedy i jeho vývod) ve středu rámu nebo blíže k nějakému kraji rámu a podle toho musím pokrátit tu zadní nápravu, abych se s hruškou dostal na stejnou úroveň. Nemám žádné speciální převodovky, takže motor s převodovkama a hruška musí být v jedný lajně :nakres:

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Isuzetor 2108

#69 Nový příspěvek od harijaro »

pridavam foto mojho mensieho pomocnika gumy vzadu 12,4/24 a vpredu 7,5/16 vzadu sirka od vonkajsich krajov gum 165 cm a vpredu 140cm
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
a tu je cele vlakno
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=25900

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#70 Nový příspěvek od BohousSPE »

harijaro píše:pridavam foto mojho mensieho pomocnika gumy vzadu 12,4/24 a vpredu 7,5/16 vzadu sirka od vonkajsich krajov gum 165 cm a vpredu 140cm
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
a tu je cele vlakno
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=25900
Tak jsem to tak zběžně prohlédl a je to moc pěkný stroj 8) Rozměrově by mohl opravdu být podobný tomu našemu. Večer to budu muset podrobně prohlídnout a přečíst. My to budeme mít těžší v tom, že jsme si stanovili kopii zetoru, takže ten motor budeme muset vecpat pod zetoráckou kapotu, která není moc široká. Přecijenom, když si někdo udělá rám podle motoru a kapotu podle toho všeho a není omezen rozměry, má to dobrý, ale já to dělám od začátku s tím, že motor i s rámem budu muset nacpat zhruba do stejné šířky jako kapotáž. Rozšiřování kapotáže nepřipadá v úvahu. A když je rám pod kapotou o mnoho širší, to se mi taky nelíbí :nene: Třeba takovej motor z avie má výhodu, že je celej na stojáka a moc nevybočuje. Ten náš dodávkovej je přecijenom širokej - roztahanej no ale mělo by to klapnout :pc: Je to výzva :chytry:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#71 Nový příspěvek od Angel »

No výzva je to skutku veliká jen jestli se vyplatí abys pak neměl komponenty zbytečně složitě přidělané :-/ ale každopádně ti fandím :friends:

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: Isuzetor 2108

#72 Nový příspěvek od zambro »

Angel píše:No výzva je to skutku veliká jen jestli se vyplatí abys pak neměl komponenty zbytečně složitě přidělané :-/ ale každopádně ti fandím :friends:
Prosím z jakého stroje jsou zadní disky w9x24?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#73 Nový příspěvek od BohousSPE »

zambro píše:
Angel píše:No výzva je to skutku veliká jen jestli se vyplatí abys pak neměl komponenty zbytečně složitě přidělané :-/ ale každopádně ti fandím :friends:
Prosím z jakého stroje jsou zadní disky w9x24?
Pokud vím, tak tyhle typy disků se montují na přední hnané nápravy u zetorů UŘ I. Tady jsem našel odkaz na disky, ale v provedení s patkama, takže potřebují ještě středové hvězdice
http://www.zetor-shop.cz/cz/menu/1979/n ... ami-w9x24/
Já jsem ty svoje sehnal přes inzerát na bazoši

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Isuzetor 2108

#74 Nový příspěvek od murár »

BohousSPE píše:
zambro píše:
Angel píše:No výzva je to skutku veliká jen jestli se vyplatí abys pak neměl komponenty zbytečně složitě přidělané :-/ ale každopádně ti fandím :friends:
Prosím z jakého stroje jsou zadní disky w9x24?
Pokud vím, tak tyhle typy disků se montují na přední hnané nápravy u zetorů UŘ I. Tady jsem našel odkaz na disky, ale v provedení s patkama, takže potřebují ještě středové hvězdice
http://www.zetor-shop.cz/cz/menu/1979/n ... ami-w9x24/
Já jsem ty svoje sehnal přes inzerát na bazoši
Ja som kupoval 9w-24 a to su na Carraro napravach a tie maju orig. stred shodny s V3S.

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: Isuzetor 2108

#75 Nový příspěvek od zambro »

murár píše:
BohousSPE píše:
zambro píše:
Angel píše:No výzva je to skutku veliká jen jestli se vyplatí abys pak neměl komponenty zbytečně složitě přidělané :-/ ale každopádně ti fandím :friends:
Prosím z jakého stroje jsou zadní disky w9x24?
Pokud vím, tak tyhle typy disků se montují na přední hnané nápravy u zetorů UŘ I. Tady jsem našel odkaz na disky, ale v provedení s patkama, takže potřebují ještě středové hvězdice
http://www.zetor-shop.cz/cz/menu/1979/n ... ami-w9x24/
Já jsem ty svoje sehnal přes inzerát na bazoši
Ja som kupoval 9w-24 a to su na Carraro napravach a tie maju orig. stred shodny s V3S.
Děkuji za odpověď,ještě mám jeden dotaz jaký je průměr roztečné kružnice šroubů u náprav PV3s.Někde tady na foru jsem se dočetl že hvězdice musí být otočeny prolisem ven ,protože prolis má menší průměr než brzdový buben.Tím pádem nejde měnit šířka kol,jenom o šířku patky.To mě docela vadí.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“