Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#46 Nový příspěvek od Angel »

BohousSPE píše::-/ no asi nejspíš jo, ale ta cena bude zase někde úplně jinde. Opravdu ta řetězová spojka dostává takový štosy, že bych tam musel cpát kalený ozubení? :zapomel: Vlk s Daddym když dostali ty kola, tak taky určitě neštudovali, jestli jsou kalený nebo ne a praskly to tam :jazyk:
Já se jen ptal zda by nebyli lepší, ono kolikrát to kalení může bejt na škodu než k užitku a tak mě zajímalo zda se to tady vyplatí

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#47 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak dneska jsem chtěl pojmou neděli jako nepracovní, ale nějak se mi to zase nepovedlo :D Protože jsem před pár dny vybavil náš konzolovej jeřábek kolama, tak jsem převezli motor s převodovkou blíž k zadní nápravě, aby nebyl uprostřet dvorku. Řekli jsem si, že to všechno dáme do jednoho místa, abychom nedělali zbytečnej bordel. Zde je foto z převozu motoru
Obrázek

No a potom jsem neměl do čeho píchnout, tak jsem odplachtoval nápravu z vejdy, že zkuším očistit závity a natočit kolový matky. Když už jsem to měl, tak jsem si říkal, že stáhnu brzdové bubny a vypustím olej z reduktorů i difu
Obrázek

Když už tohle bylo hotovo, tak jsem si říkal, že ze zajímavosti oddekluju víčko za nábojem
Obrázek

No a pak jsem si řekli, že rovnou jednu stranu odstrojíme a vyndáme poloosu :D Zvolili jsem docela dobrý způsob vytláčení náboje. Nechtělo se nám do toho mlátit, prože nemáme velkou palici a navíc nejsme zastánci mlácení do něčeho - je lepší konstantní tlak. Napadlo mě navařit na nohavici nějakou platly a vytlačit náboj panenkou. Během pár minut byl venku bez nějakýho mlácení :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Můžu říct, že vytlačit náboj bylo mnohem snažší, než vyndat jednu paknu ;-)
Obrázek

Poté jsme ještě vyndali z kolny přední nápravu, protože zítra budeme mít chybějící ložisko do náboje, takže to hned postavíme na kola
Obrázek

Tady je ještě pohled na několik částí budoucího traktoru ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#48 Nový příspěvek od pinkygsx »

už se to rýsuje
a koukám jakou máš dobrou pracovní obuv 8)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#49 Nový příspěvek od BohousSPE »

pinkygsx píše:už se to rýsuje
a koukám jakou máš dobrou pracovní obuv 8)
To je stínovej tchán :jazyk: O nohy jsme strach neměli, ale když jsme vyndavali tu pružinu co spojuje pakny, tak jsme měli strach o vejce :sok:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#50 Nový příspěvek od Angel »

má skušenost s v3s je že se stejně k mlácení dostaneš a to při spasovávání ono to do sebe bez trocha násilí prostě nechce

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#51 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak včera jsme podepřeli přední nápravu, povolili třmeny a zastrčili polonápravy na doraz, abychom nastavili nejmenší možný rozchod kol - 142cm (ve středech kol).
ObrázekObrázekObrázek

Potom jsme na nápravu položili traverzy a vzadu jsme je podepřeli, abychom viděli, jak zhruba to bude vypadat....
ObrázekObrázekObrázek

Nakonec jsme nad traverzy zvedli ještě motor, ale budeme na něm muset udělat několik úprav, aby se tam vešel. Má takovej debilní tvar a všude z něho vyčuhujou nějaké součástky. Nejvíc nás sere na olejová vana. Všechny normální motory mají obdélníkový tvar vany pod motorem a nevim proč japonci musí dělat trojúhelníkovou a ještě vystrčenou do boku mimo púdorys motoru :box: Mít tady po ruce ty konstuktéry, tak by je člověk musel :pohlavek:
Obrázek

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#52 Nový příspěvek od Angel »

A nepůjde převařit? klucí ji tu předělávají jen to sviští?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#53 Nový příspěvek od BohousSPE »

Angel píše:A nepůjde převařit? klucí ji tu předělávají jen to sviští?
Předpokládám, že máš na mysli tu vanu, že jo? No to by šlo asi horko těžko, protože do boku nevybočuje jenom plechodá vana, ale celý odlitek motoru. Kdyžtak to nafotím, abyste to viděli. No každopádně po našich pokusech jsme usoudili, že to tam nakonec dostaneme a dokonce bude ten cíp vany pod profilem, ale na druhé straně budeme muset přendat jeden olejovej filtr. Japoncům totiž nestačí mít jenom jeden, oni tam totiž musí nacpat hned dva :evil: Není zašroubovanej přímo do vývodu z bloku, ale je na takovým držáku a vedou k němu malý kovový trubičky, takže by to neměl být takový problém. Podle nás je to filtr pro okruh, který maže vačkovou hřídel, protože trubička vede od filtru nahoru do víka ventilů a druhá jde z filtru na dno vany :zapomel:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#54 Nový příspěvek od Angel »

tak to na druhou stranu není tak špatné ne aspoň si ho dáš kam potřebuješ 8)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#55 Nový příspěvek od pawka »

bez jerabu to u traktoru nejde co chlapy? taky sem udelal,vas je moc peknej a ten vyrovnavac,klucí mate jednicku! pak dilko rozte a nic neobtezuje
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Isuzetor 2108

#56 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

BohousSPE píše: ... Není zašroubovanej přímo do vývodu z bloku, ale je na takovým držáku a vedou k němu malý kovový trubičky, takže by to neměl být takový problém. Podle nás je to filtr pro okruh, který maže vačkovou hřídel, protože trubička vede od filtru nahoru do víka ventilů a druhá jde z filtru na dno vany :zapomel:
nafoť to,ale to asi bude jen pro přefuk z víka ventilů,ten by se dal vyřadit

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#57 Nový příspěvek od BohousSPE »

To Pawka: Jj bez kočky ani ránu. Obojí (jeřábek i vyrovnávač) jsem vyrobil jenom kvůli téhle stavbě a vyplatilo se to. Můžeme se věnovat budování a nevymýšlet co, jak, čim zvedneme....

To KOŠŤÁL: Nevim kdy se dostanu k nafocení našeho motoru a tak jsem stáhnul foto z internetu. Zde je vidět ten filtr, který překáží. Na fotce je hezky vidět, že má vlastní držák a k bloku je jenom přišroubovanej, takže by neměl být problém ho přendat. Myslíme si, že se jedná opravdu o mazání vačkové hřídele, protože když vyndam zátku pro dolejvání oleje nejsou vidět vršky ventilů (jak by člověk očekával), ale je tam vidět vačková hřídel nebo něco takového - to víko jsme zatím nesundavali....
Obrázek

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#58 Nový příspěvek od pawka »

ten olej tece stopro obracene a hadam je primo na kanale jako hlavni mazaci. zeby se vacky kdrive pridirali? nebo to maj kvuli teplote predni okruh a zadni okruh. turbo to nema vid
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#59 Nový příspěvek od Atlan »

nebude to koli hydrostelom aby mali cisty olej nepridierali sa a nehrozila ich vymena a cenganie.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#60 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ne turbo to nemá. Je to 2.4D (56kW) bez turba. Jinak je to možný, že ten filtr je na hydroštely, ale fakt nevím. Zkusím se domluvit s kolegou z práce (japonec), jestli by nezkusil sehnat nějakou dokumentaci přímo v japonsku. Na internetu je člověk rád, když najde aspoň fotku toho isuzu, ale informací moc ne, bohužel :-/ Jinak vyřazovat ten filtr v plánu rozhodně nemáme. Pouze bych ho přemístil na jiné místo, sehnal trubičku stejného průměru, nastavil a zakápnul mosazí nebo technickým stříbrem, uvidíme...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“