Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2116 Nový příspěvek od Ondras83 »

Pěkná práce

Vždycky když něco takovýho vidím, tak si říkám, že jsem asi linej a dělám moc pomalu, když vidím, co všechno stihate a já udělal jen zamkovku před domem a začal jsem terasu...

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2117 Nový příspěvek od pinkygsx »

Pekne se na to kouka jak se to meni k lepsimu. 8)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Isuzetor 2108

#2118 Nový příspěvek od Thomasson »

Pěkně jste s tím pohli - vím, co je za všema těmahle záběrama práce, taky dokončujeme barák :)
Tak hlavně aby byly i v dalších letech síly a chuť budovat :)

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Isuzetor 2108

#2119 Nový příspěvek od radim.strnad »

Kamaráde klobouk dolů....jedete jak dráhy a ženu jsi si vybral taky dobře, k práci se umí postavit. :potlesk:
To se musí kalit co to dá....

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2120 Nový příspěvek od BohousSPE »

Děkujeme, kamarádi :friends: U nás se chuť tak snadno neztratí - tady se pořád něco dělá 8) Jo jo Radime, ta moje se práce nebojí.....a já taky ne - já si vedle práce klidně lehnu :vysmech: :vysmech:
Tady ještě dávám krátký sestřih, jak jsem vyráběl podstavce pod mašiny (opět z hokejových puků)…..tenkrát vzniklo i to přání plné špon ;-)

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 386
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Isuzetor 2108

#2121 Nový příspěvek od Laslou »

Něco nového?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2122 Nový příspěvek od BohousSPE »

Servus chlapci, ako si tú žijete? :ahoj: :friends:

Obrázek

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Isuzetor 2108

#2123 Nový příspěvek od Veteranista! »

No hlavně ty nápis co nového, cos vyráběl a tak.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2124 Nový příspěvek od Ondras83 »

Natacej!

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2125 Nový příspěvek od BohousSPE »

No jasně, že napíšu co a jak....a dokonce mám i jedno video, Ondro.......ale udivuje mě, že jste nepoznali z fotky, co je nového....to už jste zapomněli, co jsem v Aťasu měl a co né? :shock: :vysmech: :skodolibe:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2126 Nový příspěvek od Ondras83 »

Já mám taky "novou" frézku, tak mě to už nepřijde 8) postupně doplňujeme s dědou nástroje. Ještě by se mě líbil malinkej seping

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2127 Nový příspěvek od BohousSPE »

Vím, občas jsem nakouknul do tématu o obráběcích strojích, tak jsem viděl, že máš vertikální frézku 8)

Vezmu to postupně.....na traktoru jsem udělal jenom pár věcí. Konečně jsem upravil hadici vedoucí k chladiči. Onehdá jsme zvolili nevhodné místo a hadice byla moc zlomená/zmáčknutá a vždycky se hrozně spuchřela :( Odmontoval jsem chladič a vyndal rám držící vrtuli. Vypálil nový otvor plazmou, původní jsem zavařil a poté vše vrátil na traktor. Nakoupil jsem nějaké hadice z Favorita a z těch to nějak spáchal 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Loni, když jsem zveřejňoval video z obcházky Isuzetoru při zazimování, zmiňoval jsem tam, že chčije nafta na dvou místech....to byly primární práce na letošek. První únik byl z vratky nafty přímo nad nádrží. Tenkrát jsem použil trubičku moc velkého průměru, takže hadička dostala požrat už při nasazování....no nevydržela to. Musel jsem tedy nádrž vypustit a odmontovat - dokonce mi musela pomoct i Tatra (viz foto :vysmech: ). Původní trubičky se uřízly a naletoval jsem nové, takže první únik vyřešen :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Ještě, než ale došlo k opravě, musel jsem použít traktor jako pojízdné lešení - vyvazovali jsme kabel. Bláhově jsem strčil hadičku přepadu nafty do PET flašky - v životě bych neřekl, co tam teče nafty :shock: :shock: :shock: Po pár minutách volnoběhu byla flaška plná :zly: Vydržel jsem to pár flašek to vylejvat, ale poté jsem strčil hadičku přímo do nádrže....tak už se dalo něco dělat :zapomel:
ObrázekObrázekObrázek

Taky jsem se po dvou letech viděl s velkým kamarádem tady s fóra - Radimem Strnadem 8) 8) 8) Předloni jsme byli s manželkou u nich a teď si udělal Radim s celou rodinou výlet k nám :potlesk: Samozřejmě jsem ho vzal podívat se k Isuzetoru. Hned jak jsme dorazili na místo, zjistil jsem, že jsem doma zapomněl klíček od zapalování :smich: :smich: Volat jsem odemknul tak, že jsem odmontoval spínací skřínku a nastartoval jsem drátama :D Vyjel jsem z traktorem, udělal pár manévrů a pak tam pustil Radima. Jenom si ho prolezl, posadil se a osahal kde co, ale projet se nechtěl, protože mi to fluše ten olej z výfuku :vysmech: No, ale viděl, že řídit Isuzetor není taková výhra.....řízení jde ztuha, brzdy žádný a ještě byla uvolněná řadící páka (víc info dole), takže žádnej med :typek: No snad hodí zpětnou vazbu, jaký to bylo vidět něco, co zná z jen z fotek a najednou stát u toho :friends:
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Hned druhý den po Radimovo odjezdu jsem se vydal na traktor a rozhodl se jednou pro vždy vypořádat s problémem řadící páky - už mnohokrát se mi tam totiž střihl šroub (M6). Celý mechanizmus fofrklacku jsem vyndal, odvezl si ho domů, pořádně vyčistil, promazal a natřel. Namísto šroubu jsem to celé provrtal a natloukl pružný kolík - ten by měl být mnohem odolnější :hm:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Co se týče toho druhého úniku nafty, tak mi až s odstupem času došlo, proč to začalo chcát u vstřiků :hm: Loni jak jsem dělal s traktorem na zahradě a došla mi nafta, tak se to samozřejmě zavzdušnilo. Já blbec jsem si při povolování nepodržel vstřik a při povolování trubky se mi pootočil celý vstřik a prasklo potrubí, které je mezi vstřikama (vratka nafty). Nesnáším tyhle kovové spoje! Trubička se samozřejmě nalomila a už to chcalo. Letos jsem sběrné potrubí vyndal, že autogenem naletuju trubičku k "banju" zpátky a kovovou trubičku nahradím gumovou, takže i když se vstřik případně protočí, nedojde ke katastrofě. Taky jsem se nějak bavil s kamarádem a přišel jsem na to, že ten "olej" co mi chčije z výfukových svodů (respektive z jednoho válce) vůbec nemusí být olej ale právě nespálená nafta! Na to konto jsem vyndal vstřiky všechny a jel jsem k němu na měřák. Když to shrnu....relativně dobrej vstřik byl jenom jeden, ostatní stály za :wc: Ten jeden dle jeho slov být "totál". Tvar stříkající nafty, jak koště, pokaždý otevíral při jiným tlaku....předpokládám, že to byl ten z problématického válce. No objednali si nové trysky, už měsíc je mám, ale ještě jsem to nestihl vyměnit. Obávám se, že letos na novoroční start nedojde.... :'(
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2128 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jestli ten vstřik nekapal, vůbec bych to neřešil.

U švy oktávky jsem to měl to samý. Bylo to při větší opravě motoru, kdy se dávala repasovana hlava. Tak jsem říkal, když už, tak už. Každej otvíral při jiném tlaku, rozstrik jak když pes chcije, jeden kapal. Nový špičky Bosch, sestavení, seřízení - 12tis bez daně a na autě jsem nepoznal vůbec, ale vůbec nic. Předtím problém nebyl, ale delal jsem těsnění pod hlavu, hlavu, turbo, rozvody, tak když jsem měl vstriky venku a v práci zkousecku... takže vůbec žádná změna a 12tis v háji...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2129 Nový příspěvek od Atlan »

Ale mas lepsie emisie, a mozno ti neklakne motor prepalenym piestom, tak ze tak.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2130 Nový příspěvek od Ondras83 »

Teoreticky...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“