Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2056 Nový příspěvek od BohousSPE »

Chlapci nebojte, nedojde k újmě :friends: Jak víte, tak jsem o tom poškozeném ložisku natočil trilogii, kde je zaznamenán problém jako takový, následně analýza problému a do třetice rozborka reduktoru. Samozřejmě jsem chtěl natočit ještě 4. díl, kde by byla vidět oprava, ale tím že jsem teď na práce sám......byl jsem rád, že jsem to vůbec složil v jedné osobě....natož ještě natáčet video :hm: No tak jsem udělal aspoň tenhle animovaný obrázek 8)


Dneska jsem po několika měsících uklidil nářadí a všechny věci z traktoru a vyjel s ním na sluníčko :wink: Chytil na škrtnutí! Vždycky jsme s tchánem hodili lina (sloužící jako dveře) nějak do stran, ale dnes jsem poprvé zkusil vyjet bez toho a šlo to dobře ;-) Lina se pěkně natáhla až na střechu a pak jsem je ručně hodil do boků a vyjel ven. Potom jsem asi hodinu traktor otíral a čistil, protože jak tam můžou psi (skrz lino), hrabou se v hlíně a hrozně to práší na traktor :vztek: Moje drahá polovička mezitím uvnitř srovnala hlínu. Pohrávám si s myšlenkou, že na zem dám taky lino (je k dispozici) a budou mít po hrabání, dobytkove :jazyk:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Než jsem zajel dovnitř, tak jsem namontoval zpět hlavní brzdové válce, abych mohl dát do kupy brzdy - traktor už léta nebrzdil (naposledy 2014)! Letos v dubnu, kdy jsme sundávali kabinu jsem je demontoval a od tý doby se jenom vozí na podlaze.
Obrázek

Ještě taková kuriozitka na závěr :smich: Zkusil jsem zajet tím samým způsobem - tedy najel jsem na lino, že se nějak proderu.....všechno by bylo OK, ale zapomněl jsem, že okolo jeklu kabiny mám namotaný drát s kontrolkou dobíjení (aby se vybudil alternátor), ale lino přimáčklo žárovku na jekl a začalo to jiskřit :vysmech: No bylo to krátké, ale i tak se trochu začoudilo (dle mě z izolace vodiče). No nic, zajel jsem dovnitř, chcípnu traktor a jde se podívat "na škody". Nikde nic nevidím.....zkusím zapnout zapalování (jestli se rozsvítí) a rozsvítila se normálně....říkám si, snad se alternátor nezkurvil. Zkusím nastartovat, jestli zhasne....začal jsem startovat a traktor k mému údivu se začal pohybovat dopředu :smich: :smich: :smich: Já debil tam zapomněl kvalt a při startu jsem stál samozřejmě venku mimo kabinu, takže traktor málem vypochodoval z boudy ven :typek: No naštěstí jsem to brzo chcípnul a nic se nestalo, ale i tak to byla slušná jeba do boudy :vysmech:

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2057 Nový příspěvek od simpatak195 »

jo jo to znam, to je hned.. :smich: ja jednou pred mnoha lety u 16145 crystala sem zastavil v podniku u cerpacky , ze pudu tankovat,nastartovanej jemne vyssi volnobeh ,rucku jen tak na zoubek nemel kam ujed a vylejzam ven,v lete kratasy a jak sem vstal, tak sem se zahak kratasama volnejma za saltrpaku a pri rychlejsim vylezu sem zrovna nima svihnul kvalt,sotva sem stihl vypadnout nez me semlel,samozrejme dvere se zabouchli prave a zamkle z venku,takze ten chaos nez to clovek zjisti pri samovolne jizde traktoru ze to proste neotevres a musis ho dobehnout z druhy strany na druhy dvere. nastesti nic nestalo v ceste a kluci se mohli pocurat smichy ,jak beham rvu a nic :D
Jinak jakto ze fotis psa ze predu a drahou polovicku z boku a jeste schoulenou :jazyk:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2058 Nový příspěvek od BohousSPE »

Krásný příběh s ubíhajícím Krystalem.....moc jsem se nasmál :D Jo jo, taky mi ta moje vynadala, že jsem ji takhle vyfotil, že je tam prej shrbená jako stará bába...njn :vysmech:


Tak moc toho tentokrát nemám, klucí :( Ani na traktoru, ani v Aťasu se toho moc neudálo....později vysvětlím. Ale přeci jenom taková maličkost pro traktor. V pátek jsem vrtal kamarádovi na radiálce velké díry a jako protislužbu mi přinesl dva fungl nové LED reflektory, které použiju na traktor 8) Ještě z něj časem vymámím jeden a ten bych použil, jako klasický pracovní reflektor u TBZ a tyhle dva bych asi dal na střechu traktoru zezadu - vždycky jsem to takhle chtěl 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#2059 Nový příspěvek od pawka »

kam na ty svetla chodíte? nasel jsem vyrobce ,ale ne tohle kde by se dalo koupit,to urco ale bude zas za litra ne? 400 bych dal.

tohle by šlo
http://www.zetor-shop.cz/cz/menu/1958/n ... led-lucas/
kolik má to tvý parametry?

ještě jsem koukal na sufitky, musim si je rozmistit po fabii ,at nedaj se normalne vypnout a žereto.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2060 Nový příspěvek od BohousSPE »

No co myslíš...tahá je z práce :321: Čoveče ani nevím jaké mají parametry, ale dovedu si představit, že jsou všechny na jedno brdo....nejspíš je to taky 9x3W, papír u toho nebyl - hlavně, že to bylo zadara. Znáš to.....darovanýmu koni na zuby nekoukej :smich:
Obrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2061 Nový příspěvek od BohousSPE »


Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Isuzetor 2108

#2062 Nový příspěvek od vitex »

Ty jsi pěknej srandista,pumpičku už máš?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2063 Nový příspěvek od BohousSPE »

Jako že bych si ten Aťas přifouknul, jo? :D No zatím není třeba, ještě je kam dávat, ale jednou se to určitě naplní.... :friends:


Tak jak jste viděli v traileru na film "Tak se staví sen", konečně jsem se do toho pustil 8) Kdyby se někdo z Vás rozhodl mě přijet navštívit, už mám postavenou tu přijímací kancelář, takže to nebude problém :vysmech: V pátek navečer jsme přivezli materiál, v sobotu jsme celý den makali (cca 12h čistého času) a už to stojí. V neděli už jen takové drobnosti. Potřebuji koupit ještě jeden balík vaty a dodělat sádroš zevnitř, domazat spáry a pak to celoplošně natáhnout lepidlem,vpravit perlinku a pak se může štukovat a nosit "nábytek" ;-) Jinak dovlekl jsem i ten polystyren na vrata a krásně pasuje do těch úzkých pruhů - bez úprav :) Zatím tam jen tak stojí, přilepím to až potom vše najednou....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

No a zde je už samotná stavba....
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2064 Nový příspěvek od Ondras83 »

pekna cimra :) a to bude ta brusirna?

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2065 Nový příspěvek od BohousSPE »

Brusírna, "hodinářská" svařovna, asi i kompresorovna....no a samozřejmě i ta přijímací kancelář :smich: No a jestli za mnou někdy přijede manželka, tak to klidně může být i "šmajchlkabinet" :kiss: :vysmech: :vysmech:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2066 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak včera jsem zajel jen na cca 6h otočku do Aťasu a dodělal sádrokartony uvnitř a poté jsem ještě zvenčí natáhl lepidlo a vpravil perlinku...zatím jen jednu stranu - na víc nezbyl čas :hm:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Dnes mi bylo zasláno foto, jak to vypadá s odstupem 24h (díky mami) 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2067 Nový příspěvek od Ondras83 »

Co ty osbcka? Já resim, jakej udělat strop do dílny a ty osbcka jsem zavrhnul kvůli hořlavosti při sváření, broušení atd.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2068 Nový příspěvek od BohousSPE »

No o tom jsem zatím vůbec neuvažoval....přecijenom strop je vysoko cca 3200mm takže nějaké svařování ho nemůže ohrozit, to spíš to broušení. No v mém případě by bylo řešení velice snadné, přišroubovat ten růžový sádroš přímo na OSB, ale v současné době o tom neuvažuji :)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Isuzetor 2108

#2069 Nový příspěvek od Thomasson »

Červenej sádroš nebo plech. Já dělal podhled v dílně ze starých plechů z prasečáku (v kombinaci s červeným SDK) ...

Obrázek

Jinak krásná práce 8) :)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2070 Nový příspěvek od BohousSPE »

Diky :friends: No na to, že jsem to dělal v podstatě poprvé to není nejhorší...účel to určitě splní :)


Tak v pátek jsem dorazil lepidlo s perlinkou, takže teď už je to na taťuldovi, aby to naštukoval a pak už se může stěhovat nábytek :vysmech:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Taky jsem seříznul další kousek polystyrenu do vrat, ale zatím to není lepené, jsou tam jen vložené....budu to lepit až všechno najednou 8)
Obrázek

Připravil jsem si také další desku na nářadí, T matky, svorníky, upínky a jiné věci na vrtačku/šeping. Ještě je tam vedle klíčů volné místečko, ale tam ještě přijdou vyrážecí klínky MK1-MK4 :)
ObrázekObrázekObrázek

No a dnes jsem byl zazimovat traktor. Pod motorem už pár let vysí hadice (bypass topení) a jak pod traktorem furt běhají čoklové, tak se hadice úplně ukroutila a všechna voda vytekla ven :vztek: Konec hadice jsem uřízl a tentokrát ji natáhl pod nádrží na hydraulický olej, takže by už neměla tak trpět. Dolil jsem vodu s nemrzoulem a traktor jsem nechal běžel cca 20min. Během chvíle se teplota v přístřešku zvedla z 3°C na 6°C ;-) No to je asi všechno, co se s traktorem bude letos dít :-/ Ještě v týdnu musím zabednit vjezd, protože na vrata jaksi nezbyl čas a samotné lino tam nechat nemůžu, protože by tam zaháněl sníh...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“