Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2131 Nový příspěvek od BohousSPE »

Jaký to bude mít efekt, to se uvidí......rozhodně mu to neuškodí. Mé peněžence to taky tolik neuškodilo 8)


Tak přátelé, abyste nežvejkali cukroví jen tak "na sucho", můžete se přitom podívat, jak jsem si letos spíchnul do trucovny takovej malej svařovací/pálící stolek :potlesk:

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Isuzetor 2108

#2132 Nový příspěvek od peb »

Jenom par dotazu k poslednimu videu:
- diry 16 mm s rozteci 100 mm?
- na poslednich 5 s se na zdi objevuje musle - ma jeste nejaky jiny (me nenapadajici) ucel?

Diky za info

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2133 Nový příspěvek od BohousSPE »

Zdravím kolego a vítám Tě u mě ve vlákně :friends: Ano, díry mají průměr 16mm a rozteč je zkutečně 100x100mm - dobrý odhad 8) Jinak mušle je bohužel jenom na to, na co byla skutečně vyrobena :smich: Nebavilo mě chodit pořád vochcávat zahradu a přilehlé okolí, tak jsem si tam dal vedle umyvadla mušli ;-)

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Isuzetor 2108

#2134 Nový příspěvek od radim.strnad »

Děkujeme za krásnou návštěvu, vše bylo fajne......traktor už teď je to moc pěkný.....a až se dodělá to teprve bude 8) 8)
To se musí kalit co to dá....

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Isuzetor 2108

#2135 Nový příspěvek od nabocklish »

BohousSPE píše: Tak stojan na vrtáky je hotový, stojí na svém místě a hned jsem ho nabil svým arzenálem :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
vitex píše:Zatím pouze výpalky,dokončovací práce až v zimě:
Obrázek
Ahoj chlapci, můžu se zeptat jak se vám po letech osvědčil ten stojan na vrtáky z pohledu třeba nějakého poškrábání kužele či podobně?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Isuzetor 2108

#2136 Nový příspěvek od vitex »

Já s tím nemám žádný problém.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Isuzetor 2108

#2137 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ten stůl bych potřeboval, asi jsi ho u tebe objednám tu desku 8)
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2138 Nový příspěvek od BohousSPE »

nabocklish píše:Ahoj chlapci, můžu se zeptat jak se vám po letech osvědčil ten stojan na vrtáky z pohledu třeba nějakého poškrábání kužele či podobně?
Já osobně s tím nemám vůbec žádný problém. Pouze nástroje vytahuji a zandavám.....netočím s nimi ve stojanu, takže kuželové stopky jsou bez újmy 8)
Veteranista! píše:Ten stůl bych potřeboval, asi jsi ho u tebe objednám tu desku 8)
:smich: no takovej TOP to zase není, ale pro mojí potřebu zatím super :dostdobry: Ten rám z hliníkových profilů jsem už měl, tak proč ho nevyužít. Sílu desky jsem zvolil 8mm, je to podle mě dobrý kompromis. Berte to tak, že ten svařovací stůl mám ve sklepě, kam stejně nikdy nebudu tahat velkou a těžkou součástku......jde mi spíš o velkou plochu pro svařování drobností, na extra těžké věci to není. Jinak budu dělat podobný i do Aťasu (bude v tý "brusírně", jak já říkám), ale tam nebude jako deska použitý ocelový plech, ale taťulda loni přitáhnul z kovošrotu desky ze stolu hoblovky, takže litina - ještě lepší 8) Jinak ten můj svařovací stůl z toho videa ještě není 100% hotový.....chtěl jsem tam tu roštovou část, abych mohl pálit plamenem i plazmou, ale ještě tam dospod přijde takový plechový "trychtýř", aby jiskry z okujema nepadaly všude možně, ale do takovýho "popelníku" :) Na to je ta první tabule plechu, kterou sundaváme z káry ;-)

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Isuzetor 2108

#2139 Nový příspěvek od nabocklish »

Ahoj, děkuji za info. Dnes jsem si tedy také spíchl stojánky. Zvolil jsem variantu kolotoče pro každou velikost stopky zvlášť.
Zajímavé je, že dokud jsem měl vrtáky naházené v krabičce v šuplíku, měl jsem jich hrozně moc. Až to člověk roztřídí, vidí, že nemá skoro nic :'(
https://photos.app.goo.gl/ArNLzrGFCWCSbiz5A

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Isuzetor 2108

#2140 Nový příspěvek od pedro643 »

Nejak to tu umrelo. Žiadne novinky o traktore ani o aťase. Bohuš na nás zanevrel asi

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#2141 Nový příspěvek od pawka »

pedro643 píše:Nejak to tu umrelo. Žiadne novinky o traktore ani o aťase. Bohuš na nás zanevrel asi
honí dětska po dvoře a po rybníku
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#2142 Nový příspěvek od BohousSPE »

Nazdar kamarádi! :friends: :friends: V prvé řadě bych Vám chtěl popřát krásné vánoce a vše nejlepší do nového roku! ;-)

Zanevřít jsem na Vás nezanevřel, ale skoro sem teď nechodím (ani fyzicky na traktor), protože je spoustu jiné práce a traktor má v podstatě tu nejnižší prioritu :hm: Letos jsem dělal hlavně na baráku, protože kvůli korona-pí**su jsem nejezdil skoro ani do Aťasu :vztek: Přes léto jsem se (skoro čtvrt roku) babral s Gripenem, protože mě čekala technická a bylo mi jasné, že kdyby se neudělal z gruntu, neprošel bych. Udělal jsem (mimo jiné) komplet brzdy....bylo až z podivem, že ty trubky vydržely 37let bez výměny!! Jen připomínám, že Gripen není žádná "voňavka", která se vyveze párkrát do roka na nějaké srazy....ale je to pracant, který jezdí prakticky denně (celý svůj život)! No naštěstí vše dopadlo dobře a mám to zase na 2 roky dobrý 8)
Obrázek

Na traktor jsem letos vůbec nešáhl. Asi jsem se byl na něj tuším jednou podívat, ale to je všechno :hm: Bez pomocníka mě to už stejně tolik nebaví a navíc jak jsem už psal, nemá pro mě v současné době takovou prioritu. To bych už radši konečně dodělal Aťas, ale s tím se mi letos taky moc nedařilo. No ale něco "pro traktor" jsem přeci jen udělal. Už loni jsem objednal ty nové trysky do vstřiků, tak jsem je zrepasoval 8) Jsou vyčistěný a připravený na montáž. Krásně práší naftu, otevírají všechny při stejných tlakách.....no slibuju si od toho pěkný kultivovaný běh a hlavně už by neměla chcát ta nafta z vejfukových svodů :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

V Aťasu se toho taky změnilo dost....ještě loni začátkem roku jsem neměl frézku a teď už mám čtyři :smich: :smich: :smich: :smich: Letos v lednu jsem se vyskytl "ve správnou dobu na správném místě", protože se rušila jedna nejmenovaná firma a přišli jsem k ledasčemu :typek: No ale o tom zase až jindy :)

A teď ta nejdůležitější zpráva.......čekáme s manželkou přírůstek - a měl by to být kluk :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Termín máme koncem března, takže na traktor nebude už vůbec čas......ale potom zase na to budeme dva, takže to bude dobrý 8) Takže Pawko, nebyl si daleko od pravdy.....sice mi tu nic neběhá, ale bude :friends:

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#2143 Nový příspěvek od pawka »

Mám dobrou zprávu, mi to čekáme v dubnu!!! Tak kamaráde, všechno nej! Všichni z fóra tady na čekají a jsme rádi že ses ozval!
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#2144 Nový příspěvek od Ondras83 »

S prvním to byla pohoda, já stavěl barák a manželka se o něj v klidu sama postarala. Teď už mu je 4,5 a druhýmu v prosinci rok a to už nemáš na nic čas. Jak přijedu z práce, manželka je psychicky i fyzicky hotová a tak do dílny až jdou kluci spát a druhý den do práce, takže v dílně od 8 do 10 a hotovo... takže to akorát roztahas a jdeš spát...do toho další a další povinnosti, kterých jsem si nabral nějak víc a doma se mi práce na traktoru na měsíc táhnou celou zimu a stejně to všechno nestihnu...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Isuzetor 2108

#2145 Nový příspěvek od Lukashil »

uz jsem si rikal zda zijes :) priteli vesele a negativni a pevne zdravi v roce pristim :friends:
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“