Traktor od Novak - generální oprava.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#121 Nový příspěvek od novak »

Tak se rok s rokem sešel. Stačilo najet cca 25 mh a docela výrazně stoupl výkon motoru. nyní na 3 na převodovce Desta a 4 na přev. Multicar táhne vozík do kopce.
Předtím nechtěl jet ani samotný traktor. Motor opravdu bere hodně málo nafty. Fakt velká spokojenost. Kouřivost se zlepšila jen minimálně. ??
Při běžmém ježdění se motor špatně ohřívá. Zkoušel jsem orat, tak se teprve trochu ohřál. Ještě že jsem tam udělal otevíratelný ten boční kryt na chlazení motoru, takže se velké množství vzduchu vypouští ven a nejde na válce dokud se motor neohřeje, což je téměř pořád.
Zdravím jestli to bude někdo číst.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#122 Nový příspěvek od novak »

Tak se rok s rokem sešel. Stačilo najet cca 25 mh a docela výrazně stoupl výkon motoru. nyní na 3 na převodovce Desta a 4 na přev. Multicar táhne vozík do kopce.
Předtím nechtěl jet ani samotný traktor. Motor opravdu bere hodně málo nafty. Fakt velká spokojenost. Kouřivost se zlepšila jen minimálně. ??
Při běžmém ježdění se motor špatně ohřívá. Zkoušel jsem orat, tak se teprve trochu ohřál. Ještě že jsem tam udělal otevíratelný ten boční kryt na chlazení motoru, takže se velké množství vzduchu vypouští ven a nejde na válce dokud se motor neohřeje, což je téměř pořád.
Zdravím jestli to bude někdo číst.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#123 Nový příspěvek od novak »

Zima na krku, je třeba upravit traktor. Měl jsem jen mechanické řízení (skříňka řízení asi z Trambusu) - velká vůle ale hlavně šlo řízení velice z těžka.
Sehnal jsem tohle řízení (prý Citroen BX)

Obrázek
Obrázek

Asi bych ho dal podýlce pod traktor a využil jen jednu stranu.

Obrázek

Mohl bych to zapojit do svého hydraulického okruhu ??
Poradí mi někdo????
Díky předem.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#124 Nový příspěvek od Ondras83 »

kopiruj odeme http://ondras83.rajce.idnes.cz/MUJ_MAZLIK1#DSC_0298.jpg

nakonec jsem pouzil uchyt na hreben rizeni takovej, aby spojovacka vedouci od kola byla co nejvic proti samotnymu hrebenu, aby se nevyvracel v pouzdrech v prevodce...proste se snaz to mit cely co nejvic v ose, jinak to bude hodne namahany a zacne to tyct

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#125 Nový příspěvek od Terablick »

Pokud jde o zapojení do okruhu, tak ano, neměl by to být problém. Úplně správně by to tak být nemělo, ale vzhledem k tlakům jaké tam reálně budou a jak často/dlouho, bych se nebál normálně to zapojit za rozvaděč. To samozřejmě platí jen pro mechanické řízení s posilovačem, nikoliv pro orbitroly :) To jen kdyby mě někdo chytal za slovo, protože u orbitrolu to nejde takhle použít :) Bylo by potřeba to vyzkoušet jestli to bude posilovat i když bys třeba zrovna použil některou funkci hydrauliky. Jinak by nic moc hrozit nemělo. Bylo by ale dobré mezi rozvaděč a řízení vřadit ještě přetlakovej ventil nastavenej dejme tomu na 50 barů, aby se nestalo že do toho řízení pude moc velkej tlak. Možná by stačilo i míň :) Víc než 80 bych určitě nedával, jen pokud by se ukázalo že to opravdu nestačí ani na běžnej provoz, ale to si nemyslím :) Samozřejmě je potřeba vhodně to přepákovat :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#126 Nový příspěvek od Ondras83 »

a to uz se nikam neda vlozit hydr. cerpadlo ze serva z auta?...

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#127 Nový příspěvek od novak »

Ondras83 píše:a to uz se nikam neda vlozit hydr. cerpadlo ze serva z auta?...
Díky za reakci.
Asi bych to dal do stávajícího okruhu a vložil ten přetlat. ventil, jak píše Terablick. Není moc místa na další nádržku čerpadlo a pod. No ještě uvidím.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#128 Nový příspěvek od novak »

Terablick píše:Pokud jde o zapojení do okruhu, tak ano, neměl by to být problém. Úplně správně by to tak být nemělo, ale vzhledem k tlakům jaké tam reálně budou a jak často/dlouho, bych se nebál normálně to zapojit za rozvaděč. To samozřejmě platí jen pro mechanické řízení s posilovačem, nikoliv pro orbitroly :) To jen kdyby mě někdo chytal za slovo, protože u orbitrolu to nejde takhle použít :) Bylo by potřeba to vyzkoušet jestli to bude posilovat i když bys třeba zrovna použil některou funkci hydrauliky. Jinak by nic moc hrozit nemělo. Bylo by ale dobré mezi rozvaděč a řízení vřadit ještě přetlakovej ventil nastavenej dejme tomu na 50 barů, aby se nestalo že do toho řízení pude moc velkej tlak. Možná by stačilo i míň :) Víc než 80 bych určitě nedával, jen pokud by se ukázalo že to opravdu nestačí ani na běžnej provoz, ale to si nemyslím :) Samozřejmě je potřeba vhodně to přepákovat :)
Díky za reakci.
Říkáš zapojit za rozvaděč? Myslel jsem že za čerpadlem, do hadice, která vede k rozvaděči vložím odbočku, od ní půjde hadice neb trubka k tomu řízení. od řízení bych dal trubku do nádržky.

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#129 Nový příspěvek od Milan134 »

Pozdravujem, Váš traktor študujem, prečítal som vlákno niekoľkokrát.
Zaujíma ma, či ste s prestavbou už komplet hotový? Predpokladám: Áno, keďže prešli už 5 rokov. Tak ako to dopadlo? Tu uzávierku ste dorobili? Veľmi ma zaujíma... Ako ste s prestavbou spokojný? Alebo co by ste urobili inak? Nechávam sa inšpirovať...

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#130 Nový příspěvek od novak »

Děkuji předem za Vaší reakci.
Traktor zůstal v té podobě jak je ke konci mého příspěvku popsán a vyfocen. Na posilovač řízení již nedošlo. Uzávěrku, i když byla prakticky dopodrobna vymyšlena jsme také nerealizovali. Velice pomohly nové zadní pneumatiky. Kouřivost motoru se časem také velice snížila. Jinak s motorem veliká spokojenost. Odpadla starost o chladící kapalinu. V zimě jenom vložím baterii a chytne na první pokus.
Tak mě dál nenapadá o čem bych se měl ještě zmínit. Když budou nějaké dotazy rád odpovím.

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#131 Nový příspěvek od Milan134 »

Zaujíma ako ste mali dopodrobna vymyslenú tu uzávierku, pomohlo by mi to :-) Ten posilňovač riadenie, tak ako je opisovaný by slúžil…? Ďakujem.

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#132 Nový příspěvek od lavida »

Moja vlastná skúsenosť s takým riešením posilovača.Funguje perfektne a bez problémov.V pohode sa dalo riadiť jednou rukou.Inak som mal riešený spoj medzi koncom posilovača,teda miestom,kde je usadená spojovacia tyč na telese posilovača a napojemím na samotnú nápravu.Rozdiel spočíva v tom,že som využil to,že v mieste toho napojenia spojovacej tyče je od výroby na spojovacej tyči otočný kĺb,takže som fakticky len predĺžil spojovaciu tyč a napojil ju na nápravu.Fotky bohužiaľ už nemám.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#133 Nový příspěvek od novak »

Milan134 píše:Zaujíma ako ste mali dopodrobna vymyslenú tu uzávierku, pomohlo by mi to :-) Ten posilňovač riadenie, tak ako je opisovaný by slúžil…? Ďakujem.
Uzávěrka byla vymyšlena, ale nebyla přesně rozkreslena na výkresu. Ten můj použitý diferenciál byl vlastně předek z vysokozdv. vozíku Desta. Ten má v sobě ještě dodatečný převod do pomala. Na každé to portálové kolo měly být našroubované příruby za kterých by vycházely drážkované hřídele a ty se měli propojovat přesuvníkem ovládaným přes ten revizní dekl nahoře na tom diferáku. Vzhledem k tomu, že traktor byl po celkové přestavbě a dobře vše fungovalo, už se nám nechtělo to celé znovu rozebírat. Jak jsem již řekl, velice se zlepšila trakce v terénu po namontování nových pneumatik.

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#134 Nový příspěvek od Milan134 »

Veľmi ďakujem za Vaše odpovede. Zaujíma ma to, keďže mam podobne zadok traktorčeka - vlastne predok z vysokozdvižného vozíka Desta. Chápem to dobre, ze pri nových pneumatikách na kolesách je už dobra trakcia v teréne a nepotrebuje uzávierku…?

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#135 Nový příspěvek od novak »

Zadek z Desty, řekl bych, je opravdu velice vhodný pro takový traktor. Jeho velká váha velice pomáhá k vyšší trakci. Když jsem traktor původně vyráběl, zhotovil jsem si i nářadí k orbě atp. Toto jsem však dlouho nevyužíval. Nyní po namontování nových pneumatik jsem prováděl orbu u mého příbuzného a ta trakce stoupla snad o 200 %, nebyl vůbec žádný problém. Tento zadek má také velkou výhodu díky tomu portálovému převodu. Za motorem mám 1. převodovku Mulicar a pak originál převodovku Desta. Když zařadím na obou převodovkách jedničky tak ten nejpomalejší pohyb je tak akorát. Když na Multicar dám 4 a Destě 3 tak traktor jede max asi 22km/h, což je také dostačující. Dej pozor s první převodovkou na její smysl otáčení. Jinak nelze zařadit na Destě 3.
Jak jsi daleko s výrobou ?Jsi na tomto fóru ?

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“