Traktor od Novak - generální oprava.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#136 Nový příspěvek od Milan134 »

Som na tomto foru:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 3#p1598763
Poslednu dobu som tam nic nedal.
No mam spojene a spasovane prevodovky aj motor, chcem to poistit "pomocnym ramom".
Teraz prerabam tu prednu napravu, chcem ju tam dat otocenu hore. Skusim prerobit to riadenie co tam je...
Zamyslam sa nad vymenou oleja v prevodovkach, diferenciali aj v motore. Aky olej ste pouzili do prevodoviek, diferenciala a asi kolko ho potrebujem, kde kolko ide? Aky motorovy olej dat to motora Š.1203, kolko ho potrebujem? Teraz je v prevodovke Desta nejaky olej, co je ak cierna kaša. Ako a cim preplachnut prevodovky od necistot?
Budem vdacny za Vase odpovede.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#137 Nový příspěvek od novak »

Množství oleje v diferenciálu Desta si moc nepamatuji (asi kolem 10 l). Všiml jsem si, že chceš použít jako 1. převodovku 5 ti kvalt Š 1203. Již jsem se zmiňoval, že abys využil při jízdě dopředu všechny 3 kvalty na převodovce Desta, musíš zajistit správný smysl točení. Já jsem v původním traktoru měl motor Škoda Octavia (stará) s orig převodovkou a přes kříž jsem napojil převodovku Desta. Traktor dopředu jezdil jen na 2 kvalty (dozadu na 3) - bohužel. Max rychlost celkem postačovala )asi 20 - 22 km/h, Ale motor neběžel na volnoběh a proto byla docela velká spotřeba. Když jsem tam dal ten diesel Slavia, tak ten měl stejný směr točení jako ta Škodovka. Tak jsem sháněl převodovku, která změní směr točení. To byla převodovka Multicar a když se vše sesadilo tak mohu zařadit na Destě 3 a motor se jen převaluje a jede to taky stejnou rychlostí. Myslím si, že když použiješ tu 1203 převodovku tak budeš řadit jen 2. a dopředu budeš jezdit na spátečku na Destě.
Původně jsem to zkoušel nějak odblokovat v té převodovce Desta, ale nešlo to. Vše je snad dost podrobně popsáno někde na nižších stránkách mého traktoru.
Ať se daří.

Milan134
Příspěvky: 34
Registrován: sob lis 16, 2019 10:33 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#138 Nový příspěvek od Milan134 »

Som si vedomi ze budem jazdit na spatecku na Deste a mat na prevodovke Desta len 2 rychlosti. 1. prevodovka je len 4q Š1203. Pouzil som co som mal. Manzelka uz namieta, ze kolko vela peniazi som uz do toho dal a nie je to este hotovo.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#139 Nový příspěvek od jirik610 »

Milan134 píše:Som si vedomi ze budem jazdit na spatecku na Deste a mat na prevodovke Desta len 2 rychlosti. 1. prevodovka je len 4q Š1203. Pouzil som co som mal. Manzelka uz namieta, ze kolko vela peniazi som uz do toho dal a nie je to este hotovo.
manželka ? On někdo mluvil ? tady je špatná akustika "cez ten poroxid to akosi neprechádza ,či čo" - no ono to stojí hodně peněz to zase jo a ještě mi prosimtě řekni kolikrát ti poryla zahradu ? kolikrát vodnesla z lesa dřevo na zádech ? jestli nikdy ? tak ju nech jednou tu zahradu zrejpat ať ví o čem mluví! jo to ta moja taky měla plnou hubu keců , do chvilky než podávala kyble na zabetonování stropa na sklepě rukama tejden tahem - pak sem ji řekl že se bude dělat věnec pod střechu na stodole a že jdu koupit krámy na čelní nakladač a bude to stát 20 tisíc korun a jelo to na novo keci ,keci ,keci - tak sem se jen zeptal budeme to zase zalivat z kybla? - nakladač skoro hotovej v laku a na konci tohohle tejdna budu mět hadice a rozvaděč . takže tak !

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#140 Nový příspěvek od harijaro »

Bolo by nejaké foto toho nakladača

Hejňa
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 10, 2020 9:30 pm
Bydliště: Přerov

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#141 Nový příspěvek od Hejňa »

Zdravím, nemá někdo fotky z dodělání uzávěrky na ten diferak z desty ? Mám to v plánu dělat, ale potřebuji nějakou inspiraci. Fotky co tu byly kdysi dané nejsou zobrazit. A když jsem našel někoho kdo uzávěrku má, tak buď neodepisuje a nebo se mu to fotit nechce

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“