Traktor od Novak - generální oprava.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#106 Nový příspěvek od novak »

Zkouším vložit video z první jízdy.
http://www.youtube.com/watch?v=vyLJw5rO4wc
Ještě se musí dodělat výfuk, jak se na traktor patří. Zatím je tam jen provizorní koleno.
Naposledy upravil(a) novak dne ned dub 07, 2013 5:50 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#107 Nový příspěvek od novak »

Tak jsem tam dnes nalil 10 l nafty, zaznamenal stav 3 provozní hodiny, tak uvidím kolik hod. to na těch 10 l natočí. Zatím jsem to co byl motor v provozu neohřál. Čidlo teploměru je ve vaně ve vypouštěcí zátce. Tak za to asi musím něco těžkýho zapřahnout a pořádně to rozjet. Aspoň vyzkouším maximálku. Tachometr nemám, tak asi podle GPS.?

Vlada
Příspěvky: 496
Registrován: stř lis 19, 2008 10:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#108 Nový příspěvek od Vlada »

můj odhad (podle mýho traktůrku,beru v potaz že máš větší obsah) je cca 2-3,5l/h,podle vytížení,když budeš jezdit kolem volnoběhu,tak budeš muset na podzim ještě 2 litry vylejt. :smich: (když sem nalyl do 25ky plnou tak to bylo na půl sezony)
jak už sem ti psal,nemůžu si pomoc ale tvůj stroj vypadá jak seriovka,pěkně si ho vyfešákoval,dej pak nějaky videjko z akce
neuznavam slovo "nejde",všechno jde něco holt na h....

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#109 Nový příspěvek od novak »

Vlada píše:můj odhad (podle mýho traktůrku,beru v potaz že máš větší obsah) je cca 2-3,5l/h,podle vytížení,když budeš jezdit kolem volnoběhu,tak budeš muset na podzim ještě 2 litry vylejt. :smich: (když sem nalyl do 25ky plnou tak to bylo na půl sezony)
jak už sem ti psal,nemůžu si pomoc ale tvůj stroj vypadá jak seriovka,pěkně si ho vyfešákoval,dej pak nějaky videjko z akce
Díky, k seriovce to má hodně daleko, jsou tady na foru hodně lepší. Co máš za traktor, jakej motor?

Uživatelský avatar
Bémas
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 07, 2010 8:10 pm
Bydliště: Studénka-Vysočina

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#110 Nový příspěvek od Bémas »

fakt nádhera.všechno k sobě pěkně sedí! 8) 8)

Vlada
Příspěvky: 496
Registrován: stř lis 19, 2008 10:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#111 Nový příspěvek od Vlada »

neuznavam slovo "nejde",všechno jde něco holt na h....

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#112 Nový příspěvek od novak »

Jak už jsem psal, ten motor Slavia 2S90A byl nový. Zdá se nám, že dost kouří, hlavně při přídání plynu. Není tam třeba větší dávka paliva než se zajede? Výfuk je vevnitř černý, takový zadechtovaný, olej zatím nežere. Může to tak být, nebo dát zkontrolovat vstřik. dávky ?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#113 Nový příspěvek od Terablick »

Novej motor se musí zabíhat. Jednak se nemá vytáčet a zatěžovat, a jednak si sedá... Během záběhu jde nad píst víc oleje = kouří, dehtuje atd :). Čím delší záběh mu dopřeješ, tím líp. Nevytáčet a hlavně nezatěžovat :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#114 Nový příspěvek od vlk »

novak píše:Dneska venku konečně trochu svítilo, tak jsme ho vzali trochu vyvětrat a udělat konečné fotky.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Ještě je třeba dodělat výfuk aby to foukalo dolů pod traktor.
Převodovka a zadek se zatím nenatíral, protože po sezoně bude třeba udělat GO převodovky a uzávěrku difu.

Máš to móóóc pěkné,klobouk dolů. :pohar:

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#115 Nový příspěvek od novak »

Díky Vlku, Tvůj traktor sluduju, na Tebe nemám, máš to udělaný do takovejch detailů, to se moc nevidí. A hlavně 4 X 4. Ať to šlape.

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#116 Nový příspěvek od vlk »

novak píše:Díky Vlku, Tvůj traktor sluduju, na Tebe nemám, máš to udělaný do takovejch detailů, to se moc nevidí. A hlavně 4 X 4. Ať to šlape.
Díky,ale nech na hlavě zase taková hitparáda to není.Ale Tobě se to opravdu povedlo už jenom ten motor,který jezdí za hubičku a to zpracování taky nemá chybu. 8)

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#117 Nový příspěvek od novak »

Tak nám nějak zdálo, že ten motor dost kouří. Nejčastější rady byly - začít vstřikama. Vymontovali jsme je a mechanik je vyčistil v ultrazvuku. Výrazně kouřivost poklesla. Teď jsou ve výfuku suché černé saze, předtím to bylo jako dehet. Asi jak ten motor cca 20 let ležel ve skladu tak tam vznikl problém. Také jsme přemýšleli jestli nejsou přirezlé stírací kroužky, ale snad ne, to by to teď bylo taky masné ve výfuku. Budu sledovat jestli to nežere olej.
Podle GPS jsem měřil max rychlost, je 25 km/h, to bohatě stačí.
P.S. Poraďte prosím po kolika hod. vyměnit prvně olej v motoru - mám zatím natočeno cca 10 hod.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... AhTXYX1AsI

Ještě foto nového výfuku.Obrázek

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#118 Nový příspěvek od novak »


Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#119 Nový příspěvek od Terablick »

A sakra. Tak držím palce ať jsou škody co nejmenší :(
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor od Novak - generální oprava.

#120 Nový příspěvek od novak »

Ještě si dovolím pár poznatků snovým motorem.
Startování probíhá bez problémů, stačí nepatrně přidat plyn a chytne napoprvé, ale uvidíme až budou mrazy. Parkuje venku pod přístřeškem -no až bude pořádně promrzlý tak se teprve uvidí.
Byl trošku zádrhel v elektrice problémy s dobíjením - vyměněn alternátor za Favorita a snad dobrý.
Taky když se delší dobu nejelo, tak byla vybitá baterka. Při proměření jsem zjistil, že stále protékal hodně malý proud i při vypnutém klíčku. To nechápu, než bych to celé odpojoval a proměřoval tak jsem tam dal odpojovač.
Trochu vadí kouřivost, ale potřeboval bych to porovnat s jinými motory.
Jinak výkonově postačující, hodně pomohlo využití III. př. stupně na převodovce Desta, dá set jet rychleji na menší otáčky když ovšem není veliká zátěž.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“