Domácí Traktor a Policie ČR

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Mali
Příspěvky: 14
Registrován: čtv dub 23, 2009 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Domácí Traktor a Policie ČR

#1 Nový příspěvek od Mali »

Čím musí být vybaven dom.traktor aby se s nim mohlo jezdit na silnici mat to asi 1km na louku od domu.děkuji za odpoved

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#2 Nový příspěvek od pepa.traktor »

no trošku stroze hlavně odvahou :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Valach
Příspěvky: 58
Registrován: úte pro 28, 2010 12:56 pm
Bydliště: u Vizovic

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#3 Nový příspěvek od Valach »

Jestli nemáš STK,Emise a pojistku tak možeš jezdit jen po kuchyni,
na cestě nemáš co dělat ale většinou se to ve větší míře přehlíží,záleží na chtěné či nechtěné "slepotě" daného policisty.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Mali píše:Čím musí být vybaven dom.traktor aby se s nim mohlo jezdit na silnici mat to asi 1km na louku od domu.děkuji za odpoved
Svetlami brzdami, aby si bol cim menej napadny, a hlavne nesposobit pruser. 1km nieje vela.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#5 Nový příspěvek od kucmar »

Bohužel vybaven může být čím chce, ale stejně na cestu legálně nesmí :-/ .

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#6 Nový příspěvek od Atlan »

To je pravda ... Ale ked bude mat tie veci a troska vyzerat k svetu nevzbuduje pozornosť inak sa to urobiť neda....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#7 Nový příspěvek od kenybz »

Nejbezpečnější a zcela legální je to na podvalu...
ináč záleží na policajtovi...... a stále míň a míň to tolerují
možeš dostat pěkného flastra.
Jezdit mořeš enom po vlastním pozemku a kdyby sa ti náhodů neco stalo tak ti ani pojišťovna nic nedá.
Pokáď to nejde jinama tak si projeď trasu třeba nakole a zjisti jestli je "čistý vzduch" a val..
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#8 Nový příspěvek od jirik610 »

i s domadělem můžeš na silnici , musíš mět zaplaceny poviny ručení a musíš svítit nebo být nějak jinak viditelně ozančenej a myslím že podle nejnovějšího dodatku musíš být označenej jako překážka odrazkama ale to už nevím určitě -pak můžes nejkratší cestou na vlasní nebo tobě pronajatý pozemek přičemž musíš prokázat že jedeš právě tam tento zákon byl několikrát novelizovanej ale nikdo ho zatím nezrušil a bylo to zakotveny už v první vyhlášce o provozu na pozemí komunikaci ........ to by asi ani vari a tery přece nesměly za vrata a na babetu by ses chdil taky jenom dívat ne

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#9 Nový příspěvek od Milhauss »

No jo ale originály TK,variny,PFky apod.,jsou tovární výroby a ty by měli míti papír a na něm že jsou schválený pro provoz na pozemních komunikacích,jak jsou stroje z druhé či třetí ruky a papír nemaj,na silnici nesmí. ale mělo by jít přes výrobce tento papír získat. Jak je to s domadělama,to nevím,ale jestli ej to tak,paráda. Zeptám se na pojištovně,alespoň tu pojistku bych si zařídil,ať mám alespoň něco

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#10 Nový příspěvek od jirik610 »

Milhauss píše:No jo ale originály TK,variny,PFky apod.,jsou tovární výroby a ty by měli míti papír a na něm že jsou schválený pro provoz na pozemních komunikacích,jak jsou stroje z druhé či třetí ruky a papír nemaj,na silnici nesmí. ale mělo by jít přes výrobce tento papír získat. Jak je to s domadělama,to nevím,ale jestli ej to tak,paráda. Zeptám se na pojištovně,alespoň tu pojistku bych si zařídil,ať mám alespoň něco
nejkratší cesta platí i pro koníka a žebřiňák,kvůli kterejm to bylo primárně vymyšleny a my s domadělama do toho spadáme taky

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#11 Nový příspěvek od jirka_holub »

Co ? Konik i zebrinak si prece muzou jezdit kam potrebujou a ne nejkratsi cestou.
Tvoje tvrzeni se mi nejak nezda :nene:
Dej sem prosim odkaz na ten zakon :obchod: a nebo citaci te pasaze kterou mas na mysli.
Ale dost pochybuju, ze se z toho vyklube neco uzitecneho pro domadely ... uvidime ..:friends: .
Diky.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#12 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,také silně pochybuju,že to je lěgální,musíš si dať pár piv a nejaků půlku na kuráž a to by v tom býl čert aby s jím neujél aj s fůrů. :smich: Já sem jím ujél dycky celkem bez probľémů,gdysi,před nejakýma dvaceti roky,šak sem tu o tom snáď už gdysi psál,odbočíl sem na boční asfaľtku co vede na jedny paseky a už sem jich před sebe nepustíl.Hůkali jak steklí,jél sem v klídku pomály pomály kiľák a při první přílěžitosti sem odbočíl na polě a horama dom.Neměli šanci,jedině,že by ňa zastřelili aj s tchánem,s kerým sem jél aj s vlěčků futra.Tehdá těžko,pověčině to byli normální lidi alě dneska tam je dejaký Jaryn,tož člověk hovno ví,či by po mně nefľák z kvéra.No,byla rozhodně iná doba,gdyž sem stavíl,tož sem jezdíl triálem,dobrých pět kiľáků do sůsední dědiny do stavebnin a po dědině sem brkál skoro deně a to nejsme dědina,hen nejakých páru chalup,že bych přejél negde kůsek přez cestu,přez dva tisíce obyvateľ,tagže kiľometr je tu nic.Šak,zrovna v sobotu sme balili seno a doma ani pivo,tož sem hýpnůl na triála a zháňál pivo po hospodách,objél sem jich štyři a zehnál sem enom dvě piva.Tož to sem čuměl,jak sa na dědině chľašče,kurvy jedny,všecko měli vypité,jediné co všade měli,byla pľzeň za třicet tři kačky.Nakonec sem zehnál u kámoša,kerý nedá bez bedny ani ranu,aspoň osm a to ně jich dál enom proto,že už sa vlomíl do vína.Ty volě,chľastem sem začál aj skončíl.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#13 Nový příspěvek od ota »

Už se to tady někde řešilo, jestli můžeš, nemůžeš na silnici. Zatím nemám přímou zkušenost. Zkoušel jsem na tu pojišťovnu. Ptal jsem se zatím jen u dvou. U České mi řekla za přepážkou, abych si s tím jezdil po zahradě a na to že to nejde. V druhé Alianz mi povídala abych si opsal číslo motoru a rámu a že to sepíšeme. No ale já nemám čísla, to je domádo. No tak prej si tam něco vymyslete a bude. Ale kdyby něco, tak to bude průser. Když něco zaviním tak to asi odnesu i když to ručení budu mít. Že to nepatří na silnici a tak prej to ručení mi je platný jen když by mě policie zastavila a kontrolovala. Ale psalo se tady o tom, že když trafíš prevía, tak je to jedno, menáš tam stejně co dělat.
Jednou chytli bráchu kolegy z práce. Jel s TKčkem. Chtěli papíry měl, ptom povinné ručení měl, potom povinou výbavu měl, a nakonec chtěli kde má papír na to dřevo co veze na tom valníčku. Neměl a tak ho to stálo 1000 Kč. Měl to s hajným tak, že si to bude v lese čistit a odvážet kvuli tomu, aby mu to nikde neukrad a papír že mu hajnej přiveze až pojede okolo. Nic nepomohlo, musel zaplatit!

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#14 Nový příspěvek od xxmm »

sem zběžně prošel zákon Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích
a z něj pro domaděl použitelná Hlava II SCHVALOVÁNÍ TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI JEDNOTLIVĚ VYROBENÉHO SILNIČNÍHO VOZIDLA v tý je v prdeli že se řeší emise škodlivin (a dá se očekávat požadavek na EURO5) a ČÁST PÁTÁ PŘESTAVBA SILNIČNÍHO VOZIDLA tady asi §73 písmeno c) změna druhu karoserie nebo nástavby, pro které se mění účel a způsob použití silničního vozidla,

pak § 83 Přestupky oddíl 1 písmeno d) jako provozovatel silničního motorového vozidla nebo přípojného vozidla provozuje vozidlo, které je podle § 37 technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, a oddíl 2 Za přestupek podle odstavce 1 písm. c) lze uložit pokutu do 10 000 000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. e) lze uložit pokutu do 5 000 000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. f) lze uložit pokutu do 500 000 Kč a za přestupek podle odstavce a), b), d) lze uložit pokutu do 50 000 Kč. V blokovém řízení lze uložit pokutu do 5 000 Kč.

nebo tahle http://www.zlin.eu/page/69783.vyjimka-z ... iii-tridy/

každopádně začátek je u našich ouředníků, přeju klidnou hlavu a hodně štěstí

Špica
Příspěvky: 45
Registrován: stř lis 26, 2008 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domácí Traktor a Policie ČR

#15 Nový příspěvek od Špica »

Milhauss píše:No jo ale originály TK,variny,PFky apod.,jsou tovární výroby a ty by měli míti papír a na něm že jsou schválený pro provoz na pozemních komunikacích,jak jsou stroje z druhé či třetí ruky a papír nemaj,na silnici nesmí. ale mělo by jít přes výrobce tento papír získat. Jak je to s domadělama,to nevím,ale jestli ej to tak,paráda. Zeptám se na pojištovně,alespoň tu pojistku bych si zařídil,ať mám alespoň něco

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“