Ziguliacik 2 ?

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Ziguliacik 2 ?

#241 Nový příspěvek od Angel »

tak jak to popisuješ by to letos mohlo přežít ale průběh stavby napoví víc

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#242 Nový příspěvek od Atlan »

Snad to vydrzi, mam len 50 gulatinu doma tak som jej prisposobil loziska 42*25*9 snad tie dva v rade nieco vydrzia....Obrázek ...kupat sa to bude v oleji, dole je elektro magneticka spojka v lavo rozvodove koleso lada (mam aj krajsie ale toto som nedavno doniesol od kamosa) celkovo budu 3 taketo kolesa... teda ak si to nerozmyslím a nepojdem dole s otackami, predpokladam ze motor bude tocit nejakych 2000ot v prevodovke to pojde na polovicu tj 1000 a tymi sa budu otacat bubny na kose.... ak by som nahodil male kolesa tak zasa o polovicu mensie 500ot tak uvidim. Dost to na tesno vychadza domcek pre tu uhlovu prevodovku bude z jaklu 8*8cm hrubka steny 5mm tak ze by to malo stacit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
mavexx
Příspěvky: 119
Registrován: úte pro 28, 2010 8:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ziguliacik 2 ?

#243 Nový příspěvek od mavexx »

na ktoru starnu od Košic bývaš ako to možeš zverejniť?
makam teraz v Košiciach ,možno by som niekedy zabehol pozrieť na tvoj stroj ak možno.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#244 Nový příspěvek od Atlan »

Pisal som SZ.
Troska som pokrocil... snad sa to nerozleti po nastartovani :D
Přílohy
76.jpg
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#245 Nový příspěvek od Atlan »

Nejako nikto nesleduje lucnu techniku tak to dam sem. Použit na kosacku nože o dlzky 60cm alebo plech v tvare kruhu caa50cm a dva kratke noze caa 5cm _? o ten dlhy noz mam obavy ked chytim krtinec drevo koren kamen a podobne...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#246 Nový příspěvek od Terablick »

To bych sám rád věděl. Taky bych potřeboval 3x 60cm nůž, ale já chci jakoby vertikální mulčovač, takže plech a "žabky" použít ani nemůžu. Do nějakých 50cm se nože dělaj běžně (na zahradní sekačce mám 45cm nůž s výhozem), ale jestli těch 10cm navíc už je moc - těžko říct :-/ . Ale matně si vzpomínám, že jsem viděl snad i 70cm nože - někde v Agrozetu nebo tak. Nevím z čeho (na co) byly. Ale byly celkem masivní, možná tak 3-5mm silný.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#247 Nový příspěvek od Atlan »

zbezne som nasiel http://www.mountfield.sk/kosacky-prislu ... ?offset=20 max 55cm tam maju.... TReba mi vyrobit :prace: dve osky...jaaaaak sa mi nechce :vztek: :-/
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#248 Nový příspěvek od Terablick »

Tak zrovna Mountfiled jsem fakt nemyslel ;-). Myslel jsem něco kvalitního. A hlavně oni jaksi nedělaj zemědělský sekačky. Tohle jsou nožíčky do zahradních sekaček. To nic nevydrží. Když už, koukl bych se u Husqvarny na nože do sečení k Riderum a zahradním traktorum :). Ale nad 50cm tam asi taky moc nebude (já mám 3x45cm a myslím, že se ještě dělá jedno širší sečení, ale tuším, že přes 150cm záběru to neni = max. 3x55cm nože). V tom Agrozetu maj právě zemědělský věci, a maj tam plno nožů na všechny možný stroje :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#249 Nový příspěvek od Atlan »

Stale som sa nerozhodol čo za nož tam dam... momentalne nemam plech na kotuc o priemere 49,5cm tak ze asi tam šupnem nejaky plocháč a bude. Ide to strašne pomaly.. nejake foto :D co uz mam, druhy domcek je rozpracovany, oska ma eššte len čaká. Material na ram mam, spodny plech tiež.
Přílohy
prevodovka, domcek s loziskami, remenica
prevodovka, domcek s loziskami, remenica
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Ziguliacik 2 ?

#250 Nový příspěvek od microhummer »

Paráda, chceme s Terablickem více fotek, že jo ? :friends: Budu řešit v zimě to samé. Nože jsem koumal tento týden ve Stihlu, mají i unašeče na nože ze Stigy po 200Kč za kus na hřídel s klínkem, asi do toho půjdu. hodně zdaru. 8)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#251 Nový příspěvek od Terablick »

No jasně že jo.. Fotek neni nikdy dost, a tohle zrovna je to co nás zajímá ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#252 Nový příspěvek od Atlan »

no maju noze aj 60cm http://www.kramp.com/shop/action/itemca ... 5%BE+Stiga

Ale k veci vyvoj prebiehal utajene :prace: keby sa nieco nepodarilo, ale dnes prebehol test :driver: viac menej uspešný :wink: az na par chybiciek s ktorymi sa viac menej počitalo... smyka remen, lebo som nedoriesil napinanie ale to je detail, horsie je ze sa objavili kovove piliny v prevodovke :red: musela sa vludit nejaka chybicka :vztek: tak ze ju rozhodim a pozriem, ale az niekedy neskor. Improvizoval som noze su upevnene na plochaci, kedze este nemam disky s priemerom caa 50cm, ale to sa podda. Nedockavost zvítazila tak som to musel testnuť. Inak na roztacanie nozou použite napinanie remena, nie žeby sa ta elektromagneticka spojka neosvedcila, ale budem musiet na nej este popracovať :prace: Noze rozbieham prikladanim kontaktu na bateriu prerusovane, lebo je to zahul roztocit troska, napriamo to nejde zdochne motor.
Mam 2 noze zaber 62cm spolu 124cm prekrivanie 1cm. Kedze nejaka hydraulika ma byt aj v predu na radlicu tak sa to bude nosit tam, lebo teraz ostava trava pod kolesami kedze ju posliapem ale nevadi furt lepsie ako rucne kosit.

nejake foto: vyroba ramu Obrázek
Montaz komponentov Obrázek
Poskladane pripravene na test Obrázek
Pri teste Obrázek
a este Obrázek
Po testovani Obrázek
Video je ale neviem kde ho nahram sa mi nechce registrovat na you tube.. ma 53MB.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#253 Nový příspěvek od Atlan »

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Ziguliacik 2 ?

#254 Nový příspěvek od Jarda-k »

Moc pěkný 8) ,stavím něco podobnýho. Jakej má výkon ten motor ? A ta spojky z klimy z toho je v pohodě ?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziguliacik 2 ?

#255 Nový příspěvek od Atlan »

Ked dobre pametam 6,5k. Tazko povedat mal by to zvladnut v pohode, ked nebude musiet sekat 0,5m travu ako teraz uvidim. Hm o spojke som pisal, problem je ze to potrebujes plynule roztocit... uvidim urobim obvod ktory bude postupne zvysovat napetie a tym sa reguluje plynuly zaber uvidim ako to bude chodit. Ale asi skor by som kupil spojkove celuste na vari+ spruziny, dal vytocit misku a tak vlastne okopiroval spojku co ma vari na motore. Lacne odskusane... pridas plyn a roztoci sa, vsetko plynule.
Napinacie kladky mam z rozvodu WV, meni sa to preventivne tak ze loziska su este ok a netreba nic vymyslat len priskrutkovať.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“