Hampír 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
buzičák
Příspěvky: 548
Registrován: stř kvě 06, 2009 2:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Hampír 4x4

#1 Nový příspěvek od buzičák »

Tak sem včera přivez Aro 10 a je čas po dlouhém váhání na stavbu traktorku 4x4 nevím ještě co tam dám zamotor to se uvidí postupem času nejdřív přijde na řadu rozebrání ara a co se nehodí tak odvézt do zběru co si budem povídat o času kterého moc neí tak to tím pádem půjde pomalu jestli máte někdo nějaké nápady tak to sem pište budu rád za každý nápad.

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor 4x4 aro 10

#2 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

co že jsi se rozhodl pro stavbu 4x4
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
buzičák
Příspěvky: 548
Registrován: stř kvě 06, 2009 2:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#3 Nový příspěvek od buzičák »

No zjednoho prostého důvodu podmínky vlese při orbě a 4x4 je prostě jiné kafe co si budem povídat a chci pořádný stroj tak prot 4x4 když už to budu stavět ta jedině4x4 ať užto stojí za to. akorád to asi nebude hned protože mám spoustu jiné práce k tomu tak se nechám překvapit jak to půjde a ještě sem zapoměl napsat co bi dělal když je čas a nudu prostě nesnáším tak prot tohle.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Traktor 4x4 aro 10

#4 Nový příspěvek od Toreto »

Ahoj kamarát :friends: Pozerám že aj ty sa chceš pustit do 4x4 ja na tom pracujem zatial to ešte nieje hotove ale raz dufa mbude :smich:
Možno pre teba nejaka inšpiracia ak nie tak aspom kukni :friends: :ano: viewtopic.php?f=2&t=21789 posledne stranky

Uživatelský avatar
buzičák
Příspěvky: 548
Registrován: stř kvě 06, 2009 2:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#5 Nový příspěvek od buzičák »

Děkuji Toreto aktuání dění a vívoje tvého traktorku tak trožku sleduji jak se to u tebe vivíjí tak sem se taky rozhodnul jít do toho ale uplně od začátku abi tě 4x4 nezáviděl tak sem se roní rozhodnul abi od tebe nebil po zadu a nezáviděl tě to je to blbé ale je to tak :friends:

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Traktor 4x4 aro 10

#6 Nový příspěvek od Toreto »

buzičák píše:Děkuji Toreto aktuání dění a vívoje tvého traktorku tak trožku sleduji jak se to u tebe vivíjí tak sem se taky rozhodnul jít do toho ale uplně od začátku abi tě 4x4 nezáviděl tak sem se roní rozhodnul abi od tebe nebil po zadu a nezáviděl tě to je to blbé ale je to tak :friends:
Tak nech sa darí v :prace: ja si sobotu idem zase užit :smich: Uložit a spravit úchity pod motor a prevodovku :jazyk:

Uživatelský avatar
buzičák
Příspěvky: 548
Registrován: stř kvě 06, 2009 2:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#7 Nový příspěvek od buzičák »

Tak ať se tě pěkně práce daří a povede se tě to abi si už brzo mohl :rally:

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#8 Nový příspěvek od tibik »

nič v zlom ale zožeň si prednú napravu z ARA-M461 ta z tej 10 stoji za zlamanú geršlu , sice na 10 je diferak priamo v strede ale asi budeš chcieť zužiť tak ti pasne aj z M-ky alebo napr.z samuraja alebo niečoho podobneho , menovane napravy maju síce 5-6 dier na naboji a 10 - 3 diery ale daju sa zohnať bubny do zadu priamo na 5 dierový disk s roztečou ako napr. NIVKA , SAMURAJ , VITARA , ARO 240 a pod. ;-)

Uživatelský avatar
buzičák
Příspěvky: 548
Registrován: stř kvě 06, 2009 2:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#9 Nový příspěvek od buzičák »

No necháme se zatím překvapit co a jak se vivine prozatím scháním názory a především to musím postupně rozebrat a kasli rozřezat a odvézt do šrotu abi mě tu nepřekáželi zbitečný krámi a pak se bude řešit skracování a co ajak sčím spasovat. Skusím se po nějaké nápravě kouknout a popřípadě koupit a abi nezapoměl mám dotaz jestli mělo Aro redukci a nebo ne protože ho moc neznám a ani moc nepamatuji tak bi rád dostal nějaké informace co to mělo a co ne vzhledem ktomu že jsem ročník 1977 tak o něm nevím skoro nic a ani sem se sním nesetkal ta předem děkuji za veškeré informace.

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#10 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

jasne desina je dobrej stroj ma redukce a predni nahon a na stavbu maleho 4x4 jsou komponenty dostacujici ,podivej na joutub co s desinama delaj :shock: to je mazec 8)

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#11 Nový příspěvek od tibik »

Vysvetlim prečo som proti origo náprave čo je na 10 . Nakolko som par zím jazdil na ARE 10 tak viem o čom to je , viac som opravoval naboje v prednej naprave ako sa jazdilo , ten košik kt. sa musí zapnuť z vonkajšej strane na naboji aby šlo 4X4 je nedomislena prkotina , niekto to zvara vnutri naboja - je to blbosť , ja som to vyriešil tak , že som dal namiesto košika 8mm gulatinku cca 6cm dlhu a bol pokoj až do doby kým sa neporúčali homo klby - potom ostava koleso po zatočení vyčlopené v smere a treba vyjsť von (afto na zdvihák a kolo napravyť )alebo dať spiatočku a zahrabnuť - toto sa deje pernamentne pri zapnutej 4X4 najprv na redukcii a potom po čase aj na normal 4X4 . Preto som na Čaučeskovu pomstu zanevrel na dobro , viac som pod nou ležal ako sa vozil :cert:

Uživatelský avatar
buzičák
Příspěvky: 548
Registrován: stř kvě 06, 2009 2:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#12 Nový příspěvek od buzičák »

Tak to si mě moc kámo :friends: nepotěšil :( nemám s ním žádné skušenosti tak všichni co o tom něco víte tak vás prosím o informace a názory co a jak každá rada dobrá nad zlato a informace,nápady a rady se vždycky hodí zatím kamarádi :friends: díky a držte palce při stavbě.

Uživatelský avatar
buzičák
Příspěvky: 548
Registrován: stř kvě 06, 2009 2:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#13 Nový příspěvek od buzičák »

Cau chlapi tak nikdo nic víc mě ktomu neřekne a nebo co,tak holt si budu muset schámět sám a co ajak skomletuju tak to nechám na tu chvíli až se začne stavět po rozebrání Ara tak sem vám alespoň vifotil dárce orgánu skterého se budou brát převážně věci a orgány.
Přílohy
Obraz0041.jpg
Obraz0042.jpg
Obraz0043.jpg

Uživatelský avatar
jirkaaro244
Příspěvky: 682
Registrován: sob led 03, 2009 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#14 Nový příspěvek od jirkaaro244 »

tibik píše:Vysvetlim prečo som proti origo náprave čo je na 10 . Nakolko som par zím jazdil na ARE 10 tak viem o čom to je , viac som opravoval naboje v prednej naprave ako sa jazdilo , ten košik kt. sa musí zapnuť z vonkajšej strane na naboji aby šlo 4X4 je nedomislena prkotina , niekto to zvara vnutri naboja - je to blbosť , ja som to vyriešil tak , že som dal namiesto košika 8mm gulatinku cca 6cm dlhu a bol pokoj až do doby kým sa neporúčali homo klby - potom ostava koleso po zatočení vyčlopené v smere a treba vyjsť von (afto na zdvihák a kolo napravyť )alebo dať spiatočku a zahrabnuť - toto sa deje pernamentne pri zapnutej 4X4 najprv na redukcii a potom po čase aj na normal 4X4 . Preto som na Čaučeskovu pomstu zanevrel na dobro , viac som pod nou ležal ako sa vozil :cert:
jo kamarade co stroji das to ti stroj vrati :jazyk: ja jezdim s arama 11 roku a zrovna jako se posere polosa na aru nebo dif tak se posere misak nebo patrol a zrovna ty volnobezky pokud jsou nastelovane jak maj bejt tak makaj a japonci co je nemaj tak je tam dodatecne montujou dela je AVM 8)drzim palce at se vede :friends:

Uživatelský avatar
buzičák
Příspěvky: 548
Registrován: stř kvě 06, 2009 2:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 aro 10

#15 Nový příspěvek od buzičák »

Díky jirkaaro244 taky si mislím co stroji dám to odněj můžu očekávat kámo :friends: a hlavně se ktomu musí člověk taky chovat jako ke stroji a ne jako k šrotu,jak se říká jak se sčím zachází tak se odchází. Jak mi říkal starší kolega v práci může bejt sto názoru a každý může bít jiný :( a pak si viber :'( a dal mi jěště jednu odpověď děláš si to prosebe tak si to udělej podle sebe a svích představ vždyť si to děláš pro sebe a když se něco po :zadek: nebo nepovede tak že můžu nadáva jen sám na sebe.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“