Nakladač - pohon hydraulikou

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Nakladač - pohon hydraulikou

#1 Nový příspěvek od hanz100 »

Cau lidi zacal jsem stavet malej nakladac napravu dam z avie zkratim ji ale muj problem je ze chci pohon hydraulicky (odpada razeni ) ne nejak moc komplikovany mam takovou ideu ze misto kardanu dam hned hydromotor ale nevim jakej typ. popripade na hydromotor napasovat snekovou prevodovku co se tyce motoru tak ten z avie nebo jsem nasel na netu 2 valec diesel asi 20 koni 2 hydrogeneratory 60L pro pohon a 40L pro praci pokud ma nekdo zkusenosti s hydromotory budu rad pokud se snima se mnou podeli[img]file:///home/pedro/Plocha/stroj1.bmp[/img]
Naposledy upravil(a) hanz100 dne čtv led 06, 2011 8:20 pm, celkem upraveno 2 x.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: pomoc s hydraulikou

#2 Nový příspěvek od Mako4991 »

Ahoj.
Nejak extra sa nevyznám,ale čo sa týka motora,tak ten 20-koňový dvojvalec dva takto veľké čerpadlá neutiahne. Radšej by som volil AVIU.

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pomoc s hydraulikou

#3 Nový příspěvek od allias75 »

hanz100 píše:Cau lidi zacal jsem stavet malej nakladac napravu dam z avie zkratim ji ale muj problem je ze chci pohon hydraulicky (odpada razeni ) ne nejak moc komplikovany mam takovou ideu ze misto kardanu dam hned hydromotor ale nevim jakej typ. popripade na hydromotor napasovat snekovou prevodovku co se tyce motoru tak ten z avie nebo jsem nasel na netu 2 valec diesel asi 20 koni 2 hydrogeneratory 60L pro pohon a 40L pro praci pokud ma nekdo zkusenosti s hydromotory budu rad pokud se snima se mnou podeli[img]file:///home/pedro/Plocha/stroj1.bmp[/img]

Podľa mňa je to dosť komplikované, teda pohon hydromotorom. Ja chodím denne na rolbe, tá ma pohon 3x3, v každom kolese je hydromotor.Tam je prakticky všetko na hydrauliku. O pohon čerpadiel , mimochodom sú tam tri za sebou sa stará štvorvalec diesel Perkins, 2000 ccm s výkonom 33kW. Chce to čistý olej, my tam máme dva filtre a samozrejme chladenie oleja.Myslím, že dosť zložité je v domácich podmienkach regulovať rýchlosť pojazdu, tá sa reguluje cez naklapaciu dosku a tá sa bežne doma nenachádza, bohužiaľ :-/ .
Toto je len môj názor,uvidíš, čo ti poradia ostatný

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: pomoc s hydraulikou

#4 Nový příspěvek od hanz100 »

NO myslel sem nahon jen na zadni napravu

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pomoc s hydraulikou

#5 Nový příspěvek od Tatraka »

Pro příležitostné použití nakladače je hydropohon složitý, drahý a zbytečný luxus.
Poháněná jen zadní náprava u nakladače není vhodná. Jakmile budeš nabírat lžíci zadní náprava se odlehčí a nehneš se z místa. Pokud bych dělal nakladač tak jedině
4 x 4.

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: pomoc s hydraulikou

#6 Nový příspěvek od hanz100 »

no tak dam 2 napravy ale zda se mi to velice jednoduchy odpada sposta veci jako je spojka rychloska brzdy. Hydromotor se da poridit kolem 1500 az 2000 tisic to mi neprijde mnoho , par hadic nejakej chladic oleje filtr co se tyce pojezdu nechci velkou rychlost je to pro domaci vyuziti co se tyce hydrauliky tak uz nejake zkusenosti mam (stipacka ,briketovaci lis a stavim podkop ) jedina vec co nevim je jaky hydromotory dik za odpoved
Naposledy upravil(a) hanz100 dne čtv led 06, 2011 10:37 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: pomoc s hydraulikou

#7 Nový příspěvek od jirik610 »

hanz100 píše:no tak dam 2 napravy ale zda se mi to velice jednoduchy odpada sposta veci jako je spojka rychloska brzdy. Hydromotor se da poridit kolem 1500 az 2000 tisic to mi neprijde mnoho , par hadic nejakej chladic oleje filtr co se tyce pojezdu nechci velkou rychlost je to pro domaci vyuziti co se tyce hydrauliky tak uz nejake zkusenosti mam (stipacka ,briketovaci lis ) jedina vec co nevim je jaky hydromotory dik za odpoved
hydromotor není hydropojezd , ono jde o to že musíš dodržet litráže , odvzdušnení filtry a hlavně u klasickejch hydromotorů (ne pojezdovejch) se velice blbě ladí jejich rozběh , je to prostě slozity a na to aby to mělo dostatečnej výkon a přijatelnou pohyblivost je to i nákladny , pokud se ale hodláš pustit do hydra tak je to jen tvá věc , jen bych možná nescháněl nápravy ale pásy - je to míň pracny než zkracovat dvě nápravy

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: pomoc s hydraulikou

#8 Nový příspěvek od hanz100 »

co se tyce pasu je pro me tabu mam spustu moznosti sehnat hydraulickych komponentu takze pro me hydromotor a hydropojezd je velka neznama vim ze mi tu nekdo nerekne kup hydromotor ten nebo ten jde mi o radu kdyz mi rekne sezen si hydropojezd a trochu upresni jakej typ budu jen rad za kazdou informaci diky za odpoved

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: pomoc s hydraulikou

#9 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, máš-li opravdu na to chuť, tak ti prodám originál hydromotory z bagru, mám tři, dva na pojezdu a jeden byl na točně.

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: pomoc s hydraulikou

#10 Nový příspěvek od hanz100 »

posli mi nejake fotky ten nakladac chci tak do tuny a cenu

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: pomoc s hydraulikou

#11 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, fotky skusím o víkendu a 1 000kč/ks.

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: pomoc s hydraulikou

#12 Nový příspěvek od hanz100 »

ok tak o vykend

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: pomoc s hydraulikou

#13 Nový příspěvek od hanz100 »

takze prave jsem si precetl o tom jaky pohon chci ten se naziva hydrostaticky pohon co se tyce regulace je o tom jaky otacky kladu na cerpadlo a kolik jajcky receno zatahnu za paku je to jeden z nerozsirenejsich a nejvyuzivanejsich pohonu dnesni doby stroju za rady vsem dekuji dam vedet jak dopadnu

Dibla
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 05, 2011 9:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladač - pohon hydraulikou

#14 Nový příspěvek od Dibla »

Ahoj.Ja jsem vloni rozdělával podobný nakladač kvuli motoru do sveho traktoru,byl tam dvouvalec doijč na tom bylo hydraulické čerpadlo a přes hadice na čerpadlo na zadní nápravu.Ta naprava má vlastní převodovku do pomala,ale nemá uzavěrku.Rychlost stroje byla řešena naklapěním pistového čerpadla na motoru.Mam stoho stroje vše kromě motoru,který mam ve svém traktoru.Tak jestli chceš zbytek ma na dílně a mužeme se domluvit.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladač - pohon hydraulikou

#15 Nový příspěvek od Petr Matula »

vesmes co nakladac pistove regulacni cepadlo uzavreny okruh a hydromotor pistovy. je to celkem mazec ale nam to funguje na firme paradne a to je skoro home vyroba

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“