TORNADO

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Jozefko11
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 21, 2010 6:37 am

Re: malotraktor z pf 62

#16 Nový příspěvek od Jozefko11 »

Mako4991 píše:
Jozefko11 píše:
josip píše:ja som to riesil retazou aby to nebolo dlhe ako pise mako a ak sa pustis do stavby tak pozom radsej pouzi prevodovku so skodovky a urob nieco take ako ma kenybz
no daco podobne ako kenybz by som chcel ale ked tam dam svoj cely system nebude mi to cuvat, ked to spojim na diferaku s retazou:?
Otočíš diferák a bude. A aj tak si myslím,že by to bolo vhodné napojiť na dif zo zadnej strany,tj otočiť ho naopak ako bol na 1203=výstupom dozadu a nemuselo by to potom tak trčať dorpredu. Vtedy by to malo fungovať správne a ten dif by to mal zniesť.
dakujem za radu a este jedna vec mam tam napravu kyvnu asi so skoda 1203 tu som cital ze sa skracuje tak ze sa odreze a da vysustruzit konus pri nabojoch na kolesach ?

Jozefko11
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 21, 2010 6:37 am

Re: malotraktor z pf 62

#17 Nový příspěvek od Jozefko11 »

josip píše:ja som mal na benzinovom prevodovku trabant zo zavarenym difom a retaz na os s kolesami nemal som diferak vlastne stale tahalo jedno koleso a druhe sa dalo pripojit tak potom isli obydve ale ten motor dost papa tak som kupil naftovy 1d80 a nan som pouzil prevodovku oktavia a dif zuk a dorobila sa tam uzavierka a s prevodovky isiel retazovy prevod duplex retaz a prevod 5:1 ten mam doteraz na 4x4 tu mas kratke video mojho posledneho jednoosaka http://www.youtube.com/watch?v=BEBKkFLHzpM
tu je 20sec. z mojho agregatu http://img163.imageshack.us/img163/4199/mov00292.mp4

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor z pf 62

#18 Nový příspěvek od josip »

a ta pf 62 to nieje tvoja?

Jozefko11
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 21, 2010 6:37 am

Re: malotraktor z pf 62

#19 Nový příspěvek od Jozefko11 »

josip píše:a ta pf 62 to nieje tvoja?
Pf 62 na videu je u jedneho pana ktory mi robil GO na moj agregat /ten ktory tam vrci/

tomas cypris
Příspěvky: 138
Registrován: úte zář 01, 2009 6:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor z pf 62

#20 Nový příspěvek od tomas cypris »

Jak je na ten motor napojena ta převodovka ?

jaroslav
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 08, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor z pf 62

#21 Nový příspěvek od jaroslav »

Len tak pre oči.je to tu na fóre len treba hladať. Prepáč kolega ukradol som ti fotku.
Přílohy
fr%C3%A9za%201.jpg

Jozefko11
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 21, 2010 6:37 am

Re: malotraktor z pf 62

#22 Nový příspěvek od Jozefko11 »

tomas cypris píše:Jak je na ten motor napojena ta převodovka ?
je spojena pomocou priruby vid: http://img706.imageshack.us/img706/9229/dscn1477v.jpg

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: malotraktor z pf 62

#23 Nový příspěvek od kenybz »

No ale teď už ten můj jednoosák vypadá trochu líp...
někde na netu byl inzerát jak maník prodává rozebranou pfku za pár kaček...dal bys do ní jen ten motor a hotovéb tu je ten inzerát:
http://stroje.bazos.cz/inzerat/6933668/ ... -Pf-62.php
Přílohy
DSC03903.jpg
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Jozefko11
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 21, 2010 6:37 am

Re: malotraktor z pf 62

#24 Nový příspěvek od Jozefko11 »

kenybz píše:No ale teď už ten můj jednoosák vypadá trochu líp...
někde na netu byl inzerát jak maník prodává rozebranou pfku za pár kaček...dal bys do ní jen ten motor a hotovéb tu je ten inzerát:
http://stroje.bazos.cz/inzerat/6933668/ ... -Pf-62.php
V Zabrehu na Morave mi robili GO a z Trebice budem tahat ostatne ? 8) a majstra kto mi to posklada dokopy z .... ? :)

Jozefko11
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 21, 2010 6:37 am

Re: malotraktor z pf 62

#25 Nový příspěvek od Jozefko11 »

panove prosim oradu Chcel by som vediet ci dokazete urcit z coho je to naprava ?/vraj s1202/ !a ci sa to skracuje tak ze sa zreze a vysustruzi novy konus na konci. dakujem
Přílohy
DSCN1487 [800x600].jpg
DSCN1490 [800x600].jpg
DSCN1488 [800x600].jpg

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor z pf 62

#26 Nový příspěvek od Jiřin »

- Je to 1202
- odriznuti a znovu vysoustruzeni kuzele pri zkracovani asi neklapne. Tahle poloosa ma nejvetsi prumer za kuzelem - tam co je lozisko, takze, kdyz se to urizne a pak by se soustruzil novy kuzel, nebude tam na to dost materialu. Leda ....... te poloose na konci srovnat ukos a na soustruhu vyrobit z jineho materialu kuzel i prumer, co patri pod lozisko, pak v tom vyvrtat diru s prumerem co se srovnal konec poloosy, srazit to do sebe a zavarit.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor z pf 62

#27 Nový příspěvek od jirik610 »

Jiřin píše:- Je to 1202
- odriznuti a znovu vysoustruzeni kuzele pri zkracovani asi neklapne. Tahle poloosa ma nejvetsi prumer za kuzelem - tam co je lozisko, takze, kdyz se to urizne a pak by se soustruzil novy kuzel, nebude tam na to dost materialu. Leda ....... te poloose na konci srovnat ukos a na soustruhu vyrobit z jineho materialu kuzel i prumer, co patri pod lozisko, pak v tom vyvrtat diru s prumerem co se srovnal konec poloosy, srazit to do sebe a zavarit.
to už je lepší náprava z moskála nebo zuka o dost líp se zkracuje

Jozefko11
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 21, 2010 6:37 am

Re: malotraktor z pf 62

#28 Nový příspěvek od Jozefko11 »

jirik610 píše:
Jiřin píše:- Je to 1202
- odriznuti a znovu vysoustruzeni kuzele pri zkracovani asi neklapne. Tahle poloosa ma nejvetsi prumer za kuzelem - tam co je lozisko, takze, kdyz se to urizne a pak by se soustruzil novy kuzel, nebude tam na to dost materialu. Leda ....... te poloose na konci srovnat ukos a na soustruhu vyrobit z jineho materialu kuzel i prumer, co patri pod lozisko, pak v tom vyvrtat diru s prumerem co se srovnal konec poloosy, srazit to do sebe a zavarit.
to už je lepší náprava z moskála nebo zuka o dost líp se zkracuje
ja to mam vsetko doma je to moj 4x2 traktor ktory by som chcel zrekonstruovat a ziskavam info ci neni lesie z neho spravit frezu.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: malotraktor z pf 62

#29 Nový příspěvek od jirik610 »

to záleží na tom jak moc se ti za ním chce chodit ..... ale pokud máš jen malou zahrádečku ,kde se stím 4x2 moc nevytočíš a v podstatě víc pojezdíš nez obděláš je protebe jednoosák asi lepší .....ale začal bych asi s novím kusem komplet a statrej bych něrozebíral pokud funguje dobře tak nevidím duvod ..... spíš bych na něj hleděl dodělat hidrauliku a nechal bych si ho , těď nedávno sem koukal na nejakym maďfarskym webu na jednoosák postavenej z motorku 4,5 koní benzín na start cukšňůrou na kterej byla připojená nejaká mega redukce a převodovka ze Š120 nemělo to brzdy na traktoru ale jen na vleku a motor měl asi odstředivou spojku takže podobná konstrukce jako vari bylo to moc pěkně udělany a nemělo to žádnej rám prostě fakt pěkná práce možná v tom byla převodovka rapid (bez diferáku skamenama ale jen tisícihrany to by se dělalo líp řek bych) zkusím to najít ale neslibuju nic sám netuším kde to bylo jelikož otevřu denně hafo stránek tak netuším kde bylo toto ale použíté díly by se daly celkem snadno sehnat, nebo i nahradit třeba jak to má kenybz i když tyto jednosáky mají celkem váhu

Jozefko11
Příspěvky: 30
Registrován: sob srp 21, 2010 6:37 am

Re: malotraktor z pf 62

#30 Nový příspěvek od Jozefko11 »

panove prosim vas aky prevodovy pomer/retaz/ zvolit na pohon napravy pri tomto zlozeni:motor pf 62+prevodovka 1203+redukcna prevodovka 1:3 na pohon napravy skoda 1202.stavba frezy.dakujem

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“