opel omega 2,3d

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
marekmatus
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 03, 2010 9:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

opel omega 2,3d

#1 Nový příspěvek od marekmatus »

zdravim vas,som tu novy,a potreboval by som male rady.ked som mal 17 postavil som traktor z 1203,sluzi mi doteraz bez nejakych velkych uprav,teraz som zohnal motor z opel omega 2.3d,mam aj druhu prevodovku z barkasa,a mam moznost kupit zadnu napravu z v3s,a teraz potrebujem nejaky rady,ktorim smerom sa mam uberat,a dalej zhanat,mal by to byt traktor silnejsi prevazne do hory,na tie miesta kde sa stymto mojim terajsim nedostanem,zatial dakujem marek :hm:

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: opel omega 2,3d

#2 Nový příspěvek od vaclavs »

Každý má nějakou představu a možnosti a od toho se stavba odvíjí.
Zkus si projít zdejší témata a určitě zde nalezneš spoustu inspirace.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: opel omega 2,3d

#3 Nový příspěvek od Mako4991 »

Zdravím skorosused :) . Omega je predohrab že? V prevodovke zavariť dif napojiž na prevodovku z Barkasa a do V3S-kovej nápravy. Rýchlosti by mali výjsť tak akurát. Potrebujete naviják? Náhon sa dá vytiahnuť z druhej poloosy,je to však trocha komplikované.Posadiť to na rám,primontovať prednú nápravu a traktor môže jazdiť.4x4 alebo 4x2?

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: opel omega 2,3d

#4 Nový příspěvek od Mikro »

Mako4991 píše:Zdravím skorosused :) . Omega je predohrab že? V prevodovke zavariť dif napojiž na prevodovku z Barkasa a do V3S-kovej nápravy. Rýchlosti by mali výjsť tak akurát. Potrebujete naviják? Náhon sa dá vytiahnuť z druhej poloosy,je to však trocha komplikované.Posadiť to na rám,primontovať prednú nápravu a traktor môže jazdiť.4x4 alebo 4x2?
Omega je zádohrád, při konstrukci bych šel do pohodu 4x4, zvláště, když píše, že by to mělo sloužit v horách.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: opel omega 2,3d

#5 Nový příspěvek od Mako4991 »

Tak potom pardon. Nevedel som to naisto. V tom prípade by som volil kombináciu prevodov Omega,Barkas,redukčná z V3S. Ak by nevadilo že to bude trochu dlhšie. Prednú nápravu buď z M461 a na zadok pneu 11,2/24 a dopredu 6,00-6,50/16 alebo prednú nápravu poskladať dif buď Multikcar M24,M25 alebo z 1203 a dozadu môžu isť myslím aj pôvodné kolesá a dopredu 16" pri 1203 dozadu o niečo vačšie alebo potom vyrovnávaciu prevodovku. Ešte k tej V3S-kovej redučke. Niekto tu prehadzoval ozubené kolesá na cestnom prevode a nemal prevod 0,75:1 ale 1,33333..:1 a to by sa hodilo aj sem.
Naposledy upravil(a) Mako4991 dne úte led 05, 2010 7:57 pm, celkem upraveno 1 x.

havtor
Příspěvky: 205
Registrován: sob dub 25, 2009 2:10 pm
Bydliště: Řepka

Re: opel omega 2,3d

#6 Nový příspěvek od havtor »

marekmatus píše:zdravim vas,som tu novy,a potreboval by som male rady.ked som mal 17 postavil som traktor z 1203,sluzi mi doteraz bez nejakych velkych uprav,teraz som zohnal motor z opel omega 2.3d,mam aj druhu prevodovku z barkasa,a mam moznost kupit zadnu napravu z v3s,a teraz potrebujem nejaky rady,ktorim smerom sa mam uberat,a dalej zhanat,mal by to byt traktor silnejsi prevazne do hory,na tie miesta kde sa stymto mojim terajsim nedostanem,zatial dakujem marek :hm:
Jako 2 převodovka barkas to by asi nebyl dobrý nápad za 2,3D(se mi jeví jako hodně poddimenzované),použít původní převodovku plus nějakou z gaz,uaz,aro buď komplet nebo jen přídavku nebo jen přídavku z v3s(používat hlavně teréní převod,nebo upravit soukolí silniční)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3944
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: opel omega 2,3d

#7 Nový příspěvek od rezis »

Za omegu by to chtelo dát přímo V3S ale bude to dlouhé. Samotná omega už je dlouhá. Pokud budes mít I hlavní převodovku z V3S tak žádné úpravy převodu nepotřebuješ. Ono je to docela sranda když se se dvěma tunama na vlečce vesnicí protáhneš 70km/h a on si jen tak blafá.
Jinak co umí Omega 2.3D ukazuju celkem často
http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... 58&start=0
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

marekmatus
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 03, 2010 9:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: opel omega 2,3d

#8 Nový příspěvek od marekmatus »

tiez sa mi zda ta prevodouka z barkasa slabsia,skusim pozhanatnieco silnejsie,ale male,lebo ako som vydel fotky traktora z omegi,zda sa mi veliky.
ja mam taku predstavu ze male,silne,pekne,a nezastavy sa pred nicim.
inac dobre ste mi poradili,skusim pozriet na to aro alebo v3s.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: opel omega 2,3d

#9 Nový příspěvek od Mako4991 »

Ale nie iba redukčnú to by bolo strašne rýchle. Potom jedine dorobiť vlastný redukčný prevod.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3944
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: opel omega 2,3d

#10 Nový příspěvek od rezis »

Mako4991 píše:Ale nie iba redukčnú to by bolo strašne rýchle. Potom jedine dorobiť vlastný redukčný prevod.
Není to zas tak šílené. Na fóru je spousta traktorů zrovna takto. Ale pokud tam místo převodovky V3S bych dal něco se stálým převodem 1,75-2:1. to by odpovídalo zařazené 3ce na V3S převodovce a na to jezdím nejčastěji.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: opel omega 2,3d

#11 Nový příspěvek od Mako4991 »

To už je lepšie. Možno to tak majú ale s motorom z osobáka? Je to možno za nejakého majorca ten má niežšie otáčky ako auto.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“