Prcek 805 od Martyho

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Prcek 805 od Martyho

#1 Nový příspěvek od MartyV3S »

Zdravím, před pár lety jsem pořídil traktor na který spadla stodola, byl tedy místy poškozený, konečně se na něj dostává čas, a tak jsem se rozhodl ho přidat sem na forum.
Je postavený na podvozku T805, který byl zúžený a zkrácený tak, že moc více už to ani nejde, nohavice jsou na difech zavařené, výkyv je zajištěný prstencem mezi převodovkou a zadní nápravou.

rok výroby -oprava- 2015/16
motor- Multicar M22
převodovka- T805
nápravy -T805
kola - zatím 6,5x16 časem snad nové 7,5x16
hydraulika se bude předělávat komplet od základu, moc jsem nepochopil jak fungovala ta púvodní.

Omlouvám se za špatné rozlišení fotek, časem budou snad lepší.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Prcek 805 od Martyho

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Velmi pekný , naozaj zmenšený na doraz. 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prcek 805 od Martyho

#3 Nový příspěvek od jirik610 »

Fotky jsou ješťe v použitelné kvaliťe , sám sem sem už dával spousty horších.
No a co se traktoru týče zkontroluj hlavně jestli ti maže převodovka , pokud je tato část v pořádku máš 80% problémů a potencionálních pastí vyřešeno , pokud nebudeš věďet jak dál koukni do vlákna mira fabika a tam má poznání hnízdo.
Mira považuju za největšího odborníka na 805 a dokonce ho podezírám ,že kyž bys ho probudil ve 3 ráno i po dvoudením koštu výpalků je schopen ten podvozek opravit a složit zády k ňemu s kávou v pravé ruce a v seďe , prosťe nevím o nikom komu by jich prošro rukama tolik a kdo je schopen i zdánlivě nemožně zachránit . misto dobre už bolo měl by si dat do podpisu nemožné na počkání zázraky do tří dnů , protože mnohdy to právě tak vypadá ,když člověk viďí co mu přijede za vrak a odjížďí za šperk.
Zdavi Jura a hodňe zdaru aď práca baví .

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#4 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak jsem traktůrek schoval do garáže, ať na něm můžu dělat v teple. Procházím ho kousek po kousku a snažím se to dávat dokupy, do funkčního stavu, dneska vymytá nádrž, odzkoušený palivový okruh :D že chčije kde může, no a taky startér je na odpis. Náhodou nevíte někdo o nějakém?
Pár fotek:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#5 Nový příspěvek od MartyV3S »

Řeší se startér, a tak v mezičase dělám zadní část. Zvažuju, kam hodit uchycení ramen, ten papír je jeden z návrhů.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prcek 805 od Martyho

#6 Nový příspěvek od jirik610 »

Zkus se kouknout tu po foru , nevim už kdo ale ňekde to tu kdosi ďelal tak že dozadu na těch 6 sroubů dával desku ta byla ješťe chycená k nápravě , ramena a vlastňe komplet závěs i hydraulika horních ramen byla na té desce a šel mu tudy i hřídel vývodu. Jen už je to dlouho a tak nevím čí to byl traktor .
Osobně bych asi neuďelal rovnou silnou desku ale spíše odšroubovatelný tvarovaný svařenec z pásovin a úček , za jedno kvůly pevnosti za druhy kvůly demontovatelnosti, za třetí jako vystuhu zadní nápravy , za čtvrty jako závaží zadku , zrovna bych do te konzole nastrkal rychlospojky zásuvku a tak tím že by byla profilovaná mela by sakra pevnost a pro zásuvku bych našel ňejaké schovanější místečko aby nebylo snadné ji rozbít .možná by se povedlo zakomponovat do toho i pracovní světlo nebo jinej nesmysl.
No a když už ji máš půlku původní ,použil bych to .

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#7 Nový příspěvek od MartyV3S »

jop, něco takového mám v plánu, nevím, jestli bych to tady našel, spíš kombinuju a uvažuju z toho jak by se mi to zamlouvalo, jaký mám materiál, atp. jestli to bude jeden celek to nevím, ale je to zajímavý nápad, za něj díky, zahrnu ho do úvah 8)

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#8 Nový příspěvek od MartyV3S »

Náhodou nemáte někdo parametry ozubeného kola náhonu kompresoru na převodovce 805tky?

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#9 Nový příspěvek od MartyV3S »

První verze uchycení závěsu a uložení vývodovky a pístu.
Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#10 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak dneska první výjezd... po mnohých komplikacích motor jede, teď je na řadě úprava řazení (slabá pružina) a pak hydraulika atp

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#11 Nový příspěvek od MartyV3S »

Pár drobností ze zadní části traktůrku.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prcek 805 od Martyho

#12 Nový příspěvek od jirik610 »

Jo jihlavan těch mi tu leží hromada , většinou stačí naštelovat ventil a vyměnit gumičky mezi sekcema , jediny co bych mu vytknul je absence plovoucí polohy a otáčecí páky, jinak není k zahození na bagřík není špatnej jako rozvaďeč pro tříbod žádnej zázrak ale stačí a sloužit bude .
Jinak pěkná práce .

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#13 Nový příspěvek od MartyV3S »

Díky :) Otáčecí páky to myslíš jako otočit je nahoru a nebo dolů? Právě proto jsem ho měl rozebraný, páky byly tím směrem kde je šroubení, dával jsem je naopak, aby mi šly hadice pod sedadlo. A plovoucí polohu snad alespoň trochu zastane spojovací trubička mezi výstupy k pístu, s ventilem, při jeho zavření bude píst ovládat rozvaděč, při jeho otevření bude tlak vyrovnáván právě přes trubičku.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prcek 805 od Martyho

#14 Nový příspěvek od jirik610 »

Jo ten ventil vlastňe plní stejnou funci ale u rozvaďeče tam de tlakovej olej a tady jen přepoušťí ventil , nemyslím otáčecí kapličky ale to že přímo páčka je uložená na kuláku a končí kuličkou v ďíře a tím se s ní dá kroutit dokola , což mě osobňe docela iritovalo .

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#15 Nový příspěvek od MartyV3S »

To otáčení mi tam zatím nevadilo :) uvidíme, jak při používání v praxi...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“