Domaděl z T805.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#136 Nový příspěvek od traktorfanda »

Neuvažovals o tom dát místo rohatky kotoučovou brzdu. Máš tam dost místa.
Mně už se dvakrát stalo že sem při povolování na místo napřed přitáhnot a povolit západku na rohatce rovnou povoloval a NAŠTĚSTÍ povolila ta západka A NE NĚCO JINÝHO.

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#137 Nový příspěvek od Standam »

traktorfanda píše:Neuvažovals o tom dát místo rohatky kotoučovou brzdu. Máš tam dost místa.
Mně už se dvakrát stalo že sem při povolování na místo napřed přitáhnot a povolit západku na rohatce rovnou povoloval a NAŠTĚSTÍ povolila ta západka A NE NĚCO JINÝHO.
Zdravím, motoricky nikdy povolovat nebudu. Brzda tam bude, ale jen pro volné odvíjení, aby se lano na bubnu "nesplašilo". Standa.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Domaděl z T805.

#138 Nový příspěvek od Toreto »

Tu niečo nové? :)

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#139 Nový příspěvek od Standam »

Toreto píše:Tu niečo nové? :)
Zdravím, jsem poctěn, že se zajímáš. Toreto jsi příliš netrpělivý, zeptej se tak za 6 měsíců. Přes letní měsíce na to nemám čas. Standa.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Domaděl z T805.

#140 Nový příspěvek od Terablick »

Koukám na další parádní stroj co se tu rodí :) Chci se zeptat, ta hranatá hliníková převodovka co jsi použil na naviják, má štítek? Mě se nezdá že by byla dostatečně dimenzovaná :( Zajímalo by mě na kolik kW je origo dělaná :). Jinak to máš parádní... Smekám 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#141 Nový příspěvek od Standam »

Terablick píše:Koukám na další parádní stroj co se tu rodí :) Chci se zeptat, ta hranatá hliníková převodovka co jsi použil na naviják, má štítek? Mě se nezdá že by byla dostatečně dimenzovaná :( Zajímalo by mě na kolik kW je origo dělaná :). Jinak to máš parádní... Smekám 8)
Zdravím, žádné parametry jsem nenašel, ale podle toho co poháněla bych si dovolil tvrdit, že nejslabší článek celého pohonu navijáku je vývodové kolečko v převodovce tatry. Navíc já za ní ještě převoduji 4,5 : 1 a tak naviják potáhne dostatečně. Měl jsem připravený naviják z véesky a ten zůstal nepoužitý, protože mi připadá příliš humpolácký. Standa.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Domaděl z T805.

#142 Nový příspěvek od Terablick »

No nevím co hnala, tak nemůžu soudit, ale když se koukám na jiné tvarově podobné převodovky, tak bývají klidně i na 1kW výkonu :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#143 Nový příspěvek od Standam »

Terablick píše:No nevím co hnala, tak nemůžu soudit, ale když se koukám na jiné tvarově podobné převodovky, tak bývají klidně i na 1kW výkonu :-/
Zdravím, je diskutabilní co je 1kW ve vztahu k převodovce, to může být téměř nekonečná hodnota momentu, zrovna jako nekonečný počet otáček. Pokud porovnávám tvar, šířku a plochu zubů, velikost ložisek a průměr hřídelí, tak je opravdu nejslabší místo pastorek v převodovce. Je to sice jen můj odhad, ale je vybudován na mnohaletých zkušenostech. Pokud jsi si všiml, tak pastorek pohánějící vlastní buben navijáku je umístěn dále od ložiska převodovky a těsně vedle je velké ložisko na bočnici navijáku, zde bude nejvyšší síla. Myslím, že hřídel o průměru 50mm na pastorku bude naprosto dostačující. Standa.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Domaděl z T805.

#144 Nový příspěvek od Terablick »

Jeden kW je pořád jen jeden kW. Počítá se na vstupu. Na výstupu může být mraky Nm, to ano, ale na vstupu smí být pořád jen 1 kW. Kroutící moment vychází z poměru otáček a výkonu, a protože mluvíme o převodu do pomala, bude samozřejmě na vstupu počítáno s velkýma otáčkama, tedy malým kroutícím momentem - ten vyjde právě z výkonu a otáček :). Samozřejmě tam bude třeba 100% rezerva, tedy snese ne 1kW ale dva :). Když do ní ale pustím 20kW a úměrně zatížím výstup, aby těch 20kW reálně na vstupu bylo, nevydrží to.... Výstupní hřídel samozřejmě je masivní - dochází tam k násobení momentu, ale jde právě o vstup... I z 1kW na vstupu můžou být stovky Nm na výstupu - to záleží na převodovém poměru :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

kidbul
Příspěvky: 14
Registrován: ned srp 07, 2011 1:40 pm
Bydliště: Levice

Re: Domaděl z T805.

#145 Nový příspěvek od kidbul »

Standam ahoj. pozeram ze ti to ide od ruky. Aj ja som uz zacal sprerabkov mojej 805ky. vyskocili mi tu drobne problemi. Kolko si zosustruzil prosim ta zotrvacnik a nezavadzalo ti tam ozubenie na startovanie.
Ja ked vkladam zotrvacnik na hriadel prevodovky tak mi ozubenie na zotrvacniku zachytava o skruinu rozvadovky prednej napravi. Nemal si tam aj ty takyto problem?? Ja musim zosustruzit zotrvacnik o 5mm na priemer a tak isto aj pritlacak. Je to tam dost natesno s tymi dierami co pritahuju pritlacak ku zotrvacniku aj to si nejako riesil alebo si to nehal povodne. Dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#146 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, ozubený věnec nezasahuje do skořepiny přední nápravy, zůstává ve spojovacím dílu mezi motorem a skořepinou. Šrouby přítlačáku použij imbusy, opravdu tam je minimum místa, musíš obrousit na odlitku nápravy ty nálitky pro horní šrouby, mě vychází mezera 2mm. Průměr setrváku si už nepamatuji, ale změřím a napíšu. Standa.

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#147 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, traboš ve starém traktoru se ubírá do věčných lovišť a tak uvažuji o jiném motoru. Mám možnost lacino motor z Kawasaki ER5, nemám s motorkami žádné novodobé zkušenosti a tak budu rád za jakoukoliv reakci. Standa.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Domaděl z T805.

#148 Nový příspěvek od Atlan »

Do traktore...ne, toci to vysoke otacky.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#149 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím všechny příznivce našich čtyřkolových (pásových i méně a vícekolových) samohybů a Všem přeji hezké prožití Vánočních svátků a úspěšný následující rok 2014. Standa.

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Domaděl z T805.

#150 Nový příspěvek od kubik.brumik »

tobě též :) :friends:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“