Domaděl z T805.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Domaděl z T805.

#106 Nový příspěvek od kubik.brumik »

dík

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#107 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, velmi mírně jsem pokročil ve stavbě, pokračuji trochu nekonvenčně a to od zadu. Hotový vývodový hřídel a ramena hydrauliky. Nyní je na řadě naviják, nejprve jsem zamýšlel přizpůsobit z V3S (nyní je naprodej), ale je příliš humpolácký a ještě se točí obráceně. Posháněl jsem nějaké převodovky (na obrázcích jen položené) a tak půjdu raději cestou vlastního vývoje. Zajímají mě Vaše názory a zkušenosti. Otázka pro majitele T805 + naviják Zil, jaký má naviják poměr převodu. Standa.
Přílohy
SNC00593 (Small).jpg
SNC00591 (Small).jpg

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Domaděl z T805.

#108 Nový příspěvek od kubik.brumik »

naviják zil má převod 1:30 jinak moc moc pěkné

Uživatelský avatar
Jurin
Příspěvky: 507
Registrován: stř črc 04, 2007 5:26 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Domaděl z T805.

#109 Nový příspěvek od Jurin »

Nádherny,ale ta hliníková převodovka která tam leží je určo na naviják.Já bych ju moc nedoporučoval má strašně jemny ozubení.
Když se práce nedaøí,odeber se k lékaøi!

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#110 Nový příspěvek od Standam »

Jurin píše:Nádherny,ale ta hliníková převodovka která tam leží je určo na naviják.Já bych ju moc nedoporučoval má strašně jemny ozubení.
Zdravím, nevím jaké má ozubení, ale podle krouťáku naprosto vyhovující. Celkový převod je 25:1, další převod na cívku bubnu udělám článkovým řetězem a věřím, že to bude bez problémů, navíc mám další dvě na náhr.díly. Jediná úprava bude dodělání ložiskového domku na tažnou rozetu, protože jednostranné uložení by bylo asi nejslabší místo. Ještě je zde jedna otázka k řešení, můžu převodovky oddělit a použít jen tu silnější, další zpřevodování pak řešit rozetami na cívku lana. Standa.

Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 111
Registrován: čtv bře 17, 2011 8:06 pm
Bydliště: zilina

Re: Domaděl z T805.

#111 Nový příspěvek od zajo »

Cau standam riesim to napojenie nahonu ako to chces riesit koli tej vykivnej naprave ides tam vlozit vysuvny kardan alebo mas nieco ine rozpracovane :)
Radsej dvakrat ako raz a nevratit sa.


http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=35702

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#112 Nový příspěvek od Standam »

zajo píše:Cau standam riesim to napojenie nahonu ako to chces riesit koli tej vykivnej naprave ides tam vlozit vysuvny kardan alebo mas nieco ine rozpracovane :)
Zdravím, budu tam dávat teleskopické kardany od Walterscheidu. Standa.

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#113 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, stále řeším konstrukci navijáku a napadla mě myšlenka pravoůhlé převodovky z nějakého difu z osobáku. Mohl by někdo z přítomných vyfotit dif ze staré oktávky a k tomu přídat alespoň nahrubo rozměry. Díky standa.

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#114 Nový příspěvek od hotday »

Standam píše:Zdravím, stále řeším konstrukci navijáku a napadla mě myšlenka pravoůhlé převodovky z nějakého difu z osobáku. Mohl by někdo z přítomných vyfotit dif ze staré oktávky a k tomu přídat alespoň nahrubo rozměry. Díky standa.
no, to by celkom slo, ale pozor, lebo kazde difo vo vseobecnosti ma maly prevod...cca 1:3 a ty potrebujes aspon 1:10 alebo snekovy 1:20...

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#115 Nový příspěvek od Standam »

hotday píše:
Standam píše:Zdravím, stále řeším konstrukci navijáku a napadla mě myšlenka pravoůhlé převodovky z nějakého difu z osobáku. Mohl by někdo z přítomných vyfotit dif ze staré oktávky a k tomu přídat alespoň nahrubo rozměry. Díky standa.
no, to by celkom slo, ale pozor, lebo kazde difo vo vseobecnosti ma maly prevod...cca 1:3 a ty potrebujes aspon 1:10 alebo snekovy 1:20...
Zdravím, já bych tu hlíníkovou převodovku nechal, ta má celkový převod 25:1. Ale uvažuji tak, že bych jí rozpůlil a použil tu silnější a s tím difem by to dalo tak 15:1 a potom další převod na cívku 2:1 a jsem na 30:1. Páni konstruktéři, potřebuji alespoň rozměry toho difu z oktávky, s fotkou by to bylo ještě lepší. Standa.

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Domaděl z T805.

#116 Nový příspěvek od kubik.brumik »

co nového?

falcon
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 08, 2012 2:56 pm
Bydliště: SVK/KE

Re: Domaděl z T805.

#117 Nový příspěvek od falcon »

no čo ako to pokračuje?

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#118 Nový příspěvek od Standam »

falcon píše:no čo ako to pokračuje?
Zdravím, no popravdě spíš nepokračuji, ale snad přes zimu něco stihnu. Koupil jsem kulatinu (11600) na vývvodové hřídele z převodovky a snad již tento týden bych je vysoustružil a odnesl frézovat. Díly na kardany leží v krabici už od jara. Chuť by byla obrovská, ale povinosti mají prioritu. Standa.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#119 Nový příspěvek od jirik610 »

Standam píše:
falcon píše:no čo ako to pokračuje?
Zdravím, no popravdě spíš nepokračuji, ale snad přes zimu něco stihnu. Koupil jsem kulatinu (11600) na vývvodové hřídele z převodovky a snad již tento týden bych je vysoustružil a odnesl frézovat. Díly na kardany leží v krabici už od jara. Chuť by byla obrovská, ale povinosti mají prioritu. Standa.
tak jako umě :-/

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Domaděl z T805.

#120 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, opět zaznamenána mírná aktivita. Kompletní hřídele, kulisy a vidličky jsou hotovy. Nyní se dodělají víčka s gufery a víko řazení. Standa.
P.S. prohlížel jsem celé téma od začátku a byl jsem docela překvapen, jak málo jsem vložil obrázků, budu se muset polepšit.
Přílohy
SNC00708 (Small).jpg

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“