Daveho traktor

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Daveho traktor

#1 Nový příspěvek od remda »

Zdravím všechny stavitele.
Jsem zde nový ale místní stroje již sledují mnoho let. Konečně se mi dostalo trochu času a tak si chci taky postavit něco kolem domu abych nemusel vše nakládat do kolec a vozit do kopce ručně. Nedávno jsme se nastěhovali do domu a traktor tudíž budu hodně využívat asi hodně let.
Traktor by se měl využívat na vyvoz trávy, práce kolem pole a samozřejmě i převoz materiálu takže v plánu je i čelní nakladač. Rád bych do šířky max 120 cm a délka kolem 2 m.
A teď mám na vás, mistry stavitele pár dotazů :
- motor Favorit s převodovkou
- přídavná převodovka Lada Niva 1.9 D
- zadní náprava Multicar 21 ( bohužel bez uzávěrky )
- přední domací výroby
Bude to takto poskládané fungovat ? Vím, že by byl lepší motor z nafťáka ale momentálně jsem nic nesehnal.

Příští týden mám možnost koupit zadní nápravu z Avie A31 s uzávěrkou, je to dobrá náprava pro takový traktor ? Určitě jí ale rozřežu a zkrátím na maximální šířku 120 cm přes kola. Širší ani nemohu, neboť sice bývám v kopcovitém terénu ale kolem baráku dokola mám cestu a s širším by se hůř jezdilo a motalo kolem stěn.

Budu rád za jakokoliv pomoc, radu či tip na komponenty, jaké máte odzkoušené nebo co mám předělat aby to vydrželo.

Jinak jsou tady krásné, funkční stroje a klobouk dolů před konstruktérama.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Daveho traktor

#2 Nový příspěvek od murár »

Ja by som neváhal nad tou napravo z Avie. Uzávierka je veľké + na takýto traktor kde je hnána len jedna náprava
Keď ty bude treba cúvnuť do kopca a ešte budeš mať niečo naložené v lyžici tak potom sa budeš spoliehať na uzávierku. Aj skvor kúpiš ND na Aviu ako na Mulinu. A nosnosť aviackej nápravy je 4700kg.
Tak nech sa ti darí! 8)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Daveho traktor

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Hlavne nezabudni zavarit diferak v prevodovke Favorit, ak ho nemas.

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#4 Nový příspěvek od remda »

Právě za tu nápravu budu rad, neboť na M21 něco sehnat je hotové peklo. Motor s převodovkou je dar od tchána a je zavarený.
Ale radši se dívám po nějakém starém nafťáku s převodovkou a zkusím to rovnou napasovat do rámu. Ještě chystám při chvíli čerpadlo na hydrauliku a orstu.
Jaký průměr pistnice a délka se vám osvědčil na řízení traktoru.
Diky

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Daveho traktor

#5 Nový příspěvek od Chose11 »

měl bych 1,9D WV Polo
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#6 Nový příspěvek od remda »

Pěkně, a máš ji i s převodovkou ? A odkud jsi a co za to😊

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#7 Nový příspěvek od remda »

Chose11 píše: čtv kvě 19, 2022 10:35 pm měl bych 1,9D WV Polo
Pisu ti SZ

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#8 Nový příspěvek od remda »

Koncem týdne bude náprava doma😊 a když už budu všechno předělávat, tak nemáte nějaký tip na přední diferak který by tam vycházel. Ptám se, neboť to tak třeba někdo mate? Při pokud možné zachování vzadu kola 16, vpředu 13.

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#9 Nový příspěvek od remda »

Tak jsem se konečně dostal opět k stavbě. Zadní náprava upravena a zkrácena, zapínání uzávěrky mám upravené. Bude přes táhlo 😉
Připojena přídavná převodovka asi z pragovky RN. Motor jsem nakonec ponechal původní ale na propojeni nezbyla momentálně jiná varianta jak řetězem duplex. Ještě předělat uchycení přední nápravy a vlastně vyrobit novou. Jelikož s původní nejsem spokojený. Ale jelikož začíná pomalu zima, tak snad už budu mít více času.
Jeste momentálně řeším brzdu na hrusku diferaku. Nevím, jestli to bude vhodné řešení ale k nábojům zadní nápravy mi žádná brzda zatím nevychází. A nebo jsem ještě nepřišel na jinou variantu. Na stole mám nachystanou zadní brzdu z Superbu I.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Daveho traktor

#10 Nový příspěvek od saano »

Ahoj držím palce pri stavbe , ale zaujímala by ma ta mechanická uzávierka. Ako si to riešil?
Tiež ju mám prerobenú na mechanickú ale nefunguje tak ako by mala.
Brzdy mám originálne prasiatka Avia a valec priemer myslím 19alebo 21mm a brzdí to ako šľak.
Vidím že tam nemáš bubny tak potom brzda na kardan , čo je troška nevýdoda v nerovnom teréne.
Predný dif. mám z VZV pomer otáčok by som musel pozrieť ale myslím že keď som staval traktor tak som tam mal na pláne nápravu z ara240 tá vychádzala s pneu v predu 6,5/R15.
Keby chceš dif. tak ho mám stále doma. Nejak by sme sa dohodli.🙂
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#11 Nový příspěvek od remda »

Čau, zítra ti nafotím, jak jsem to řešil. Brzdy jsem sundal, jelikož náprava byla podle všeho dlouho v mravenisti😂 a po rozdělávání jsem se nestačil divit, co dokážou mravenci😂
Takže než poskládat brzdy do originálu tak levnější vyšlo radši odstranit a případně dat jiné brzdy.
S brzdou na kardanu mám trochu obavy, jelikož dům mám v kopci a jediné mě napadlo při převaženi nechat danou uzávěrku a brzdit takhle. Nebo už začínám trochu koketovat s myšlenkou ještě dat brzdy na přední nápravu ale to se uvidí, co bude k sehnání😉
Přední náhon zatím neplánují ale mužů rychle změnit názor, jelikož se snažím držet těžiště co nejvíce dole, protože rovinu u domu mám tak maximálně v obýváku na zemi😎😂

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#12 Nový příspěvek od remda »

Tak už jsem se dneska konečně dostal k fotkám. Udělal jsem to z kulatiny a dovnitř zalisoval bronzové pouzdra. Na zvedaku to funguje dobře tak se uvidí až v praxi😁
Obrázek

Obrázek

Obrázek

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#13 Nový příspěvek od remda »

Mám prosbu. Potřeboval bych poradit, co znamená zkratka EF na orbitrolu ?
Už chystám řízení a u tohoto vývodů nevím. Průměr je stejný jak přívod . Orbitrol je z VZV. Dekuji za pomoc.
Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Daveho traktor

#14 Nový příspěvek od thovt »

Udelěj si dělený pedál na zadní brzdy,přibrzdiš kolo které se protačí,je to podobné jako uzávěrka.
Co mám zkušenosti ani dvě uzavěrky nepomůžou když se přetíží tah na pneumatiky spíše je to dezénu, lopatková kola to teprve záběr.

remda
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 17, 2012 5:47 pm
Bydliště: Hranice na Mor.

Re: Daveho traktor

#15 Nový příspěvek od remda »

Musím ještě aktualizovat fotky. Na zadní kola mi nevychazel žádný kotouč tak jsem nakonec dal kotouč za hardyspojku a na přední nápravu použil zadní brzdy z felicie. Kousek od domu mám slušný zdroj náhradních dílu na osobní auta tak se dá kde co sehnat😂
Takže hlavní brzdný účinek bude mít přední náprava a brzda na hrusce bude pomocná + ruční brzda.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“