Převodové poměry, spočítejte si rychlost svého traktoru.

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#31 Nový příspěvek od Jiřin »

Ano, s tim 5% rozdilem se to rika. Pry je to dobre pri couvani do kopce. Take, kdyz si vezmeme, jakou drahu vykonaji kola na predni a zadni naprave pri zataceni ..... tak ty predni kola (riditelna naprava) maji tu drahu delsi. Ale jeste ze jsi mi to pripomel :) ...... Ja bych na to urcite zapomel :):):):)

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pøevodové pomìry, spoèítejte si rychlost svého traktoru.

#32 Nový příspěvek od pilčikbs »


staèia vam srzizovacie tabulky automobilou a mate po starostiach :D


traktor na ktrory ideme davat cez zimu do kompi uz sa teda do toho puštam bude mat 64 rychlosty do predu a 16 do zadu
motor taz 1500 prevodvka 1 skoda oktavia 2 neznamy puvod ale je nemecka a 3 bud avia alebo v3s a stroj bude 4x4 ak ked sa bude dat dam sem aj nejake foto :smich:
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Pøevodové pomìry, spoèítejte si rychlost svého traktoru.

#33 Nový příspěvek od Lars »

woe z toho budeš mít autobus 8)
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

#34 Nový příspěvek od Lars »

Jiøin píše:Ano, s tim 5% rozdilem se to rika. Pry je to dobre pri couvani do kopce. Take, kdyz si vezmeme, jakou drahu vykonaji kola na predni a zadni naprave pri zataceni ..... tak ty predni kola (riditelna naprava) maji tu drahu delsi. Ale jeste ze jsi mi to pripomel :) ...... Ja bych na to urcite zapomel :):):):)
no ja myslim že je to hlavnì na jizdu dopøedu. potøebuješ aby tì pøedek tahl bo by se ti jinak blbì zatáèelo
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pøevodové pomìry, spoèítejte si rychlost svého traktoru.

#35 Nový příspěvek od pilčikbs »

nie možno to znie ze to bude hovedo ale dlzka bude okolo 3metre a širka 1.50 vzadu pneu 8,25*20 a v predu 215 0*15
a stou tretiou prevodoukou mam svoje skusenosti tak ju tam planujem dat a mam pripaveny na to aj navijak ale robeny dodam foto ked to bude troška viac rozrobene Sp podla mjich vipoètou a porovnavani ten navijak bi mal potiahnut cez 7 ton a rychlost lana od 0,6m/sekundu az do 2m/S pri 1000 otaèok lano tam dam 10 mm a sprace sa ho tam okolo 70metrov možno si predstavite monstrum ale je to v pohode
bude to važit len nejakych 1700KG
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#36 Nový příspěvek od Jiřin »

Chtel bych se omluvit osobe, ktera dnesni noci v dobe mezi 23:52 az 00:06 zkousela na http://www.e-skoly.info vypocitat rychlost pro trakturek s prevodovkou Skoda Favorit a Skoda Forman, redukcni prevodovka PV3S, kola 7,5/16 a zadni napravou z Ara M461. Prosim, vyzkousejte vypocet znovu. Vinou lidske nepozornosti (me :( ) byl v databazi spatne zadan prevodovy pomer u techto dvou prevodovek. Vysledny rozdil je cca 5km ve prospech Skody Favorit.

Uživatelský avatar
Pavel M461
Příspěvky: 557
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#37 Nový příspěvek od Pavel M461 »

To jsem byl já... shánim nìjakou pøevodovku a zkoušim to nìjak sladit aby to mìlo optimální rychlost... zkoušel jsem to na .xls (pøevody) a pak jsem to testoval u tebe...
Když tì všechno zradilo, ...... .
Pomùže ti K L A D I V O !!!!! :-D

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#38 Nový příspěvek od jano »

[quote="bastardtraktor"]tak už mi to chodí a tak dovolte pár postøehù a poznámek

Jaká je pøimìøená rychlost pro bìžnou jízdu udanou v km/h si každý asi dokáže pøedstavit.
Ale jaká je optimální rychlost udaná v km/h tøeba
pro
_____
tahání døeva
orbu
práci s èelní radlicí
_______
vláèení
seèení
obracení sena
__________

Optimálna rýchlos pre orbu by mohla by 5-6km/h na traktoroch do 100koní. Èelná radlica je potvora a tu by som to videl tak na polovicu.
Brány (vláèení) na dobrú prácu vyžadujú tiež väèšiu rýchlos 6-8km/h.
Malé rýchlosti sú pri obrábaní problémové, preto treba zvoli šírku náradia prijate¾nú.
Èo sa týka optimálnych prevodoviek sa mi zdá snaha postavi doma traktor za boj z veternými mlynmi. Na jednej strane sú seriovky vyrobené možno v 100000kusoch, kde je všetko odladené a lepšie to by nemôže a na druhej strane snaha, ktorú si vysoko cením, sa im vyrovna resp. prekona. To sa však podarí zvyèajne v málo parametroch na úkor iných.
¼ahko a za smiešnu cenu sú dostupné ešte RS 09, je to traktor, ktorý má solídnu prevodovku, vývodové hriadele pre každú blbos, prepracované náradia (tu vidím ve¾kú možnos realizácie tvorivých ¾udí).
A hlavne je to seriovka a teda môže na cesty s menším rizikom ako domarob.
Snád ma za názor neukamenujete :(

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#39 Nový příspěvek od PA »

napr v rade s100-130 je vseckno odladene ,a lepsi uz to byt nemuze.
kdybyste Jano radsi nez stoural do vosiho hnizda ,dodal prevodove pomery tech KD ,DT ,stalincu , bulharu a jinych vasich milacku. :smich:
neb nadejde doba ,kdy nekdo tu postavi pasove vozidlo ,nebo zhyne duch tento. :typek:
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#40 Nový příspěvek od jano »

Polepším sa, nebudem šúra. Posadnutos stava traktory je ako každá druhá, a "kto si hraje, nezlobý". No a nieèo tvori je v každom prípade povznášajúce...
Neviem aké údaje si mal na mysli, ale bez problému, ak mám, poskytnem.
Ce¾kom isto stava traktor bez výpoètov nie je dobrá cesta. Komplikované výpoèty odrádzajú a ¾ahko môžu vies úplne mimo (napr. nevhodne navolené parametre atï).
Doporuèujem aplikova jedeò primitívny vzorèek s dynamiky:
výkon P (W) = sila F (N) * rýchlos v (m/s)

Pre kolesovú trakciu sa uvažuje, že prenos podvozku je cca 50 perc tlaku na nápravu (hnacú), pri pásovej cca 70 perc.
Teda žiadny stroj, ktorý váži napr. 1000kg nemôže ma ah 1000kp=10 000N
Aplikáciou týchto dvoch vecí víde, že príliš malá rýchlos z h¾adiska ažnej sily je zbytoèná, lebo podvozok to nemôže prenies. Náradie sa navrhuje tak, aby traktor doažilo a vylepšilo pritlaèenie hnacej nápravy. Preto 4x4 má podstatnú èas hmotnosti na prednej náprave, no to sa pri max. ažnej sile vyrovná...

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4632
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#41 Nový příspěvek od bastardtraktor »

PA píše:napr v rade s100-130 je vseckno odladene ,a lepsi uz to byt nemuze.
kdybyste Jano radsi nez stoural do vosiho hnizda ,dodal prevodove pomery tech KD ,DT ,stalincu , bulharu a jinych vasich milacku. :smich:
neb nadejde doba ,kdy nekdo tu postavi pasove vozidlo ,nebo zhyne duch tento. :typek:
Nìjaký PÁSÁK SAMODOMO by to tu UŽ chtìlo JAKO SÚL !!!

Pásy jak je patrno z pøiložených obrázkù zvládnou smontovat i dìti


Obrázek..........Obrázek


Na pásy postaèí i kvalitní guma z pásového dopravníku + Spodní otìruvzdozné nosníky- úèka se prošroubují skrz ten gumový pás s vnitøními nosníky s vedením pro kola. Zábìrové kolo zabírá za nosníky, pás jede po bìžných gumových kolech mezi vodítky vnitøních nosníkù. Tìch šroubkù je ale takové množství , že šroubuje na smìny celá rodina - dìti i pes. :smich:
ooooooooooooo

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

pásy

#42 Nový příspěvek od jano »

No by si sa divil, èo robí 25kN s 5-ušovým pásom. Elipsy asi nevedie vàta ani v rusku. :tyty:
Iné je pás na prepravu, iné na silu.

Uživatelský avatar
honzajs
Příspěvky: 201
Registrován: sob lis 29, 2008 1:38 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re:

#43 Nový příspěvek od honzajs »

Lars píše:
bastardtraktor píše:No už to jde :smich: :D :smich:
A omlouvam se za to vztekání
mohl bych sice pøedchozí líèení mých problémù smazat, abych nevypadal jeko úplnej idiot, ale neudìlam to.

Tøeba se to samé stane nìkomu dalšímu a tydy radši napíšu co jsem udìlal.

Prostì jsem musel najít, jak ten dokumenzt odemknout, aby nebyl jen pro ètìní.

Takže NÁSTROJE - ODEMKNOUT DOKUMENT 8)

a pak teprve FORMÁT a BUÒKY a tam dát zase ODEMKNOUT. 8)

Nechápu proè je to zamèený nadvakrát. :jazyk:

naštìstí tam nebylo žádná kdovíjaký heslo.

No jo - to bude asi vìkem - mýmu 18-letýmu klukovi by to netrnalo pùl hodiny, než na to pøijde, ale jen 5 minut a 14 letá dcera mý pøítelkynì si s takovými vìcmi poradí za pár vteøin. :smich: :D
poøád ale nechápu co ti na tom nefungovalo, že jsi to potøeboval odemknout? když jsi vybral avii 5 kvalt, tak co jsi na tom chtìl mìnit? ty hodnoty už tam jsou zadany. pøeèti si ten navod na druhem listu!!
Tak jsem asi blbej, ale mám normální excel a nedoplním si ani otáčky motoru ani vlastní převodovku, protože buńky jsou uzamčené a heslo neznám.
Kdybych to byl věděl, tak bych to byl nedělal
Ani očko ne-na-sadííš

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Převodové poměry, spočítejte si rychlost svého traktoru.

#44 Nový příspěvek od Jiřin »

POZOR ZMENA, docasne presunuto na http://prevody.alm.cz


Jestli ti to v Excelu nejde, tak koukni sem http://www.e-skoly.info/ :)
Naposledy upravil(a) Jiřin dne stř kvě 04, 2011 10:29 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

#45 Nový příspěvek od Lars »

honzajs píše:Tak jsem asi blbej, ale mám normální excel a nedoplním si ani otáčky motoru ani vlastní převodovku, protože buńky jsou uzamčené a heslo neznám.
to je divny. ja to ted zkoušel. otevřel jsem si to přímo ze stránek, nestahoval jsem si to a funguje to. bunky E10 a E12 jsou otáčky a ve verzi 1.11 bunky C117 až I117 je vlastní převodovka ve verzi 1,31 je to řádek 95
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“