Stavba malého LKT

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7981
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Stavba malého LKT

#31 Nový příspěvek od Chose11 »

Asi fakt máš pravdu, musel jsem si to pořádně zvětšit. Bude to chtít větší telefon 😁
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14833
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Stavba malého LKT

#32 Nový příspěvek od DanculSK »

napiš ježiškovi
:red:
možno donesie pod stročwk.... :typek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16014
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba malého LKT

#33 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som si to práve zväčšil a príde mi to dosť čudné . Odhliadnuc od ackermana, je tam obojstranný piest? je tak potom na kerého šlaka tam má spojovačku ??? :shock:
Plus ešte navyše tie kratke prapákovania čo som označil žltou
Obrázek
Každopadne zadavatel rieši klbový stroj a to ten linkovaný nie je , cena je cca 3 tisíc eur a za to tu na slovensku už kúpim prťavú Kubotu, ktorá je oproti domadelom niekde celkom inde. Nechcem vyvolávať diskusie a porovnávania ale je to tak, sám som sa na vlastnej koži presvedčil. :typek:
Je zaujímavé že ceny japoncov velmi zlahka klesajú a ludia za domadely pýtajú násobne viac. :-/

jean
Příspěvky: 3199
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba malého LKT

#34 Nový příspěvek od jean »

Oco13, tá "spojovačka" je držiak prepákovania - to je to žlté, čo si vyznačil. Týpek má čapy prepákované. Celkom chytré riešenie. Ale za tie peniaze si to môže dať aj tak do výkladu, lebo viď ty a kubota...

Ivan94
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 01, 2023 3:56 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Stavba malého LKT

#35 Nový příspěvek od Ivan94 »

Robili ste tu niekto taký spôsob traktora že v zadu sa malá časť láme ale nie veľmi a predná náprava je klasická ovládateľná a je to prepojené spojovacou tyčou a ovláda to jeden piest je to podľa mňa dobrý systém netreba to veľmi lámať a predná náprava ešte pomáha tým že je klasická
Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16014
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba malého LKT

#36 Nový příspěvek od oco13 »

jean píše: čtv pro 07, 2023 1:26 pm Oco13, tá "spojovačka" je držiak prepákovania - to je to žlté, čo si vyznačil. Týpek má čapy prepákované. Celkom chytré riešenie. Ale za tie peniaze si to môže dať aj tak do výkladu, lebo viď ty a kubota...
Dá sa to niekde najsť aj ako schema? nejde mi to do gebule, ja som už starý a zdá sa mi to prekomplikované :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16014
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba malého LKT

#37 Nový příspěvek od oco13 »

Pre zadavatela - ten zelený traktor je aj tu na fore a hore na kabíne je meno užívatela -Forester.

jean
Příspěvky: 3199
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba malého LKT

#38 Nový příspěvek od jean »

Oco13, je to podobné ako prepákovanie lopaty na bagri.

Zetor15
Příspěvky: 893
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Stavba malého LKT

#39 Nový příspěvek od Zetor15 »

Ja to sem taky nedal jako namet na koupi vim ze mluvi o kloubaku. Dal jsem to sem jen aby videl co slusna stavba da prace a penez a to neni ani jeste dodelana.

Ivan94
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 01, 2023 3:56 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Stavba malého LKT

#40 Nový příspěvek od Ivan94 »

Som strojár takže obrábanie dielov si spravím sám a zváranie a kúpa dielov nato mi problém nerobí skôr chcem vedieť vaše názory čo sa týka náprav a prevodoviek, nápravy V3S som nechcel kôli výške nepotrebujem mať podvozok tak vysoký ale ak iná možnosť nebude dám ich skôr to chcem nižšie stabilnejšie

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1317
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Stavba malého LKT

#41 Nový příspěvek od Hranostaj »

Nechci se do toho nějak vměšovat. Ale pokud bych něco takového stavěl, přemýšlel bych právě nad tím aby to bylo dostatečně vysoké. Nějakou dobu jsem dělal v lese, ať už s navijákem nebo na vyvážečkách pak odvoz dlouhé kulatiny. Doma mám pro sebe inglanda za 4011.
Vždy se mi potvrdilo jedno, čím větší světlost tím lépe.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16014
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba malého LKT

#42 Nový příspěvek od oco13 »

Ivan94 píše: pát pro 08, 2023 7:33 am Som strojár takže obrábanie dielov si spravím sám a zváranie a kúpa dielov nato mi problém nerobí skôr chcem vedieť vaše názory čo sa týka náprav a prevodoviek, nápravy V3S som nechcel kôli výške nepotrebujem mať podvozok tak vysoký ale ak iná možnosť nebude dám ich skôr to chcem nižšie stabilnejšie
Pri skracovaní sa dajú pootočiť reduktory a výšku si nastavíš podla seba

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21000
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavba malého LKT

#43 Nový příspěvek od ota »

Jezdím do lesa jako hobík. Syn ma les a tam je furt co dělat. Jak jsem psal nejraději jezdím domádem. Mám 4x4 v zadu V3skovej diferák, funkční uzávěrku, každé zadní kolo bržděné vzášť. Máme les trochu na močále. Až roztaje sníh nedá se tam jet ani velkým traktorem. Malím ano. Bo projedu prokličkuju sousednim lesem kde se nejezdí tedy tam není ani bláto vylezlé navrch. Když pak jedu po našem poněkolikáte, bo musím, nebo s fůrou dřeva po cestě, vždycky to utopím na spodku. Na malém průchodu pod nápravou. Nízký průchod. Nebo v lese v trávě chytnu za pařízek ale z něj se dá sjet. Proto si seřezávám všechny pařezy u země co se dá.
Můj traktůrek ale není primárně postavený na práci v lese. Spíš kolem baráku a tehdy stavby. Vše odvozil, navozil. Do lesa ho beru nejraději. A to máme na dvoře 3 dospělý traktory. Nejlíp se s ním manévruje a třeba jen nasedá na sedačku. Bo v lese 100x vylejzáš a nalejzáš za volant. Už jsem uvažoval, že bych si tam strčil větší kola kvůli průchodu terénem. Ale zatím jsem se k tomu nedostal a to že kol tu mám hromadu, jen to udělat. Teď mám zadek naširoko, otočil jsem jen disky na rozšiřovacích koncích nábojů. To kvůli průjezdu cestou. Je vyjetá od vyvážečky a pořát mě to nevycházelo do těch kolejí.

peter bendr
Příspěvky: 2515
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Stavba malého LKT

#44 Nový příspěvek od peter bendr »

Sikovne napravy by boli z Unimogu su cenovo uplne niekde inde ako v3s ak mas chut zainvestovat

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2707
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Stavba malého LKT

#45 Nový příspěvek od murár »

Ak nechceš nápravy z V3Sky tak je tu ešte alternatíva použiť nápravy z IFA W50 4x4. Má to originál uzávierku ovládaní vzduchom na oboch nápravach portáloch prevod je otočený do zadu tak bude nižšie diferak. Má to kvapalinove brzdy a rozteč šrub na disky je ten istý čo má aj V3S. Len už sa ťažšie zháňajú a sú drahšie.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“