Stavba traktůrku

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Stavba traktůrku

#61 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som to tu dal len preto, ze tento spôsob pohonu ste tu uz spomenuli 8) a ja som si spomenul nato ze som to niekde nazivo tiez videl aj ked je to uz davno. Tak na decky malotraktor to moze stacit. Spojku tam mal na beton pôvodnu lebo ked zastaval s nohov na spojke tak ten kradan od motora sa tocil stale napevno s motorom. Akurat ju ovladal mechanicky. S pôvodneho spojkoveho valceka mal pouzite len teleso valceka na prevodovke, ktore bolo mierne upravene a v tom telese chodil taky "palec" ktory cez subor tiahel a pak od pedala normalne tlacil na vidlicu loziska spojky. Co sa tyka prevodu, tak aj starter musi byt dost presne v osi ked je tam. Ak na mazanie prevodu pouzil kvalitnejsiu vazelinu v spreji pre motocykle na mazanie retazi, tak ten prevod môze tiez dost vydrzat a pritom nemasti spojku. Ta vazelina v sprejoch sa nevyhadzuje vsade dookola a drzi na miestach kde je nastriekana.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Stavba traktůrku

#62 Nový příspěvek od Killer Koly »

zda se mi, ze ta prevodovka je opacne. ja to mam vyresene takto
Obrázek
Obrázek
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#63 Nový příspěvek od jean »

Killer Koly, áno, je opačne a už Karel81 písal, že to otočí :)

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#64 Nový příspěvek od Karel81 »

Killer Koly píše: pon lis 21, 2022 8:27 pm zda se mi, ze ta prevodovka je opacne. ja to mam vyresene takto
Obrázek
Obrázek
Neměl bys více fotek toho náhonu a napojení na převodovku?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Stavba traktůrku

#65 Nový příspěvek od Killer Koly »

o vikendu to nafotim
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#66 Nový příspěvek od Karel81 »

Zdravím, technická otázka, podařilo se mi sehnat šípové kola na zadní nápravu, mají rozteč 5x135 otázka jak uchytit na náboj který má 4x130?🤔🤔
Děkuji za radu

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#67 Nový příspěvek od jean »

Vyvrtal by som nove diery do disku :) na svojich diskoch som len rozsiril diery plazmou. Ak to nevychadza, daj si vypalit laserom novy stred a navar na disk

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Stavba traktůrku

#68 Nový příspěvek od krajan »

nemusi to byt len detsky . Na prvom traktoriku som v poslednej faze mal motor z 1000 + origo prevodovka , sekundarna hriadel nadvarena vyvedena von odtial kardanom na retazove kolo - prevod do pomala na spojkovy hriadel podopretu loziskom .
foto nie je ale na konci videa je to ako tak vidiet

Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#69 Nový příspěvek od Karel81 »

Killer Koly píše: úte lis 22, 2022 6:16 pm o vikendu to nafotim
Měl by jsi ty fotky?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Stavba traktůrku

#70 Nový příspěvek od Killer Koly »

promin, uplne jsem na to zapomel
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#71 Nový příspěvek od Karel81 »

Killer Koly píše: ned pro 04, 2022 3:29 pm promin, uplne jsem na to zapomel
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Takže pokud tomu dobře rozumím, tak z motoru to jde otvorem pro startér, malým ozubeným kolečkem na setrvačník a spojku máš originální že škodovky?a setrvačník máš na nějakém ložisku přímo na tom deklu převodovky?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Stavba traktůrku

#72 Nový příspěvek od Killer Koly »

NE, z motoru to jde retezem na tu uhlovou prevodovku (neni nutna, je to jen kvuli otoceni motoru). z te pres kardan dirou po starteru na retezovy prevod pod tim deklem s napinakem retezu do te skodovacke prevodovky. zadny setrvacnik tam neni, jen drazkovany vnitrek spojky na predlohove hrideli prevodovky. na tom je retezove kolo. jak to tam presne je, uz si nepamatuju, delal jsem to tak pred 30 lety a od te doby to nebylo nutne otevrit
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#73 Nový příspěvek od Karel81 »

Killer Koly píše: ned pro 04, 2022 10:11 pm NE, z motoru to jde retezem na tu uhlovou prevodovku (neni nutna, je to jen kvuli otoceni motoru). z te pres kardan dirou po starteru na retezovy prevod pod tim deklem s napinakem retezu do te skodovacke prevodovky. zadny setrvacnik tam neni, jen drazkovany vnitrek spojky na predlohove hrideli prevodovky. na tom je retezove kolo. jak to tam presne je, uz si nepamatuju, delal jsem to tak pred 30 lety a od te doby to nebylo nutne otevrit
Děkuji za odpověď, neuvědomil jsem si, že vy máte spojku vlastně na motoru z motorky co tam máte, já tam originál spojku ze škodovky musím použít,budu mít motor stabilní nějakých 15hp, ale i tak pěkná inspirace.
Ještě otázka, poloosy jste zkracoval,nebo máte originál v celé délce?
Já bych chtěl,aby šířka nepřesáhla 120cm, tak bych je chtěl zkrátit, ale nevím jak, jaký postup zvolit?

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#74 Nový příspěvek od jean »

Odrež dlžku, koľko potrebuješ s prídavkom tak 1-1,5 cm. Tých 1-1,5 cm treba pozdlž odrezať polovicu osi, aby vzniklo preplátovanie. Potom vybrúsiť úkosy. Ak nie je dostupné nič lepšie, tak obe časti poloosí svorkami upnúť do L jakla a zbodovať. Skontrolovať, či je to jak tak súosé. Ak áno, tak prevariť aspoň na 4x striedavo z oboch strán, aby sa to nepokrútilo. Ideálne nechať v nejakej sklenej vate pomaly vychladnúť. Zvary nebrúsiť do stratena. Hotovo...

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Stavba traktůrku

#75 Nový příspěvek od krajan »

Odrezať dĺžku od kužeľa a kamene navariť prípadne ešte kúsok trubky ako dištanc , nakoľko sa ti náprava nebude kyvat tak to môže byť aj natvrdo 8)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“