Stavba traktůrku

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 389
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stavba traktůrku

#46 Nový příspěvek od Laslou »

Ten na fotu z facebooku bych nechtěl ani náhodou. Ještě v té kombinaci vozíku, kde jsou kola až moc ve předu už vůbec ne. Kdysi jsem měl něco podobného. Převodovka Š100, motor 250 a sloužil přes 20let. Převodovku jsem ale zachoval jak je v originále, tj. řazením dopředu. Motor jsem měl vzadu za sedačkou. Závěs na vlečku jsem měl těsně za spojkovým košem, výškově na osu kol. V každém zadním kole jsem měl 50 kg závaží a vepředu pod kapotou to větší z vari. Vzadu kola 6.00- 16 a vepředu 155/14. Převod z motoru na převodovku byl motorkový - na mrkvě upravená rozeta ze zadního kola a na motoru ten nejmenší pastorek, co jsem sehnal. U té rozety jsem měl ještě unašeč s věncem a startoval jsem ho přes kvalt na motoru a neutrálem dole na převodovce originálním startérem ze škodovky.
Chtěl jsem dělat evo2 s podobným konceptem. Taky převodovka Š125 5ti kvalt, dodělání uzávěrka a jako kolové převody portály z V3S. Ale koupil jsem japonce.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba traktůrku

#47 Nový příspěvek od oco13 »

jean píše: sob lis 19, 2022 7:13 pm Ja mam vpredu 12 palcove disky, pneu 5 palcove a nizsie by som nedal.
Pri širke traktora 85cm s 12kami velmi nezatočíš - henten krpec sa otáčal ako keby mal stranové brzdy

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Stavba traktůrku

#48 Nový příspěvek od murár »

raz som pozeral možno pred 30 rokmi na jeden malotraktor zo š 100 a tam mal namiesto brzdových bubnov portaly asi z T 805ky ktoré mu menili smer jazdy a spomaľovali traktor. Motor bol v predu nad prednou nápravou. Ak človek trochu popremyšľa tak sa da veľa veci poskladať. :typek:

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#49 Nový příspěvek od Karel81 »

Abych jenom nepsal tak vkládám nějaké fotky ze stavby.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#50 Nový příspěvek od Karel81 »

ceratio1 píše: sob lis 19, 2022 9:22 am Převodovku do pomala tak 1 ku 3 bych měl skladem, měl jsem ji na traktůrku před přestavbou, nemění smysl otáčení, litinová, plochá, sestupná..., v případě zájmu nafotím...
Můžete nafotit a nacenit?

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Stavba traktůrku

#51 Nový příspěvek od ceratio1 »

Zítra nafotím jestli ji najdu, mám problém s hromaděním věcí... ;-)

jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#52 Nový příspěvek od jean »

Karel81, kde bude zadná náprava? Takto to vyzerá, akoby mala byť v strede toho rámu... Zatiaľ mi to pripadá, že ti z toho výjde rovnaký traktor, ako si dal tie fotky z FB. To nebude dobré....

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Stavba traktůrku

#53 Nový příspěvek od Chose11 »

Celé mi to zatím připadá jako blbost, ale nechám se překvapit co z toho vznikne....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#54 Nový příspěvek od jean »

Podľa mňa mal poslúchnuť Oco13, prevodovku otočiť ako je v aute a motor prepojiť tým dlhým hriadeľom. A vyriešil by elegantne aj problém s dodatočným prevodom - pri motore by bol jeden, kľudne remeňový a pri prevodovke druhý, reťazový. A zadná náprava by bola na konci rámu, ako to majú aj veľké traktory. Zatiaľ to ide prerobiť veľmi jednoducho, odreže tie dva jokle a privarí o 180 stupnov naspäť.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Stavba traktůrku

#55 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked som bol v 2014 na takej malej traktoriade, tak sa tam na takom malom minitraktore vozil jeden chlapec. Zaujalo vtedy to pomerne jednoduche vyriesenie pohonu pomocou prevodovky S 100-120. Tiez ho mal posteveny na prevodovke Skoda 100-120. Vo zvone spoky mal zachovny komplet zotrvacnik aj so spojkou+ mechanicke ovladanie spojky. Zozadu bola priruba s hlavnym loziskom a ulozenim toho zotrvacnika. Cez dieru po štartry mal urobeny vstup nahonu od motora. V tej diere po startry mal nasrobovany domec a je dost mozne ze pouzil aj ozubenie pastorka do staleho zaberu s vencom zotrvaka. Motor v to bol nejaky japonec 4 takt. Nasiel som s tej akcie len toto foto co som stihol cvaknut na mobil lebo ten chlapec tam s toho nezliezol a jazdil tam nonstop :smich: Obrázek Obrázek Obrázek

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#56 Nový příspěvek od Karel81 »

Po dnešním pokusu při výrobě tyčky na řazení, jsem s tím sekl 😁 a převodovku otočím, něco mi říká že to bude nejlepší řešení 👍

jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#57 Nový příspěvek od jean »

Pavel.SK, presne to isté písal Oco13 tu viewtopic.php?p=1790165#p1790165

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Stavba traktůrku

#58 Nový příspěvek od pavel sk »

Ano to viem 8) . Cital som toto vlakno od zaciatku. V tomto pripade tam nebol retazovy prevod. On to hnal za veniec zotrvacnika ozubenym kolesom velkosti pastorka.

jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#59 Nový příspěvek od jean »

Zaujímavý sposob :) Akurát to mu nemohla fungovať povodná spojka. Ale mám vyskúšané, že na tie malé čínske stabiláky stačí napínať klinové remene a ide to po "zabehnutí" remeníc a remenov veľmi pekne a jemne.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Stavba traktůrku

#60 Nový příspěvek od oco13 »

Pavel - ten traktorček som videl - je to hračka pre deti - z rovnakých komponentov sa dá postaviť niečo na úrovni Variny na zahradu - prevod ozubenými kolesami je výrobne ovela zložitejší - nárožnejší na presnosť, kolmosť, uloženie a navyše pokial ho nemažeš tak nemá životnosť. Reťaz je trocha blbuvzdornejšia - to sú moje skúsenosti s prevodmi.
Pozri tu bol otvorený reťazový prevod ktorý bežal v hline utopený 20cm a fungoval dosť rokov.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“