Stavba traktůrku

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#106 Nový příspěvek od Karel81 »

jean píše: úte úno 07, 2023 3:05 pm malo by to byť jedno, motor by mal zhasnúť pri rozpojení kábla, čo vedie od snímača hladiny oleja.
Právě když jsem to rozpojil tak se nic nestalo a motor běžel dál

jean
Příspěvky: 3168
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#107 Nový příspěvek od jean »

Karel, lebo som si práve uvedomil, že kecám a poslúchni Navarsona. To je tak, ked sú ruky rýchlejšie, ako hlava. Mne ten snímač rozpájal zapaľovanie, ked som mal suchý motor po vybalení z krabice. Tak som to domotal...

A keď už trepem, tak dám príhodu s vypínaním motora skratovaním na kostru. Od svokra som dostal rotavátor s dvojdobým motorom. Vypínal sa tlačidlom na rukoväti, asi ako na každom. Mne sa odtrhol ten drôtik na vypínanie z tlačídla, len tak visel. Moc mi to nevadilo, lebo ten motor bolo skôr problém udržať v chode, ako ho zhasnúť. A samozrejme, čo čert nechcel, ked som ho raz štartoval, tak drapol, z nejakého dôvodu nereagoval na plyn a rozbehol sa možno aj na maximálne otáčky. Tie dvojdobé potvory majú dosť slušné otáčky, tak sa pekne rozbehol. Ja za ním, ale ako som prudko vstal, padli mi montérky na kolená a takto vyštafírovaný som ho stihol chytiť. Akurát chyba lávky, vypínacie tlačidlo nefungovalo, tak sme si pobehali najprv po záhrade, potom sa milý rotavátor rozbehol na ulicu a ja samozrejme, ako som sa ho držal, s tými monterkami na pol žrde za ním. Pobehali sme trochu po ulici, potom po priekope pred domom Jak sa štveral z tej priekopy, tak spomalil a konečne som ho dostal pod kontrolu a podarilo sa mi ho zhasnúť. Dúfam, že ma nikto nevidel, lebo toto nevysvetlíš :D To tlačidlo som opravil okamžite po tom a odvtedy si dávam pozor, aby fungovalo

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#108 Nový příspěvek od Karel81 »

A k čemu slouží ta malá krabička co s ní vedou ten žlutý a černý drát?
Obrázek

jean
Příspěvky: 3168
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#109 Nový příspěvek od jean »

To je práve ten spínač nízkej hladiny oleja.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9537
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba traktůrku

#110 Nový příspěvek od Atlan »

Reguluje to predstih. Ak to bude zle, to zistis, bude to strielat do vyfuku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#111 Nový příspěvek od Karel81 »

Tak jsem trochu pracoval, ale pořád mi nějak blbě funguje spojka, když jí povolim, tak mi to pořád tahá tu větší řemenici a nemůžu zařadit.
Řemen 17x1150
Co dělám špatně
Obrázek

Obrázek

Obrázek

jean
Příspěvky: 3168
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#112 Nový příspěvek od jean »

Máš moc dlhý remeň a moc ho lámeš. Rýchlo sa zničí, mám to totiž rovnako :) (budem prerábať). Remeň nesmieš ani moc povoliť, lebo vtedy sa oprie čiastočne o remenicu a ťahá. Musí sa to povoliť "tak akorát", potom to vôbec nekladie odpor a remenicu pretočíš prstom.

pavel sk
Příspěvky: 12911
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Stavba traktůrku

#113 Nový příspěvek od pavel sk »

Neni za zapinacia remenica prilis blizko tej velkej? Na takomto principe mala zapinanie rezacieho bubna Nemecka rezacka E-281. Mala okolo velkej remenice a aj malej na motore vodiace plechy a tiez na zapinacej kladke pod remenmi vodiaci čap. Ked sa remene uvlonili (rozpojil zaber), tak ten cap pri tej spanovacej remenici remen ako keby s remenicou zaroven potiahol spolu a este vias ho povolil a drzal. Bez tych plechov alebo ked vypadol ten čap furt unasalo bubon a pri presune.

Borivoj2006
Příspěvky: 867
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Stavba traktůrku

#114 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Promiň, já co mám Tecumseha i Hondu GX, tak ty se tahají na startovací šňůře ve směru hodinových ručiček, čili v pohledu na výstupní hřídel se tento točí proti směru ručiček. Pokud tam tedy nemáš nějakou speciální verzi motoru, tak máš napínací kladku v tažné větvi. Ta musí být na opačné (odlehčené) straně, toto by v záběru dělalo psí kusy. Ani jako spojka by to moc nefungovalo. Já to mám u traktůrku řešeno také napínáním a funguje to. Také se mi zdají slabé ty pružiny, bude to v provozu kmitat. Jinak řešení spojky napínáním připouští i výrobce (třeba na stránkách Gufero.cz) ale z vlastní zkušenosti je tam hodně malý krok a není v tom tolik citu. Dá se na to zvyknout. Také je rozdíl ve studeném a teplém řemenu, a závislé je to na i vlhkosti vzduchu nebo projetí louží.

jean
Příspěvky: 3168
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#115 Nový příspěvek od jean »

Borivoj2006, vyhral si zlatého bludišťáka, to som si vôbec nevšimol, že je tá kladka na opačnej strane 8)

Borivoj2006
Příspěvky: 867
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Stavba traktůrku

#116 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

No, nějak mi to kroutilo očima :-/ .
Karle81, jakou máš zkušenost s tou ohebnou výfukovou hadicí. Nerezonuje to nějak? Nebo nesnižuje výkon? Taky o tom přemýšlím.

Karel81
Příspěvky: 65
Registrován: pát lis 04, 2022 5:36 am
Bydliště: Horní Benešov

Re: Stavba traktůrku

#117 Nový příspěvek od Karel81 »

Tak vidím, že to nebude tak jednoduché jak jsem si myslel,chce to vychytat.
Tohle je můj první, který si vyrábím ,tak proto ty chyby.
Ta trubka trochu rezonuje,a uvidím jak se to bude chovat až vyjedu 😉

A když tak nad tím přemýšlím, nešlo by použít nějakou spojku třeba ze zahradního traktůrku nebo sekačky, třeba tohle?
Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9537
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba traktůrku

#118 Nový příspěvek od Atlan »

No ale to ma len mozNost ides/neides.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jean
Příspěvky: 3168
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Stavba traktůrku

#119 Nový příspěvek od jean »

Atlan, nie je to na obrázku práve ten systém s priblizovaním remenice ako na variátore? To by mal plynulý rozbeh,

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9537
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba traktůrku

#120 Nový příspěvek od Atlan »

Nejako som prehliadol ze tam je tiahlo.
Nie je tam nejaky treci kotuc, ale asi velmi ochotny na smykanie nebude neviem.
Nasiel som odkaz na opravnu sadu.
https://www.sekacka.cz/sekacka/eshop/5- ... ojky-NORAM

Za prve je to drahe a za druhe remenica ma 17cm, neviem ake prevod potrebuje len ke uvazime ze na 2:1 uz mu treba 34cm koleso.....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“