Traktor z Multicar M22

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Dominik
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 11, 2007 9:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Traktor z Multicar M22

#1 Nový příspěvek od Dominik »

Mám dotaz jakou 2.převodovku do sestavy traktůrku: motor Multicar M22+převodovka M22+zadní náprava M22 -kola 16.
V této sestavě je traktůrek moc rychlý, chce to doplnit dalším převodem -poradí někdo?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor z Multicar M22

#2 Nový příspěvek od Atlan »

2 koleea a aspon 2radova retaz.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor z Multicar M22

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Alebo vložiť redukčnú -Niva, Gaz69, Robur. Tie Nivy idú ešte cca po 150E ostatné je drahšie. Redukčnou prevodovkou sa získa rýchlosť na ceste a pomalosť v terene. Dve kolesá a reťaz budú dobré len v jednom z toho.

Schneider81
Příspěvky: 63
Registrován: úte led 06, 2009 12:09 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor z Multicar M22

#4 Nový příspěvek od Schneider81 »

Žiadnu, vôbec to nie je rýchle, tých okolo 20km/hod to má možno pri 3000ot na motore (viac nevytočí).
Mne to takto zvládlo všetko, škrabanie sa do kopca, zvoz dreva, orbu (niekedy aj dvoják pluh).
Redukovať to nemá zmysel, hrozí preťaženie zadnej nápravy (hruška je hádam najslabšie miesto), extrémne plazivé rýchlosti sú nanič, tá krátka jednotka na M22 stačí, nemá to zotrvačnosť, zastane to na kuracinci pod kolesom pri orbe...

Na záver:
- na ľahšie práce poskladaj to v zostave ako to je na muline, (riadne doťaž zadnú nápravu!!!),
- ak už od toho očakávaš niečo viac, sprav niečo mocnejšie silnejšie. Tiež som dlho nedal dopustiť na M22, až keď som presadol na t805 - čo je iná liga! (s výkonom, váhou, predným náhonom, uzávierkami a redukciami) tak som si uvedomil koľko sme sa s tou mulinou natrápili, keď to začalo hrabať na troche blata, keď sa nedalo na jeseň zaorať ak tam bol už rozkydaný hnoj, keď sme sa báli naložiť viac dreva,...)

Dominik
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 11, 2007 9:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor z Multicar M22

#5 Nový příspěvek od Dominik »

Dominik píše: pát bře 25, 2022 7:39 am Mám dotaz jakou 2.převodovku do sestavy traktůrku: motor Multicar M22+převodovka M22+zadní náprava M22 -kola 16.
V této sestavě je traktůrek moc rychlý, chce to doplnit dalším převodem -poradí někdo?
Mám možnost zadní nápravy M24 (je odolnější?). Ta má převod 1:7.5 , tam by druhá převodovka byla nutnost,

Standa T
Příspěvky: 88
Registrován: čtv čer 24, 2010 9:51 am
Bydliště: Tábor

Re: Traktor z Multicar M22

#6 Nový příspěvek od Standa T »

to "Schneider81 "
podědil jsem po strýci traktůrek M22 - a je to jak píšeš :-/
Řešit budu jestli je vyběhaný, nebo zapečený a kde všude uniká olej
Když to nejde snadno, použijeme násilí.
Jestliže se to ulomilo, součástka byla vadná.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Traktor z Multicar M22

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Trošku jste vytěsnili že má 16ky kola, to oproti sériovým 12jam cosi zrychlí, navíc tam asi nemá nízkoprofilový pneu...

Takže aby se dostal na původní m22 bude redukovat.

Já mam m22, převodovku, motor felda v dehtu, zadní diff m25, kola 14ky nějaký dodávkový rozměr, na plný knedlík na 4ku to letí nějakých 64km/h. Jednička pomalá je ale né na orbu. Tam by se muselo dolů
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Schneider81
Příspěvky: 63
Registrován: úte led 06, 2009 12:09 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor z Multicar M22

#8 Nový příspěvek od Schneider81 »

Dominik píše: pát bře 25, 2022 1:57 pm
Dominik píše: pát bře 25, 2022 7:39 am Mám dotaz jakou 2.převodovku do sestavy traktůrku: motor Multicar M22+převodovka M22+zadní náprava M22 -kola 16.
V této sestavě je traktůrek moc rychlý, chce to doplnit dalším převodem -poradí někdo?
Mám možnost zadní nápravy M24 (je odolnější?). Ta má převod 1:7.5 , tam by druhá převodovka byla nutnost,
Tak toto už bude 2x tak rýchle, Náprava robustnejšia, ale motor ju neutiahne... to by si musel zredukovať možno niečim medzi 2:1 až 3:1.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“