Mini hydro RS-09

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Mini hydro RS-09

#1 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj kamarádi :-)
Mám v plánu pro kluka a pro ženu postavit malý RS-09. Konstrukce je jasná, z eresa zůstane původní traverza - zkrácená na 9děr, zadní kola R20 upravené z ávie, přední kola R13 z felicie. Na zadku bych chtěl ponechat původní obal převodovky s portály a diferenciálem a brzdama. Motor jsem chtěl původně číňana, ale nakonec jsem sehnal další originální 4 válec eres, takže tam bude ten.
Tyto všechny věci mám a chtěl bych je použít.
Chtěl bych se vyhnout klasické manuální převodovce ze 2 důvodů:
a) žena jezdí s automatem a nechci řešit vylámané zuby :smich: a pro mladýho to bude taky lepší na začátek :)
b) převodová kola z té převodovky si chci schovat jako ND na originální RS.
Pojezd bych chtěl řešit hydraulikou, kde by se pohon připojil na původní diferenciál. Hledal jsem nějaké informace o hydropojezdech, ale nic rozumného jsem nenašel. Mini RS nebude sloužit k nějakýmu velkýmu tahání max vlek za vari, ale aby to vyjelo alespoň do kopce :) Maximální rychlost stačí 10 km/hod - no takovej postrk okolo baráku :) V práci máme ještěrku Linde, která má hydropojezd dopředu/dozadu a řídí se to jen přidáváním plynu, něco takového bych si představoval :). Prosím o rady především ohledně toho hydropojezdu :-)
Řízení bych chtěl orbitrol a bylo by dobré kdyby to mělo připravenou nějakou hydrauliku na případný 3 bodový závěs nebo tak :) Jako nádrž na olejovou náplň bych nejradši použil skříň prevodovky.
Zde je taková skica, jak by cca traktor mohl vypadat:
Obrázek

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mini hydro RS-09

#2 Nový příspěvek od ITS »

Kolega Bémas má ve svém vlákně od strany 10 postup na hydropojezd.

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Mini hydro RS-09

#3 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj,
díky za tip :) Musím někde prostudovat problematiku těch regulovaných pístových čerpadel...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“